PDA

Zobacz pełną wersję : Zarobki w MMA



Gangsta Latino
21-09-10, 21:08
Ello
Orientujecie się ile zarabiają w polsce zawodnicy MMA? Czy da się wyżyć z tego...
Na necie pisze, że młodzi mogą liczyć średnio na 1000zł za walke, a zdarza się, że walczą za freeko;/

Mosin
21-09-10, 22:02
Nie wiem bo nie jestem zawodnikiem MMA ale słyszałem ,że tacy średniacy za gale KSW zgarniają około 10-15 tyś.

grochos
21-09-10, 22:29
co do Polski to sam nie wiem. warto poczekac na odp bolo lub kowala, ale bodajze bolo pisal ile zarobili za poszczegolna walke zawodnicy w tej federacji co Pudzian z Silva walczyl i to bylo naprawde BAAAAARDZO malo... naj nizszej klasy zawodnicy kolo 1000 ew. 2000$. Pudzian chyba zgarnol 100 000 $ a silva polowe. Wiec nie wydaje mi sie zeby w polsce bylo 2 razy tyle (oczywiscie mowie o tych "nizsze klasy zawodnikach") . Chociaz z drugiej strony KSW wydaje sie byc dosc bogata federacja, gwiazdy, koncert, promocja, efekty... biednie chyba nie jest...
oczywiscie jak ze wszystkim moglo byc lepiej.

BoloYeung
21-09-10, 23:39
Pamiętam jak kiedyś Juras mówił ze zwycięsca we wczesniejszych galach KSW miał dostawać 9000zł , teraz jest przyjęte że zawodnik dostaje ok 10000zł za walke w KSW ( oczywiscie nie biorąc pod uwage superfaitów i walk o pas bo tam kwoty są juz grube) , pozostałe gale MMA są w polsce niestety bardzo biedne a poczatkujący zawodowcy dostają ok 100-200 euro za wygraną

grochos
22-09-10, 00:09
bolo pytanko: 90% zawodnikow mma posiada tzw. marketing osobisty, czyli albo henna wydrapane cos na plecach, albo czapeczke z daszkiem z nazwa sponsora, albo koszulke z napisami, te 100 - 200 euro to jest lacznie ze sponsoringiem czy czyste pieniadze za udzial??

KowalX
22-09-10, 01:20
Zarobki są niskie chyba,że należysz do czołówki. Nawet w USA na UFC nie są ogromne jeśli nie trzymasz poziomu, tylko tam wchodzą jeszcze sponsorzy ,dziani.

Jacke5
22-09-10, 09:13
W sumie to nie wiem czy 10 tyś za walkę w KSW to dużo, jak by zliczyć koszty trenera, masażystów, odżywki etc. które wydane zostały na 3-4 miesięczne przygotowania to myślę ,że to co zarobią od federacji to oddają długi ,a może to co od sponsorów to pójdzie dla nich.

alder
22-09-10, 13:12
z drugiej strony jak się skróci 3-4 miesiące to godziny i stoczy 2 walki w ciągu jednego wieczora ........... ?

Mosin
22-09-10, 16:08
W filmie dokumentalnym o Kułaku, Krzysiu mówił ,że do swoich 10 pierwszych walk dokładał ale ponoć teraz jest troszkę lepiej ,a po to by mieć za co żyć prowadzi klub. ( mówił ,że same suple przed walką go kosztują 1500zł )

Gangsta Latino
22-09-10, 17:11
Tak sie pytam, bo sam się zastanawiam jak zawodowstwem w przyszłości, ale jednak nie chce przymierać głodem;P Zobaczymy jak to będzie i jak mi pójdzie bo narazie daje z siebie 100%;P
Może coś w ciągu tych kilku lat się poprawi jesli chodzi o zarobki w Polsce;D

P.S mój 600 post;P

Mosin
22-09-10, 17:24
http://www.youtube.com/watch?v=osCtrnqU4o8 cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=Pis0Y0_PeUs&feature=related cz.2
http://www.youtube.com/watch?v=Vx4piS3zGcs&feature=related cz.3

To ten film o którym mówiłem ( o zarobkach jest mowa w połowie części 2 ).

