PDA

Zobacz pełną wersję : Trening 4 dniowy !!!



bebok-85
03-10-10, 11:54
Witam mam pytanko tak wyglada mój trening
1 klata+plecy wykonuje po 16 seri na każdą partie
2 biceps+triceps tutaj po 12 seri na każdą
3 barki+kaptury tutaj 16 i 8 na kapt
4 Nogi+brzuch 16 seri na nogi

Pytanie takie czy aby ta liczba seri nie jest za bardzo przesadzona w tych treningach

trening ten mam na okres 2 miesięcy taki na oderwanie troche super serie a potem wracam do standardu

puma007
03-10-10, 12:00
No troche przesadziles....:) a po drugie to dziwne mi sie wydaje to ze laczysz klate z plecami ...

bebok-85
03-10-10, 12:07
ćwicze już dość długo i standardowy split po czasie zaczyna dawać mi malo efektów więc wtedy wskakuje na superserie bic-tric i klata-plecy dwumiesięczne przełamanie i wszyskto wraca potem do stanadardu !!!

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Głównie zależy mi na tymi ile wykonujecie seri na duże partie jak
Klatka,Plecy,Barki,Nogi a ile na Biceps i Triceps

Biceps z tricepsem robie po 12 seri i to uważam że jest idealnie trafione

A na duże partie po 16 i tu obawiam sie że może to być za dużo troszke

puma007
03-10-10, 13:03
Wiecej nie znaczy lepiej,ja robie 12-14 na duze 8-10 na male i styka

szycha77
03-10-10, 13:18
Odmiana się przyda.

puma007 Klata+plecy= młody to i zdziwiony, no!

D3
03-10-10, 13:35
Jak czujesz, ja na przykład potrzebuję 16 serii na klatę, aby ją solidnie poczuć!

bebok-85
03-10-10, 19:08
Osobiście uważam i zgadzam sie z tym że czasami zadużo to żle ale jakbym miał iść na siłke i robić 12 seri na klate i 8 na trica to wole posiedziec w domu

blood in blood out
03-10-10, 19:50
Ja tez lubię ss- tyle że z mniejsza ilością serii ( dokładnie 9)

skoro taki rodzaj treningu powoduje przełamanie stagnacji to jest jak najbardziej ok

próbowałeś kombinować z innymi rodzajami treningu ( spróbuj np HST, rest pause czy cluster, oraz tak od siebie moge polecic antykulturystyczny program treningowy- za 1 razem działa na każdego. Aktualnie tez przełamuje stagnację;) programem Thibaudeau a własciwie Christianem ( bo jestem z nim na ty:))

puma007
03-10-10, 21:07
Bebok-85 jak narazie na mnie dziala to po co mam to zmieniac???

Malo seri ale intensywny trening i krotkie przerwy miedzy seriami tez niezle kopia...moze za jakis czas sie to zmieni ale narazie jest ok:)

piuras86
04-10-10, 12:35
Klatka+plecy zajebiste połączenie sprawdzone ...... dzisiaj akurat wypadł ten dzień i tak trening bederobił tylko po 12 serii na partie

po chorobie jestem nadal słaby a przesadzic to nie sztuka ........... Do nóg i brzucha mogł byś dodać sobie przedramię ..... lub po tricepsie ...... dopompowac przedramiona ....

bebok-85
04-10-10, 19:40
oj mój trening bic i tric jest tak masakryczny że nie mam już ochoty w inne dni he he to mói najlepszy dzień jak robie owe superserie he he

Voice666
04-10-10, 19:47
Poczytaj na temat HIT Mentzera.

bebok-85
04-10-10, 20:04
Zerknołem na tą technike wszystko jest ciekawe ale nie dla ludzi którzy walczą z czasem żeby iść na siłke czasami zapasów energi na takie treningi może braknoć

Voice666
04-10-10, 21:09
To chyba nie doczytales, bo skoro chcesz split na 4 dni robiac HIT a silce spedzisz max 30-45 min.

bebok-85
05-10-10, 19:48
Główne założenia treningu HIT:
1. Cięższy trening to lepszy trening (czyli staramy się trenować jak najwięcej grup mięśniowych razem).
2. Trenujemy rzadko – czasami nawet raz w tygodniu i szybko – treningi są krótkie ale bardzo intensywne.
3. Intensywnie – czyli wkładamy w trening maksimum wysiłku – dzięki czemu wystarczają 1,2 rzadziej 3 serie (praktyka pokazuje, ze przy 8-10 powtórzeniach wystarczy 1 seria), przy zaawansowaniu trenującego dochodzą dodatkowe techniki przeciążania mięśni – wymuszone, negatywne, superslow itp.
4. PROGRESJA przeciążenia – z treningu na trening mięsień musi pracować ciężej.
5. Opieramy sie na podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach rozwijających całe ciało.

