PDA

Zobacz pełną wersję : Wąskie bary...



fight1000
26-02-07, 19:47
Witam, mam kilka pytań odnosnie szerokości pleców. Mam z 182cm wzrostu ale niestety jestem z lekka waski w plecach... Myśle że na wysokoś już nie rosne, czy jest to mozliwe że jeszcze plechy mi sie rozwina? Kurka troche lizłem z tej kulturystyki :) mam drazek sztange itp. ładna klatsa jest motylki tez :) ale co mi potym jak jestem wąski! Może gdyby przyłozyć sie do mięsni naramiennych.
Czy olać to wszystko bo i tak zostanie tak jak bozia chciała :(

jonasz7
26-02-07, 20:27
Wszystko da się poszerzyć!!
I barki i plecy!!
pzdr.

Raskus
26-02-07, 20:46
To nie trwa dzien, tydzien, miesiac, to trwa latami<Yes>


Nie zostanie, jesli dobrze potrennujesz.

Podciaganie na drazku nachwytem do kaltki, do karku zza glwoe nie polecam.

Z tego co pamietam to pomaga, z pewnoscia na najszerszy, ale na obrecz to nie jestem pewien bo nie pamietam artykulu jaki czytalem. Jezeli nie bedzie to nic zlego, moge wkleic ten artykul i podac autora danego psotu :lol:

fight1000
26-02-07, 21:04
Jeśli by była taka mozliwość, to bardzo bym prosił.

Wiadomo że jak bym cwiczył do doszło by mi na szerokości dzięki np. mięsnia naramiennym ale to niewiele, chodzi mi o to czy te ćwiczenia mogą wpłynąć na wzrost kości, rozrost barków, są szczuplejsi odemnie ale znacznie szersi. Myśle że to genetyka i już nic nie da sie zabardzo zmienic...

jonasz7
26-02-07, 21:27
zza glwoe nie polecam.

Czemu??
Ja wole za kark.
pzdr.

Raskus
26-02-07, 21:28
Da sie zmienic w nie ktorych przypadkach, zapewne w twoim tez.

Da sie poszerzyc obrecz barkowa.
Jezeli niee wolno, prosze moda o usuniecie postu.



autor: krzych666

Jak poszerzyć barki - czyli zrób z siebie godzillę

Początkowo była to moja odpowiedź na jeden z postów - ale, że temat jest dość popularny, bo co jakiś czas ktoś o to samo pyta - postanowiłem wydzielić temat i zrobić z tego osobne opracowanie.

A więc dla wszystkich zainteresowanych tym, jak poszerzyć swoje bary na tyle by zajmować 2 miejsca w autobusie:

Kwestia jest złożona, poszerzenie obręczy barkowej zależy od dwóch czynników:

A) Od poszerzenia samej obręczy jako takiej - czyli kwestia szkieletowa.
B) Od rozbudowania mięśni obręczy

A) Poszerzenie samej obręczy nie jest sprawą trudną - ale za to bardzo długotrwałą. Wiadomo, że w wyniku naprężeń i sił działających na kościec - odpowiednio reaguje on na bodżce, dostosowując się do sytuacji.
W celu modyfikacji budowy kostnej zalecałbym wykonywanie poniższych ćwiczeń - ale przygotujmy się na to, że na efekty musimy długo poczekać, myślę że po roku możemy już mieć widoczne efekty, które oczywiście będą się pogłębiały w kolejnych latach. Jeżeli jednak ktoś planuje poćwiczyć tylko 2-3 miesiące by zrobić formę "plażową", to raczej ich nie zobaczy.

1) Podciąganie na drążku w jak najszerszym chwycie do klatki i
do karku. Pomimo tego, że jest to ćwiczenie na plecy - to siły jakie oddziaływują na obręcz barkową powodują jej rozrost. Oczywiście jest to bardzo powolny proces, ale w tym sporcie nie ma nic szybko.

2) Wiosłowanie w opadzie w jak najszerszym chwycie - analogicznie do poprzedniego, choć już nie tak skuteczne.

3) Wyciskania na klatkę w szerokim chwycie, znowu podobnie jak w poprzednich ćwiczeniach i też całkiem skuteczne.