W sumie to pamiętaj ,że nie trenuje się po to by mieć kasę i nikt normalny nie wybiera jaki sport chce trenować pod kątem przyszłych możliwych zarobków ale i tak myślę ,że jeśli ktoś jest zawodowcem w miarę popularnym sporcie to biedował nie będzie.

wujek.maciek
22-09-10, 17:32
kumel wlodek dostal 300e za wygrana walke w jakichs eliminacjach do turnieju w dublinie. biegal pozniej w takiej pedalsko obcislej koszulce z napisem full contact fighter. ale nie wiem jak tam sie tego synka kariera dalej potoczyla, bo nam sie kontakt urwal

KowalX
22-09-10, 21:35
W sumie to nie wiem czy 10 tyś za walkę w KSW to dużo, jak by zliczyć koszty trenera, masażystów, odżywki etc. które wydane zostały na 3-4 miesięczne przygotowania to myślę ,że to co zarobią od federacji to oddają długi ,a może to co od sponsorów to pójdzie dla nich.
Nie dużo, ,bo walczy sie zwykle raz na pół roku może rok za większe stawki ;)

wujek.maciek
22-09-10, 21:53
a propos sw jako sposobu na zycie znowu mi sie przypomnial cytat z rockyego:

"Chodźcie do szkoły i używajcie mózgu.
Bądźcie lekarzami, prawnikami, noście skórzane aktówki.
Zapomnijcie o sporcie jako zawodzie. Przez to tylko się bełkocze i śmierdzi".

pozdro

BoloYeung
22-09-10, 23:55
jak narazie najbardziej opłacalnym sportem walki jest Boks zawodowy , ale trzeba dostać sie do naprawde dobrej stajni aby móc zarabiać krocie , nie musze wam mówić ile za swoje walki zarabiał Lewis , Holyfield że nie wspomne o Tysonie . W brazyli zawodnicy Vale Tudo walczyli w tych brutalnych walkach bardzo często za darmo dla honoru lub za śmieszne kwoty , z jednej strony dobrze ze kolosalne pieniądze nie weszły do MMA bo moim zdaniem popsuły by ten sport tak samo jak stało sie z Boksem , nie wiem czy ktoś z was wie o tym ze Overeem więcej zarobił za walke sylwestrową z Harim tą pierwszą niz za walke z Rogersem o Mistrzowski Pas Strikeforce .
I jeszcze jedno w USA walczy sie dla kasy , w Japoni dla kariery , w brazyli dla honoru

alder
23-09-10, 02:10
a propos sw jako sposobu na zycie znowu mi sie przypomnial cytat z rockyego:

"Chodźcie do szkoły i używajcie mózgu.
Bądźcie lekarzami, prawnikami, noście skórzane aktówki.
Zapomnijcie o sporcie jako zawodzie. Przez to tylko się bełkocze i śmierdzi".

pozdro

jak najbardziej !! jak czytam niektóre posty to jestem w stanie chyba bezbłędnie odgadnąć wykształcenie i oceny z polskiego.
niektórzy biorą się za siłownię i sztuki walki bo hmmmm ich mózg jako główny narząd nerwowy właśnie do tego najlepiej się nadaje. no i wówczas zawsze mi się przypomina : to po co ci głowa (reporterka pyta nie odpowiadającego na żadne pytanie kulturysty ) a on: yyyy JEM NIOM.

KowalX
23-09-10, 13:39
jak narazie najbardziej opłacalnym sportem walki jest Boks zawodowy , ale trzeba dostać sie do naprawde dobrej stajni aby móc zarabiać krocie , nie musze wam mówić ile za swoje walki zarabiał Lewis , Holyfield że nie wspomne o Tysonie .

W boksie już dawno nie ma takich zarobków. Choć fakt ze walka dalej jest opłacalny. Choć jeśli chodzi o świat to kick boxing, a Stany mma.Ale prawda jest taka ,że zawodnik najwięcej zarabia na reklamach i sponsorach.
Przynajmniej tak mi się wydaje :)

Gangsta Latino
23-09-10, 14:08
Czyli z czego żyją polscy zawodnicy MMA? Niektórzy mają swoje kluby ( Kułak np.), a reszta??

Mi na wykształceniu też zależy ( studia obowiązkowo ), ale jednak wole np. 2 godziny uprawiać sport niż 30 min śleńczeć nad książką i wkuwać

KowalX
23-09-10, 14:21
To szkoda. Ja wolę się rozwijać umysłowo jeśli już bym miał wybierać ;) Trzeba też myśleć co po zakończeniu kariery, co jak się nie uda, co jak złapiesz trwałą kontuzję. Poza tym chyba nie chcesz być "głupim sportowce",a przynajmniej bez wiedzy na żaden temat lepiej być mądrym i sprawnym. A żyją z reklam, sponsoringu, prowadzenia zajęć,udzielania wywiadów, pisania książek i pracy po zajęciach itd. Jak w kulturystyce duża część osób pracuje dodatkowo i tylko Ci u szczytu mogą sobie pozwolić na sam trening.

Jacke5
23-09-10, 14:58
Na szczęście powoli nastają takie czasy ,że przygłupy nie zrobią kariery w sporcie, zobacz np. sobie właśnie polskich zawodników MMA ( Khalidow, Kułak mają ukończone studia ), w sumie by być dobrym w sporcie trzeba się też rozwijać umysłowo i to mnie cieszy.