PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z cieśnieniem



(...)
27-02-07, 15:52
Witam wszystkich korzystając z uprzejmosci kolegi pragne zapytac was o moje pewne dolegliwości zdrowotne. Mianowicie mam pewien problem podczas cwiczen(wyciskanie na ławce prostej) na klatce piersiowej wyskakują mi czerwone plamy tzn np w obrębie klatki mam pare plam czerwonych potem w okolicy górnych parti mięsni brzucha oraz koło szyji tylko zaznaczam nie są to całe czerwone obszary tylko miejscowe kropki o srednicy od 5cm do 7cm oraz równiez podczas ćwiczen mam dziwne uczucie a dokładnie czuje jakbym na twarzy robił sie purpurowy i cisnienie chce mi eksplodowac przez twarz i teraz moje pytanie jestem w trakcie badan neurologicznych p.dokotor powiedziała mi ze to mogą byc zabórzenia hormonalno cisnieniowe i teraz chciałbym wiedziec czy wolno mi cwiczyc bo do tej pory nikt mi na to pytanie odpowiedzi nie udzielił.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź a i dodam jeszczze ze serce zdrowe jak dzwon chciałbym jeszcze dodac iz zwykle mam niskie cisnienie 120-45 czasem i nizsze ogolnie mam bardzo niskie dolne cisnienie i czy te skoki przy treningu są dla mnie zdrowe? ??

tomek.
27-02-07, 16:32
proponuje zmierzyć ciśnienie po seri w której będziesz czuł że ciśnienie ma ci rozerwać głowe a dalej to już coś wymyłsimy

Prezydent_1c
27-02-07, 19:06
JA proponuje jeszcze raz do lekarza się przejść... A po seri wiadomo że ciśnienie będzie wyższe więc nie ma sensu mierzyć. IDZ DO LEKARZA Z TYM!!

FANATOR:)
27-02-07, 21:29
Mój kolega miał to samo(prawie:P). Jego problem był taki i w następujący sposób sie z nim uporał. (moim zdaniem to także odnosi się do Twojej osoby) mianowicie mój kolega miał słabą wydolność serca(jego serce było za małe i słabe do dozowanego wysiłku) przez co szalało ogromnie zwiększając niesamowicie tępo bicia co powodowało że jak odstawiał sztangę po odbytej serii miał wrażenie jakby miał zemdleć(robił się na zmianę blady i czerwony).
Podstawą jest aby serce powolutku przyzwyczajać do wysiłku fizycznego przy tego typu problemach(nie każdy je ma) Zanim koledze pozwolono łapać za sztangi musiał poprawić koedycje serca i ogólną organizmu(radził bym tobie też tak zrobić) Zaczął biegać codziennie, od krótkich dystansów, po czym zwiększał je wraz z okresem trwania terapii.Trwało to jakieś 3 tygodnie(+/-tydzień) Wykonywał codziennie aerobowe ćwiczenia. następnie zaczął robić trening od podstaw ogólno rozwojówke ale jeszcze taką okrojoną i z mniejszymi ciężarami jak normalnie ludzie robią. Dostosował swe serce do wysiłku i powoli wdrążył się w trening na masę. NIE zalecam |Tobie teraz ćwiczeń a szczególnie treningu na masę! AAA i ogranicz spożycie cholesterolu LDL. POZDRAWIAM!!

tomek.
27-02-07, 21:36
jest sens
jest jakaś norma ile maksymalnie może skoczyć ciśnienie

(...)
27-02-07, 22:33
1na szczęśnie to nie mój problem tylko mojego kumpla i temat zamieściełem na jego prośbę :p 2 trenujemy koszykówkę 6razy w tygodniu po 2godziny więc serca słabego chyba nie ma. Z tego co opowiadał, pojawiają mu się plamy tylko po treningu na siłowni, na biosku nigdy mu nie wyskakują, z tego co opowidał, dodatkowo stworzą mu się plamy gdy ma stres

reflex
27-02-07, 22:40
Witam wszytskich jeszcze raz ,dopiero zalozyłem konto i temat tyczy sie mojej osoby dziękuje wszystkim za zainteresowanie co do wiadomosci Fanatora to posłuchaj jestem w wieku 16 lat koncze w kwietniu gram w basket jestem w klasie sportowej mam 10h treningów od poniedziałku do piątku więc kondycje mam bardzo dobrą a dodam ze przyzwyczajony jestem do gry przez całe meczy wiec co do kondycji to jest ona b.dobra serce jest równiez bardzo dobre poniewaz miałem badania pare tyg temu i zdrowe jak dzwon i wszytsko w normach moim zdaniem cos jest z cisnieniem bądź z krązeniem lub jakies zaburzenia hormonalne jestem w trakcie badan ale powiem szczerze ze nie są to fajne objawy bo jest to bardzo uciązliwe a zaden doktor nie chce sie wypowiadac bo wszyscy mówią ze to jakies problemy z dojrzewaniem ale czy jest to możliwe??

tomek.
27-02-07, 23:12
dobrze oddychasz podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni?
ręce drętwieją poza parkietem i siłownia?

reflex
27-02-07, 23:23
Powiem Ci szczerze ze chyba nigdy mi sie to nie zdarzyło chyba ze po nocy ale to tez bardzo rzadko i raczej przez to ze spałem na ręce czy cos. Najdziwniejsze w tym wszytskim jest to ze po prostu mi sie nic nie dzieje ale to objawy są dziwnie i niepokojące na tyle ze strach cwiczyc bo nie wiadomo co sie moze stac