PDA

Zobacz pełną wersję : metodyka treningu przedramion



Budrys
14-09-10, 11:46
Wytłumaczcie mi co mądrzejsi, ( ;p)
czy mocniej zaangażuje do pracy mięśnie przedramion jeżeli będe robił uginanie nadgarstków podchwytem/nachwytem ze sztangą, ale trzymając kciuki po tej samej stronie co inne palce (tzw. małpi chwyt) ?

szycha77
14-09-10, 17:04
Zamknięty chwyt jest pewniejszy ale ja wolę ćwiczyć przedramiona tzw. małpim chwycie (nachwytem) to samo mam z podciąganiem i z kilkoma innymi ćwiczeniami. Tak mi się ćwiczy lepiej.. A co do kciuka to bez znaczenia.

mtm
14-09-10, 17:16
tzw. małpim chwycie (nachwytem)
Napisałeś tu tak że jedno wyklucza drugie .

Micek185
14-09-10, 18:15
Wytłumaczcie mi co mądrzejsi, ( ;p)
czy mocniej zaangażuje do pracy mięśnie przedramion jeżeli będe robił uginanie nadgarstków podchwytem/nachwytem ze sztangą, ale trzymając kciuki po tej samej stronie co inne palce (tzw. małpi chwyt) ?

w dłoniach nie ma mięśni wszystkie mięśnie które kontrolują palce znajduja sie w przedramieniu a więc jesli chwytasz sztangę w inny spsoób angażujesz inny akton mięśni przedramion,i druga sprawa na tę partię mięśni cwiczen jest jak na lekarstwo więc taka zmiana jak inny chwyt jest bardzo duża.
sam obecnie praktycznie w karzdym cwiczeniu stosuje małpi chwyt czyli wszystkie palce z jednej strony i np przy treningu bicepsów czuc większe spięcie miesni przy klatce (WL) odciążasz nadgarstki bo ich nie wyginasz.
mówiąc krótko bardzo dobry sposób na urozmaicenie treningu przedramion jak i innych partii miesni.

szycha77
14-09-10, 18:29
Napisałeś tu tak że jedno wyklucza drugie .

Wujku mtm-ie, ćwicząc nachwytem mam małpi chwyt, kapewu?

Micek185
14-09-10, 18:42
przeczytaj to jeszcze raz powoli i ułóż sobie rece w ten chwyt np przy unoszeniu sztango stojąc(biceps) i napisz wrażenia:)

szycha77
14-09-10, 18:56
Jak ćwiczę przedramię to mam małpi chwyt, kapewu? O bicepsie nic nie pisałem Czytajta uważnie.

mtm
14-09-10, 19:40
ale ja wolę ćwiczyć przedramiona tzw. małpim chwycie (nachwytem)

Ok masz małpi ale nadchwytem tak ?

Co do autora to tak jak z ustawieniem stóp na suwnicy inny kąt,rozłożenie = bodziec na inną grupę , mniejszy lub większy . Tak samo przedramie .
A tak w ogóle to poco je robić na masie?

Micek a akton to odnosi sie tylko do barków . Przedramię nie ma aktonów .

piuras86
15-09-10, 06:26
w dłoniach nie ma mięśni.

chyba ty nie masz /........ reszta sie zgadza ale nie pier.... taki bzdur ze nie ma....

PucuLeg
15-09-10, 08:01
Ale po co od razu taka napinka piuras? Wyluzuj, policz do 10, gleboko oddychaj moze Ci przejdzie. Odnosnie miesni reki z tego co na szybko w googlach wyczytalem to jakies tam sa ale nie ma co sie nimi przejmowac i tak najwieksza robote odwalaja przedramiona

Micek185
15-09-10, 08:32
chyba ty nie masz /........ reszta sie zgadza ale nie pier.... taki bzdur ze nie ma....
dokształć się,później krytukuj.masz ostrzeźenie narazie słowne.

know1126
15-09-10, 10:28
Właśnie, po co sie napinać tak, luzu wiecej ;) miesnie faktycznie sa , o http://www.gm3.wirtualnyotwock.com.pl/kronika/uczen/strony/anatomia/dlon.html , ale przy cwiczeniach i w ogole jesli chodzi o chwyt i sile ręców to przedramie odgrywa wiekszą role i bardziej sie go rozbudowuje... czy sie myle?

przeciez to proste jak drut - podstawa to nachwyt i podchwyt - na kolanach jakąś lekka sztangą albo jest to - nachwytam unoszenie ramion- dobrze jak sie o sciane oprze czlowiek , łokcie to wyłącza sie latwo bicepsy z pracy http://www.energybodysystem.pl/leksykon/17.php

Patriot
17-09-10, 11:44
na przedramiona i tak są o wiele lepsze ćwiczenia niż jakieś uginanie podchwytem czy nachwytem sztangi. Sam dawno temu tak robiłem te uginania i po czasie zaczyna się zwiększać ciężar i strasznie nadgarstki się nadwyręża, jeśli ktoś jeszcze jest nastawiony na duże ciężary w innych ćwiczeniach później może mieć problem. Właśnie sam na swoim przykładzie wiem, że przez jakiś czas przez to nadwyrężyłem lewy nadgarstek i bdb ćwiczenie jakim jest drążek musiałem sobie odpuścić na jakiś czas.
osobiście na przedramiona najlepsze ćwiczenia dla mnie to wiadro, nasypać piachu i zaciskamy piach w dłoni trzymamy 3sec i na maxa każdy palec rozluźniamy i jazda, połączyć to w superserii z 'nawijaniem' obciążenia na sztangę to palenie masakryczne, a i nadgarstki mniej po dupie dostają
a co do głównego pytania to szczerze mówiąc w obu chwytach angażujesz mięśnie przedramion ;p

Budrys
18-09-10, 11:04
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Faktycznie - ćwiczeń na "haki mięsa" (jak sie czasem zwie perzedramiona) jest jak na lekarstwo, dlatego postanowiłem rozstrzygnąć na forum ile da nawet mała różnica w chwycie sztangi. Sam przedwczoraj przeplatałem te ćwiczenia (chwyt zwykły i małpi), i choć po obu w przedramiona wstępował taki sam ogień to czuć było pewną różnicę, co skłania mnie do tego by w swoich planach treningowych na przedramiona rozróżniać chwyt zwykły i małpi.

pozdrawiam.