PDA

Zobacz pełną wersję : Trening z priorytetem.



///M
17-09-10, 11:57
Co myślicie o tym planie co byście zmienili.



PONIEDZIAŁEK - Biceps, triceps - w superseriach

Super seria 1 - uginanie ze sztangą i wyciskanie w wąskim chwytem - 3 serie x 12-8
Super seria 2 - uginanie ze sztanga trzymaną wąsko i wyciskanie francuskie leząc - 3 x 12-8
Super seria 3 - uginanie na modlitewniku i wyciskanie francuskie stojąc 3 x 12-8

WTOREK - Nogi i barki, kaptury

Nogi:

1. Przysiady ze sztanga 4x12-8
2. Wykroki 4x12-8
3. Prostowanie na maszynie 4x12-8
4. Wspięcia na palcach - 4x50

Barki:

1. Wyciskanie stojąc 4x12-8
2. Unoszenie ramion na boki z stojąc 4x12-8
3. Podciąganie sztangi bo brody 4x12-8

Kaptury:

1. Szrugsy - 4x12-8

ŚRODA - Wolne

CZWARTEK - Plecy i biceps

Plecy:

1. Wiosłowanie sztangą w opadzie / podchwytem - 4x12-8
2. Wiosłowanie wąsko/szeroko (miał być t-bar ale robiłem to i nic nie czuje w plecach) - 4x12-8
3. Podciąganie na drążku do brody - 4xmax
4. Mc - 4x12-8

Bicepsy:

1. Uginanie ramion na modlitewniku -4x12-8
2. Uginanie ramion ze sztangą stojąc (uchwyt młotkowy) -4x12-8

PIĄTEK - Klatka piersiowa, triceps

Klatka piersiowa:

1. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 4x12-8
2. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej do szyji - 4x12-8
3. Rozpiętki na ławce płaskiej 4 x12

Triceps:

1. Francuskie wyciskanie do czoła - 4x12-8
2. Prostowanie ramion w oparciu o ławke - 4x12-8
3. Francuskie wyciskanie sztangi stojąc - 4x12-8

Brak hantli i skosów w planie bo tego nie posiadam,mam tylko jedną hantlelke 5 kg to robią nią jedno ćwiczenia na triceps.Proszę o korekty i opinie planu.

D3
17-09-10, 12:49
Rozumiem, że priorytetem są łapy wraz z klatką?

///M
17-09-10, 13:15
Nie same łapy.

D3
17-09-10, 14:04
Może spróbuj FST-7 zamiast tego?

///M
17-09-10, 14:46
Ale słyszałem coś ze na FST-7 bez towaru łatwo się przetrenować więc kombinuje.

D3
17-09-10, 15:26
Nie słuchaj tego, spróbuj z dobrymi suplami.

///M
17-09-10, 15:32
Tylko nie ma kasy.A ten plan co podałem jako tako dobry?

lukasz16s
17-09-10, 20:56
Tez mam problemy z lapami i bardzo podoba mi sie taki trening z priorytetem.Takze czekam na opinie na temat tego planu

Patriot
17-09-10, 22:07
tylko robiąc trening z priorytetem nie radzę ciągnąć dłużej niż 6tyg takiego planu

D3
18-09-10, 10:16
Jak nie chcesz spróbować FST-7 to ten plan co masz jest spoko. Jednakże w I dzień co robisz łapy bym kombinował np.

1 tydzień:
Biceps+Triceps naprzemiennie
2 tydzień:
Najpierw 1 ćwiczenie biceps, później 1 ćwiczenie triceps, 2 ćwiczenie biceps itd. (jak w w Armageddonie, łapy naprzemiennie, ale jak skończysz całe jedno ćwiczenie)

3 tydzień:

Biceps 3x6 w dropsecie, triceps 3x6 w dropsecie (1 seria 6 powtórzeń na maska, zjeżdzasz z ciężaremi i znowu 6 reps i potem znowu zdejmujesz ciężar i znowu sześć)

ITD.

KOMBINUJ Z ŁAPAMI, EKSPERYMENTUJ a nie skupiaj się na sztywnym wykonaniu 3s 8-12reps itd.

