PDA

Zobacz pełną wersję : SW czy Siłownia



Zett
23-09-10, 14:37
Witam! Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi wybrać SW czy Siłownia ( mam 17,5 lat ).
Generalnie chodzi mi o to by przedstawić plusu i minusy w/w oraz pomóc odpowiedzieć na kilka pytań tj. czy ćwicząc sw ( np. mma ) będę dobrze zbudowany, co jest fajniejsze, co po wieloletnim treningu jest bardziej niezdrowe, czy ćwicząc na siłowni mogę mieć dobra kondycje, ogólnie co byście wybrali na moim miejscu ( połączenie 2 nie wchodzi w grę ).

Pozdrawiam :)

DTX
23-09-10, 14:46
Zapytaj się samego siebie. Oba sporty niosą ze sobą kontuzje. W mma bedziesz "mały", ale wytrzymały silny i wyrzeźbiony, cwiczac na silowni mozesz zrobic z siebie wielkiego skurwysyna. Jak bedziesz robił aeroby w trakcie cwiczenia na silce, to bedziesz miał kondycje. To forum kulturystyczne, tak więc siłownia. Ale rób co Ci serce podpowiada. Najlepiej pójdz na jeden trening mma, później siłownie i zobacz, co Ci się bardziej podoba.

KowalX
23-09-10, 14:47
Jeśli miałbym wybierać osobiście wolałbym sporty walki,ale nie powinni Ci sugerować tego inni. Ty wiesz czym bardziej się interesujesz, co sprawia Ci większą przyjemność. Co do zdrowia myślę,że lepiej się tu sprawdzą sporty walki. Po sportach walki też można być dobrze zbudowanym choć to pojęcie wiele może znaczyć i wybrałbym wysportowany wygląd. Trenując sporty walki ,trening z ciężarami jest w dzisiejszych czasach nierozłączny i z powodzeniem można wspomagać rozwój siły treningiem siłowym.Co do kondycyjnie, nie ma tu o czym mówić, bo na logikę wielki gość nie będzie miał wielkiej kondycji i tylko do pewnego stopnia można rozwijać siłę i kondycję razem.

Zett
24-09-10, 07:39
Chyba zdecyduję się na SW ponieważ kulturystyka wydaje mi się takim nienaturalnym rozwijaniem ciała poprawiającą tylko wygląd i siłę ,a jednak w sportach walki można sobie wyrobić kondycję, technikę walki no i mam nadzieje choć trochę mięśnie by nie być patykiem.

PS no i nie ukrywam ,że fajnie jest móc kogoś poobijać na treningach :)

KowalX
24-09-10, 11:36
Spokojnie możesz do tego treningu dodać trening typowo siłowy.

Gangsta Latino
24-09-10, 14:41
PS no i nie ukrywam ,że fajnie jest móc kogoś poobijać na treningach :)

No nowi koledzy pewnie będą się cieszyć jak przyjdziesz:D

kubaCK
24-09-10, 15:07
swieze miesko <MNIAM>

Zett
24-09-10, 16:42
Zapewne ;/

BoloYeung
24-09-10, 22:16
Sporty Walki np MMA mniej pochłonią Cie finansowo niz chodowanie swojego organizmu co jest bardziej pracochłonne i kasochłonne - kulturystyka to bardzo drogi sport i z niego w polsce sie nie wyzyje . Siłownia i zabawa z ciężarami jest ważnym punktem treningowym sportów walki i trenujac MMA bardzo często będziesz miał z nią do czynienia . Co do wielkiej muskulatury i dobrej sylwetki pamiętaj masa mięsniowa potrzebuje duzo tlenu w przeciwienstwie do łuszczu , dlatego jak namniejszy BF w sportach walki nie jest wskazany dla dobra kondycji .

Muskuł1
26-09-10, 16:32
Polecam SW sylwetka i kondycja w jednym a siłowni na treningach też coś będzie

KowalX
26-09-10, 16:44
pamiętaj masa mięsniowa potrzebuje duzo tlenu w przeciwienstwie do łuszczu , dlatego jak namniejszy BF w sportach walki nie jest wskazany dla dobra kondycji .

