PDA

Zobacz pełną wersję : Spalenie mięśna! czym się objawia i co powoduje?



(...)
26-02-07, 21:08
tak jak w temacie.... czym objawia się i co to jest spalenie jakiegos mięśnia?
z góry dziękuję

Raskus
26-02-07, 21:50
Miesnie spalają się, kiedy wykorzystują jako swój zapas energii własne mięśnie zamiast odłożonych tłuszczu etc.

Zdarza się tka gdy ćwiczy się daną grupę notorycznie, przez długi czas.

MaC-DrG
26-02-07, 22:13
dokladnie, sa tez ruzne stadia spalenia miesnia czesem potrzebna jest pomoc specjalisty... 5 dni to spory okres ic do apteki czy do lekarza niech da ci jakas masc....

najlepiej opisz okladniej jak do tego doszlo i jaki masz bol czy przy ruchu, czy dotyku etc...

Raskus
26-02-07, 22:34
Mmozliwe tez, ze jest to przetrenowanie miesni, ewentualnie naderwanie danego miesnia.

Saddamus
26-02-07, 22:54
A poszedł ci taki czarny dymek ? :P
Jak wy sobie wyobrażacie takie spalanie mięśnia ?

Cięki trening + deficyt enegretyczny = produkcja enzymów, które rozkładają białka mięśni celem ich "konsumpcji".
Enzymy krążą we krwi i działają na cały organizm, a nie na aktualnie trenowaną grupę mięśni.
Wniosek: masz nadwyrenżony mięsień, albo jego przyczep.

Kojarzy mi się to z filozofią typów, którzy w celu redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, robią brzuszki :]
Procesy kataboliczne ( te dotyczące mięśni i te dotyczące tłuszczu ) działają w obrębie całego organizmu.

MaC-DrG
26-02-07, 22:56
czyli cwiczac biceps rosnie mi lydka?? NIE
czyli cwiczac biceps nadwyrezam badz mam zakwasy na lydce NIE

Cwiczac biceps magazyny bialka i tluszczu pobierane sa z calego obszaru magazynowanego w ciele TAK

Saddamus
26-02-07, 23:11
Cwiczac biceps magazyny bialka i tluszczu pobierane sa z calego obszaru magazynowanego w ciele TAK
Nie do końca.
W treningu anaerobowym mięśnie wykorzystują glikogen ( ten jest magazynowany lokalnie w każdym mięśniu ), kiedy brakuje glikogenu, enzymy rozkładają białka i tłuszcz z całego organizmu, a z nich ćwiczony mięsień regeneruje sobie glikogen.
Niestety "najszybszym" składnikiem do produkcji glikogenu są białka.
Zakwasy są wynikiem zbyt małej ilości tlenu dostarczanej do danego mięśnia podczas wysiłku. Regularnie trenowany mięsień dostosowuje sobie gospodarkę krwionośną, nie brakuje mu tlenu i nie ma zakwasów

Punisher
26-02-07, 23:40
A stosując się do tych danych zapobiegasz:

(źródło : http://www.kulturystyka.pl/atlas/ )

Tetrykus
16-03-07, 12:13
jesli przykladowy biceps ma za malo tlenu wtedy wystepuje zakwaszenie tak ??
czy odpowiednie oddychanie ma jakis zwiazek z zakwasami ??czy sam dostosowuje ilosc pobieranego tlenu z organizmu ??

Raskus
16-03-07, 16:19
Tetrykus, własnie po to jest coś takiego jak rozgrzewka!!!

Wiktor1882
25-03-07, 12:00
No dobra napiszcie mi dlaczego ćwicząc od 3 miechów mam wciąż zakwasy tzn następnego dnia boli mnie dana partia mięsni co ćwiczyłem dzień prędzej co według was to powoduje

Sobian
28-03-07, 23:12
Mylicie pojęcia zakwasów i spalania mięśnia!
Zakwasy to konkretnie kwas mlekowy powstający w mięśniu jako produkt uboczny podczas jego beztlenowej pracy. Aby nie dopuścić do zakwasów bardzo ważne jest prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń
Spalanie mięśnia to natomiast działanie enzymów które szczególnie pracują po skończonym treningu kiedy spada ilość glikogenu w mięśniach (tzw katabolizm) Dlatego tak ważne jest dostarczenie po treningu węgli prostych aby enzymy "zajęły się" nimi zamiast mięśniami.
Pzdr

[ Dodano: 28-03-2007, 22:20 ]
W ramach odpowiedzi na zakwasy:

Źródła bezpośrednie wykorzystywane przez mięśnie:
1) ATP (powstaje podczas pracy ADP, Pi i energia)
2) glukoza + ADP + Pi (powstaje pirogronian i ATP)
3) pirogronian +ADP + Pi + O2 (powstaje dwutlenek węgla, woda i ATP)
Tu widać że kiedy jest odpowiedni zapas glukozy, mięsień może pracować do woli ale co jak sie glukoza spali? Wchodzą do akcji tłuszcze:
1)tłuszcze + H2O (powstaje glicerol i kwasy tłuszczowe)
A co się dzieje podczas złego oddychania (tj niedotlenienia mięśnia)?
1) glukoza + ADP + Pi (bez tlenu!) (powstaje kwas mlekowy i ATP) To właśnie ten kwas mlekowy odpowiada za zakwaszenie