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:16 ----------


tylko robiąc trening z priorytetem nie radzę ciągnąć dłużej niż 6tyg takiego planu

A takiego czegoś to nie słuchaj.

Patriot
18-09-10, 10:32
a dlaczego nie?
czy uważasz że łapy są aż takie ważne żeby je stawiać przez dwa,trzy czy cztery miechy ponad plecy, nogi czy klate/barki ? bo ja jednak uważam, że są ćwiczenia na wcześniej wymienione partię dzięki którym łapy i tak będą rosnąć dzięki dobrej diecie, a w odwrotną stronę to już nie działa, bo robiąc bica nie zrobisz pleców [wyjątek jak robisz podciąganie wąsko(świetnie ćwiczenie swoją drogą na bicepsy) trochę plecy można ruszyć]

D3
18-09-10, 13:15
a dlaczego nie?
czy uważasz że łapy są aż takie ważne żeby je stawiać przez dwa,trzy czy cztery miechy ponad plecy, nogi czy klate/barki ? bo ja jednak uważam, że są ćwiczenia na wcześniej wymienione partię dzięki którym łapy i tak będą rosnąć dzięki dobrej diecie, a w odwrotną stronę to już nie działa, bo robiąc bica nie zrobisz pleców [wyjątek jak robisz podciąganie wąsko(świetnie ćwiczenie swoją drogą na bicepsy) trochę plecy można ruszyć]

A dlaczego tak? Dlaczego 6, a nie 4? Nie oczekuję merytorycznej argumentacji, bo takiej nie ma.
Uważam, że jeśli komuś łapy rosną wolniej niż inne partie, to może je robić 2 razy w tygodniu cały czas, dopóki nie uzyska danej proporcji. Każdy z nas ma partie, które mu "rosną" lepiej i gorzej... chodzi bardziej o wyczucie jakich właściwych bodźców użyć, aby to rosło wszystko proporcjonalnie. Sam mam kumpla, który robił armageddon przez ponad 6 miechów i łapy mu wreszcie osiągneły przyzwoite rozmiary w porównaniu do reszty partii.

Jest masa ludzi, którzy robią plecy po bicepsie i nie narzekają na przyrosty. W tym sporcie nie ma SZTYWNYCH zasad, że barków nie robimy po klacie, bicepsa przed plecami czy inne pierdoły. Robisz to co na Ciebie działa i w taki sposób, aby wszystko było proporcjonalnie rozrośnięte.

///M
18-09-10, 13:25
W tym sporcie nie ma SZTYWNYCH zasad, że barków nie robimy po klacie,
Tak na marginesie miałem teraz taki plan ze właśnie klata i barki w ten sam dzień i barki po klacie robiłem i na rośniecie nie narzekałem :)

Micek185
18-09-10, 14:58
hcooopy kuka wodna powiem tak:
sztywnych zasad nie ma w tym sporcie to kazdy wie najlepszym przykladem jest moja skromna osoba która obecnie opiuje swoje zmagania ze złomem i ma rezultaty jakie w relacji widac heh

dobra oprócz reklamy relacji chciał by powiedzieć ze o ile nie ma sztywnych zasad na to ja polączyc partię to faktem jest ze najwięcej hormonu wzrostu i teścia wydziela aię podczas cwiczen złożonych dlatego sa tak bardzo polecane w czasie robienia masy.jesli zrobimy wieksza partię mieśni pierwszą i to w złożonym cwiczeniu np WL bedziemy mieli wieksze korzysci niż np z wyciksania hantli na barki prosta sprawa.i nie chodzi juz o to że mamy priorytet na np barki ale o to ile podczas pierwszej serii wycisniemy z wiekszej ilości włokien i jak to przełoży się na wydzielanie np hormonu wzrostu.
mówiąc krótko po tym jak ktoś pozna swoj organizm moze pokusić się o trenowanie mniejszych partii jako pierwszych ale jesli ktos nie wie co tak naprawde na niego dzial niech trzyma się tego co sprawdzone a nie jedzie splitem np 6tygodni i nie ma rezultatów a czas już stracony.

ps Daniel poprawiałes to co dostaleś?

///M
18-09-10, 15:24
Tak poprawiłem.Plan już wydrukowany i idę wieszać go na siłownie.