Czy ja wiem ;)

wujek.maciek
26-09-10, 19:17
jak namniejszy BF w sportach walki nie jest wskazany dla dobra kondycji .

ale tez bez przesady, bo gdyby tak bylo, to w ciezkich kat. walczylyby same "baterbiny" ;> jak na moje oko, to u wieksosci zawodnikow dopatrze sie raczej kaloryfera niz bojlera. a to,z kolei zdecydowanie swiadczy na korzysc pozadania niskiego bfu w sw. poza tym tluszcz, to jednak balast, ktory spowalnia (podobnie do zbyt duzej masy miesniowej, co prawda, ale z "dwojga zlego"...)

pozdro

ps: byl juz taki jeden szolmen co rozprawial o "hodowli ciala"... swoja droga, ciekawe ile malyszowi zajmie czasu skopanie mu dupy ;>

BoloYeung
26-09-10, 19:29
maciek śmiejesz sie z Najmana a to co pokazał w walce z Saletą to była klasa szybki atak powalenie ciosami "mistrza europy" pełen dosiad i okładanie go w parterze , jeszcze lepiej by było gdyby bardziej potrafił uzywać młotków ale w koncu to bokser miał go juz na widelcu ale zabrakło kropki nad i , no i szczescie w sporcie znowu wzieło góre
co do poziomu BF-u nie mówie o Butterbeanie bo to skrajnośc ale zobacz Fedora zobacz Rogersa zobacz Barnetta , nastepny przykład Lesnar z czasów fake wrestlingu duza masa z ładną rzeźbą obecnie zawodnik MMA zalany chop , a myślisz w jaki sposób zawodnicy podbijają wage przed walka np Rendy który z przed ostatniej walki do ostatniej z Toneyem zrobił 10kg , jak to zrobił ?? masa miesniowa z kaloryferem ?? raczej nie , kalofyfer nie świadczy o niskim poziomie BF-u

KowalX
26-09-10, 19:58
To co kiedyś powiedziałem odnośnie zużycia tlenu odnosiło się do Pudzianowskiego, który ma nadmiar tej masy do bardzo niskiego poziomu tłuszczu. I tylko do niego ,bo już np. tak Alistar ma kondycje i jest byczek.

BoloYeung
26-09-10, 20:10
owszem ale taki Alistair przy wzroscie 196cm wagi 110kg a taki pudzian przy wzroscie 183cm jaka wtedy waga była ?? w walce z Kawaguchi coś koło 128kg czystej masy miesniowej

wujek.maciek
26-09-10, 20:40
kalofyfer nie świadczy o niskim poziomie BF-u

?? czlowiek sie uczy cale zycie... wytlumacz mi to bolek, bo chyba bede musial zaczac uczyc sie wszystkiego od poczatku...



zobacz Fedora zobacz Rogersa zobacz Barnetta

no widze, ale chyba mi nie powiesz, ze maja wielkie denty przy minimalnej muskulaturze?



a myślisz w jaki sposób zawodnicy podbijają wage przed walka

wiesz co, sam nigdy nie startowalem, ale znam troche zawodnikow roznych dyscyplin i wiem jak sie "robi wage", tak w jedna jak i w druga strone ;>



śmiejesz sie z Najmana a to co pokazał w walce z Saletą to była klasa

jak na rzekomego boksera, to "klasa" wiatraki... juz lepiej arus ten swoj worek w piwnicy oklepuje :)



masa miesniowa z kaloryferem ?? raczej nie

wiedzialem, wiedzialem, ze to niemozliwe. jakies mity po prostu!

KowalX
26-09-10, 20:48
owszem ale taki Alistair przy wzroscie 196cm wagi 110kg a taki pudzian przy wzroscie 183cm jaka wtedy waga była ?? w walce z Kawaguchi coś koło 128kg czystej masy miesniowej

Dlatego napisałem,że odnosiło się to wyłącznie do niego...
Pisanie ,że niski poziom tkanki nie jest preferowany w sportach walki jest błędny.Pudzian przekracza normy umięśnienia gdzie nie da się już zachować dobrej kondycji i silnych mięśni, coś za coś.
pzdr.

