PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa priorytety ?



Scott
27-02-07, 16:20
co myslicie na temat podwójnego priorytetu? tak ostatnio sie zastanawiałem, czy tak można, obciąża to organizm, ale spożądziłem plan w ten sposób, zeby jedna połowa planu miała przerwe przed drugą a pozzakonczeniu planu dwa dni na odpoczynek. moze ten temat byl poruszany na forum, ale szukalem info na ten temat i nie widzialem niczego. o to moja propozycja planu:

Poniedziałek
Klatka | Barki

- wyciskanie sztangi z głową w górę 12/10/8
- wyciskanie hantli z głową w górę 10/10/10
- rozpiętki z głową w górę 12/12/12

- wyciskanie zza karku 12/10/8
- unoszenie hantli bokiem 12/10/8
- podciąganie sztangi wzdłuż ciała 12/10/8

Wtorek
Biceps | Triceps (superserie)

- uginanie ramion ze sztangą > wyciskanie sztangi łapiąc wąsko 8/8/8/5
- uginanie ramion ze sztangielkami > wyciskanie francuskie 10/10/8/8
- uginanie ramienia jednorącz na modlitewniku > prostowanie w opadzie tułowia jednorącz 15/15

Środa- wolne[/color]

Czwartek
Klatka | triceps

- wyciskanie sztangi na płaskiej 12/10/8/6
- wyciskanie hantli na płaskiej 12/10/8/6
- rozpiętki z głową w dół 12/12/12

- wyciskanie francuskie 12/10/8
- prostowanie ręki zza głowy sztangielką stojąc 12/10/10
- unoszenie sztangi do brody w opadzie tułowia 12/10/8

Piątek
Plecy | Biceps

-wiosłowanie sztangą w opadzie (podchwyt) 12/10/8
- wiosłowanie hantelką 10/10/8

-uginanie ramion ze sztangą stojąc 12/10/8/6
- uginanie ramion ze sztangielkami 12/10/10

Sobota - wolne
Niedziela - wolne

jonasz7
27-02-07, 16:40
Mi się wydaje że przy masie jeden priorytet to już jest max.
A gdzie ty masz nogi??
Każdy mięsień czym dłużej odpoczywa w tyg. tym szybciej rośnie.
pzdr.

Scott
27-02-07, 16:56
nogi ...yyyy...mam w dup** dslownie i w przenosni :twisted: nieno, wiem ze to moze wydawac sie amatorskim podejciem do kulturystyki, ale wydaje mi sie ze dostatecznie zadbalem o nogi (poprzez treningi karate) i narazie wylaczylem je z planu az do lata... no poznej wiosny. Jonasz ja to naprwde przemyslalem :wink: choc moze sie nie wydawac :P klatka ma 2 a poptem trzy dni na odpoczynek, a rece przez superserie sa subtelnie pobudzane a za dwa i trzy dni "hartowane" :p tak mi sie wydaje. no skoro nadal obstajesz przy swoim ...co sugerujesz? klatka na priorytecie zostac musi, i nie chce dodatkowych partii, ewentulnie przedramiona.

(...)
27-02-07, 17:35
a nie możesz na początku priorytet klatak powiedzmy 3miesiące, a potem przy miesiące ustawić drugi priorytet?

[ Dodano: 27-02-2007, 17:37 ]
usuwając poprzedni:P oczwyiście

Scott
27-02-07, 17:37
no niby tak ale za 3 miechy to bedzie juz czerwiec :/

jonasz7
27-02-07, 18:16
Scott, jak nie będziesz ćwiczył nóg to nie będzie za dobrze!!
To zostaw klatke, a jak tobie zależy na nicku to jakoś sobie tak wycyrkluj żeby był raz w tyg. na początku i rób go ma max.
Myśle że to jest najlepsze rozwiązanie.
pzdr.

Scott
27-02-07, 18:19
ok dzieki, potem podrzuce zmodyfikowany planik bo teraz czasu brak :/ a reszta w planie ok?

jonasz7
27-02-07, 18:23
Tamtego już nie ma co oceniać bo teraz ułóż sobie nowy plan z jednym priorytem i bickiem na max.
pzdr.

pkmh
27-02-07, 21:44
jonasz a co byś proponował żeby bicka pojechać na maxa? Sam myśle żeby zmienić swoje ćwiczenia na bica bo z nim mam nawiększe problemy...Robie teraz uginanie ramion ze sztanga 4s, uginanie ramion z hantlami 3s, uginanie ramienia z hantlem siedząc w podporze o kolano 4s ...czy to jest dobre czy moze cos dodać? nie zakładałem nowego tematu bo pomyslalem że moze i scott skorzysta coś z tego hehe :razz: pozdro

jonasz7
27-02-07, 21:48
pkmh, a na czym tobie zależy w tym bicku??
pzdr.

pkmh
27-02-07, 21:54
no ogólnie to na masie..wszytsko rośnie jak trzeba a z tym bickiem to mam troche problem.W sumie to mam chude ręce..wiec moze tak narazie musi byc :razz: ale tak przy okazji tego tematu pomyślałem że zapytam bo może złe ćwiczenia mam.Myślałem nad kupnem modlitewnika ale narazie musze sie wstrzymać. Wiec co myslisz o tych cwiczeniach co teraz robie? cos zmienic czy niech tak zostanie?

jonasz7
27-02-07, 21:58
pkmh, napewno sztangą stojąc!!
Nad bicepsem też się zastanawiam bo układam nowy plan sobie i też zależy mina bicku.
Wejdź na www.kulturystyka.pl/atlas
Tam masz ćwiczenia na bicka i czytaj dokładnie!! Tam masz napisane jakie ćwiczenie na co działa. Np na mase bicka sztanga stojąc, na szczyt modlitewnik, na długość młotkowy.
pzdr.

pkmh
27-02-07, 22:02
pkmh, na pewno sztangą stojąc!!

tz. ze mam sztane stojac zosatwic tak? (bo nie wiem czy dobrze zrozumialem :razz: )

pomyśle nad tym i podrzuce Ci to mi powiesz czy dobrze bedzie..pozdro

jonasz7
27-02-07, 22:05
Sztanga stojąc na bank zostaje!!
pzdr.