PDA

Zobacz pełną wersję : Arginina (znowu)



DaN322
23-09-10, 22:08
Kurna, tak się przymierzam i przymierzam do tej argininy, ale cały czas się o zdrowie boję. Zdrowie to priorytet i jeśli arginina jest bardziej ryzykowna niż np. taka kreatyna to odpada.
Marudzę, ale wolę nie mieć problemów w okolicach 40stki, a znalazłem takie coś http://www.meduzo.pl/arginina/ co o tym powiecie?

KowalX
23-09-10, 22:41
Pierwsze pytanie ile masz lat?

Też ostatnio dużo o niej negatywów czytałem i sam miałem po dużej ilości na ostatnim cyklu podwyższone ciśnienie.

MolderDist
23-09-10, 22:43
o jakie negatywy chodzi?

KowalX
23-09-10, 22:59
Poczytaj choćby przytoczone badania. Mi osobiście ciśnienie podskoczyło,ale brałem sporo.

Tylko żeby nie było ja lubię argininę byle z nią nie przesadzać :)

KowalX
24-09-10, 00:19
w odpowiednich ilosciach arginina obzniza cisnienie, zwlaszcza w polaczeniu z cytrulina

jesli na kogos "nie dzialaja" nawet zwiekszone dawki, nie znaczy ze powinien je windowac w gore non stop, od siebie dodam tylko ze jesli chodzi o l-argininę w badaniach klinycznych podaje sie ja np szczurom by wywolac zapalenie trzustki

jesli chodzi o natomiast o suplementacje samą l-argininą nie widze wiekszego sensu, aakg, okg itp juz lepiej, najlepiej w miksach
5g średnio każdy z żarcia dostarcza, resztę można dorzucić,a jaką Ty masz na myśli ilość na dobę ze wszystkich źródeł?
Tak aakg na pewno lepiej ,ale okg raczej ciężko spotkać. Fakt nie podrażniają tak przewodu pokarmowego i mniej stratne,ale poza tym to to samo. Raczej na wszystkich działają. Co do obniżania ciśnienia to różnie.

KowalX
24-09-10, 00:43
Arginina z żarcia jest ok. ,a mówię o całodobowej podaży, ile jest ok. całej podaży, możesz starty strawności uwzględniać?Mi skoczyło po dużej,ale bez przesady.

KowalX
24-09-10, 02:55
ale jaki cel ?
kobiety obżerające sie wszystkim co z zwiazane z soja dostarczaja bardzo duze ilosci argininy i nie narzekaja na nadcisnienie, nie sadze zeby arginina zawarta w jedzeniu w jakikolwiek sposob je podnosila
uwazam ze jesli na kogos nie dzialaja (pompa) dawki rzedu 10g w porcji argininy to powinien ja odpuscic, albo przyjzec sie swojemu treningowi, podazy weglowodanow oraz okresem suplementacji (odleglosci od posilku)

Nie mówię o pompie ,bo ją mam i bez spożywania tego suplementu. A masa czy redukcja nie ma znaczenia ;)
Poza tym aminokwasy z pożywienia są lepiej tolerowane niż hydrolizowane. A soja to nie tylko arginina i często jedna substancja znosi niekorzystne działanie drugiej w gotowych produktach. Nie mówiłem,że po spożywaniu posiłku mi skoczyło ,a właśnie po suplu mimo iż w obu przypadkach dostarczałem spore ilości.

DaN322
24-09-10, 18:09
Kowal, 17 lat. I zawsze zanim coś wezmę to 3 miesiące się upewniam ;P
ogólnie po niektórych ćwiczeniach mnie głowa czasem boli (francuz w leżeniu np.), więc to rozluźnienie mięśni na ściankach tętnic nie będzie jakieś niebezpieczne? żeby mi jakaś żyłka nie pękła ;)

KowalX
24-09-10, 20:08
Jeśli nie jesteś pewien co do stanu swojego zdrowia zwyczajnie wybierz się o lekarza i się przebadaj, będziesz wiedział wtedy co możesz ,a czego nie.

DaN322
25-09-10, 00:03
Sportowego oczywiście?

KowalX
25-09-10, 00:05
Zwykłego ...
Choć osobiście uważam ,że nic Ci nie będzie,ale jeśli przeczuwasz,że zdrowie nie tyka jak zegarek to się upewnij.

MolderDist
25-09-10, 00:31
Zwykli lekarze srają na Ciebie.

Sam się przekonałem ostatnio, kiedy chciałem zrobić wszystkie badania o których wspominałem u mnie.
Przekonywał mnie, że nie warto, że to nic nie daje itd.

Wkońcu wypisał połowe badań, za drugie sam musiałem bulić i to sporo kasy,
Ide do niego z wynikami to mnie olał całkowicie- powiedział, że jest ok i tyle, a to co było podwyższone to powiedział, że nie wiem czemu...

Jak sie zapytałem co ile warto robić takie badania - co rok czy jak, powiedział, ze wogole bo one nic nie dają

zajebiście...

KowalX
25-09-10, 12:38
Ładnego jełopa rzeź trafił,a kasę kroi i pewnie tylko kawę by pił w międzyczasie...

DaN322
25-09-10, 14:08
Nie nie, ze zdrowiem nie mam problemów, sęk w tym, że nie chce zacząć mieć :P
Ale jak mówisz że jeden cykl nie zaszkodzi, to spróbuję. Bez żadnych lekarzy, najwyżej więcej nie będę brał aakg

PS. podeślij linka jak masz pod ręką do tych negatywów, co o argininie czytałeś ;)