BoloYeung
26-09-10, 20:56
Kowal no własnie to samo miałem na myśli co za duzo to nie zdrowo , autor pytał czy kulturystyke może pogodzić z SW i powiedziałem ze nie bo potęzna masa mięsni = brak kondycji . Obaj wiemy o co chodzi tylko xle zrozumielismy sie ;)

Maciek zawsze komicznie podchodzisz do swoich postów ale jesli pomyślisz to znajdziesz rozwiazanie , bez oigródek jeśli wiesz na czym polega w SW zbijanie i dodawanie wagi to juz jestes w domu tyle że taki Rendy zrobi to w miesiąc przy swoim budzecie a taki Twój kolega w pół roku i przy multum wyrzeczeń , chodzi o to że w SW nie patrzą tak jak wampir na Krzyż na Bf w przeciwienstwie do kulturystyki co napewno obaj wiemy

A jeśli chodzi o Najmana to pamiętaj te przysłowie " sądze ciebie względem siebie" łatwo sie coś mówi oglądając kogos w TV

wujek.maciek
26-09-10, 21:04
na jego poziomie? masy, ktora moglaby mu przeszkadzac, to w przeciagu kilku lat nie zrobi (oczywiscie uczciwie)... a moze rzeczywiscie nie bedzie mu nigdy potrzebna, to juz bedzie wiedzial tylko on :)

pozdro

KowalX
26-09-10, 21:33
Fakt faktem,że Najman w tej walce był górą ...

A tak w ogóle ile Pudzian teraz ważył?Jakiś mniejszy się wydawał,a nie widziałem początku z tablicami.

Sosna91
26-09-10, 21:41
jak dobrze pamietam 118kg

BoloYeung
26-09-10, 22:02
118kg na wazeniu ale przed walką okazało się 114kg , kiedys w jednym z wywiadów z jakims trenerem Pudziana , mówił o tym ze pracują nad zejsciem do wagi ok 105-110kg i na niej beda bazowac . Duzo juz nie brakuje

KowalX
27-09-10, 00:38
Było widać ,że trochę szybkości załapał. Ale te 105 nie wiem czy nie zabierze mu za dużo atutów, a właściwie siły hmm zobaczymy...

Mosin
27-06-13, 12:43
Podpinam się by nie zakładać nowego tematu.
Teraz w wakacje jak mam więcej czasu biorę się ostro za trening. MMA 5 dni w tygodniu ( 2 stójka, 2 bjj, 1 zapasy ) do tego chciałbym dołożyć siłkę 2-3 dni w tygodniu. Chciałbym robić siłkę pod mma ale jednocześnie trochę przytyć ale w sumie tylko 1 kg na miesiąc więc raczej symbolicznie tak. Więc tu moje pytanie co polecacie trening z ćwiczeniami typu przysiady, podrzuty, drążek i inne angażujące wiele mięśni ? jeśli tak to czy robić każde ćwiczenie zawsze na siłowni czy jechać planem - każdego dnia inne partie ? Czy może lepsze z uwagi ,że jednak potrzebuję troszkę masy dołożyć ćwiczyć klasycznie tj. każdego dnia mała partia + duża po 3-4 ćwiczenia na każdą partie ?

najt
29-06-13, 13:06
crossfit z duzymi ciezarami - tylko tak dobranymi zebys dawal rade pare obwodow pocisnac

przysiad, wioslo , drazek , porecze , wl i mp (ulozenie przypadkowe) i dajesz np: po 10powtorzen i lecisztak w kolko

I albo lecisz obwod za obwodem non toper lub robisz 1 min przerwy pomiedzy


jak masz opcje na regeneracje zeby trzaskac 2 x trening dziennie to ok


ja osobiscie jak mam opcje to z rana lece crossem a wieczorem mata - tyo tyle w kwesti troche "masowej"



co do dynamiki to juz robie stacje

3 stacje po 5 cwiczen w kazdej ( dynamicznych) i tyle

kamil80
06-11-15, 13:02
A polecalibyście takie zajęcia jak tu- sporty walki kraków (http://jjsportcenter.pl/)? boks dla początkującego to dobry pomysł na trening?

blacha888
28-01-16, 16:06
myślę że na początek podstawy boksu by wystarczyły dla początkującego... nie od razu na głęboka wodę)