Voice666
05-10-10, 19:51
Musial bys przeczytac ksiazke Mentzera zeby skminic sens tego systemu treningowego.

bebok-85
05-10-10, 20:01
Po przeczytaniu tego i owego uważasz że poprostu za dużo czasu spędzam na siłowni przyznam sie może i tak jest cwicze od dzwonka do dzwonka i po treningach odczuwam poważne zmeczenie może to i żle. Więc jeżeli dobrze rozumie mam ująć troche serii na dołożyć ciężaru !!!

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:56 ----------

Zresztą doradz coś napisz wstępnie coś na 4 dni na bazie
1Klatka - tric - przedramie
2barki - kapury - brzuch
3.plecy - biceps
4.nogi - brzuch
Czy uważasz że takie polączenie jest błędne i ile serii wykonywać na każdą partie
Musial bys przeczytac ksiazke Mentzera zeby skminic sens tego systemu treningowego.

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

Moje ogólne założenia jak sie nie myle to treningi o dużej liczbie serii około 10 powtórzeń i średnio ciężkim ciężarem to treningi takie raczej definicyjne a typowy trening masowy to mniejsza liczba serii, powtórzeń i duży ciężar chyba sie nie myle z tym prawda !!!

Pioter1994
05-10-10, 20:15
Zerknołem na tą technike wszystko jest ciekawe ale nie dla ludzi którzy walczą z czasem żeby iść na siłke

HIT w skrócie oznacza zoorganizowanie swoich treningów tak, aby były one:
a) Ciężkie – Ciężkie jak to tylo możliwe w poprawnej technicznie formie.
b) Krótkie – 1-3 zestawów kilku podstawowych ćwiczeń wykonanych w godzine lub mniej.
c) Nieczęste – Nie więcej niż 3 razy w tygodniu, niektórzy stosują nawet jeden dzień.
d) Bezpieczne – Nie „mostkuj” przy np. wyciskaniu, staraj się je wykonać z jak najlepszą techniką.


PS: Nawet ciekawe.

Voice666
05-10-10, 21:17
[/COLOR]Zresztą doradz coś napisz wstępnie coś na 4 dni na bazie
1Klatka - tric - przedramie
2barki - kapury - brzuch
3.plecy - biceps
4.nogi - brzuch
Czy uważasz że takie polączenie jest błędne i ile serii wykonywać na każdą partie [COLOR="Silver"]


Jezeli chodzi o mnie to taki polaczenie stosuje.

Klatka:
buterfly (jako wstepne zmeczenie miesni)
3 serie rozgrzewkowe na ok 8-12 powtorzen z zzapasem na jedno w pierwszych dwoch, ostatnia seria rozgrzewkowa do upadku
1x6-8 - to jest seria wlasciwa - do upadku, plus rest pause x2 jesli nie masz partnera treningowego, jesli masz to powtorzenia wymuszone 2-3

hantle skos - 2 serie rozgrzewkowe - ostatnia rozgrzewkowa j/w
1x6-8 - seria wlasciwa, tak samo jak wyzej w buterflay
Nie wiem czy masz dostep do maszyn, jesli tak to hammer strenght 2 serie rozgrzewkowe + 1 seria wlasciwa, wszystko j/w
na koniec rozpietki lub porecze 1 sera rozgrzewkowa i 1 seria wlasciwa do zalamania, plus rest pause lub wymuszone

Triceps:
sciaganie linki 3+1
francuz ze sztanga lub sztangielkami 2+1 powtorzenia j/w

plecy + biceps robisz tak samo jak w przypadku klatki i tricepsu

barki jesli sa na priorytecie to 4 cw styka, schemat powtorzen j/w

nogi, w tym przypadku robi sie w przedziale 12-20 powt (u mnie najlepiej reaguja) tez do upadku i po za

To po krótce.

przerwy na tyle dlugie zeby uregulowc oddech, trening mi zajmuje 30-45 min, ale nigdy nie mialem takiego progresu jak na HIT