4) Wyciskanie na barki, głównie zza karku bo musi być również wykonywane w szerokim chwycie, a podczas wyciskania z przodu stosuje się z reguły węższy uchwyt, gdyż przy szerokim w dolnej fazie ruchu też występują przeciążenia obręczy barkowej i to moim zdaniem znacznie gorsze niż przy wyciskaniu zza karku. Wiele osób jęczy, że jest to ćwiczenie kontuzjogenne, ale nie znam nikogo, kto wykonując dobrą rozgrzewkę i stosując sensowne obciążenia - nabawiłby się kontuzji w tym akurat ćwiczeniu. Ja wykonywałem je całe życie, często szalejąc z ciężarem i żyję.

Oczywiście im większy ciężar - tym większe naprężenia w układzie kostnym i tym samym lepsze oddziaływanie w/w ćwiczeń - ale zarówno przy dobieraniu szerokości uchwytu jak obciążenia, używajmy do tego celu również głowy

B) Rozbudowa samych mięśni, tu już oczywiście prościej, ale jeśli ktoś ma kiepską budowę kostną obręczy - to nawet przy barkach jak kule armatnie nie będzie budził przerażenia, jeżeli więc chcemy swoim przejściem wzbudzać na ulicy emocje podobne do towarzyszących ataku Godzilli - musimy połączyć oba sposoby

Tutaj mógłbym w sumie polecić wszystkie ćwiczenia na barki i kaptury (choć głównie do poszerzania przyczyniają się wyciskania zza karku i wznosy bokiem) ograniczę się więc tylko do kilku uwag:

1) Barki przeważnie lubią dużo powtórzeń, gdyż ciągle są w ruchu - seriami złożonymi z 6-8 ruchów nie zbudujemy tego o czym marzymy.
2) Używajmy na zmianę Sztangi, sztangielek i linek wyciągu.
3) Ćwiczenia złożone i najcięższe wykonujmy zawsze na początku - jeśli wykonamy najpierw unoszenie bokiem, to wprawdzie zastosujemy zasadę wstępnego zmęczenia mięśni - ale tym samym wyciskanie wykonamy na znacznie mniejszym ciężarze, a jest to ćwiczenie, na którym zależy nam najbardziej.

Wszystkich spragnionych szerokich barów - czeka więc sporo pracy, ale za to w nagrodę mogą dostac nieopisaną radość z tych pięknych chwil, w których zauważamy, że zajmujemy ponad 1,5 miejsca w autobusie. Pamiętam sytuację, w której siedziałem sobie elegancko na środku podwójnego siedzenia w autobusie, mając po obu stronach lekki luz, w pewnej chwili jakiś gostek postanowił jednak usiąść obok mnie, z trudem utrzymując się na kilkunastu pozostałych wolnych centymetrach siedzenia. Do końca życia będe pamiętał moją radość, gdy na którymś zakręcie gostek spadł...

Życie może być piękne panowie - do roboty


Koniec.

Sam moge powiedzec, ze autor tego postu zi nnego forum jest najlepszym przykladem na poszerzenie obreczy barkowej(widzialem foto).

fight1000
27-02-07, 15:30
Wielkie dzięki, coś z tego wykombinuje i odezwe sie za rok ...

areneusz
27-02-07, 16:20
To nie trwa dzien, tydzien, miesiac, to trwa latami<Yes>


Nie zostanie, jesli dobrze potrennujesz.

Podciaganie na drazku nachwytem do kaltki, do karku zza glwoe nie polecam.

Z tego co pamietam to pomaga, z pewnoscia na najszerszy, ale na obrecz to nie jestem pewien bo nie pamietam artykulu jaki czytalem. Jezeli nie bedzie to nic zlego, moge wkleic ten artykul i podac autora danego psotu :lol:

Nawet w 3 miechy da sie poszerzyc o wileeee barki i plecki z bardzo widocznymi efektami

DarO
27-02-07, 19:56
Po to chodzisz na silownie zeby urosnac :] Rub bary to masz cwiczenia na bary i sobie porozkminiaj

http://www.forumsportowe.pl/viewtopic.php?t=82

Jesli masz drazek to sie podciagaj na nim do klatki piersiowej jak i za plecy.

jonasz7
27-02-07, 21:24
DarO, tak się nie robi!!
pzdr.

DarO
28-02-07, 16:37
sorowka juz nie bede dawal linkow :P

jonasz7
28-02-07, 18:34
To usuń tamten post!!
pzdr.

Dexter1900
28-02-07, 19:59
Ja mysle wszytsko z czasem :mrgreen: