PDA

Zobacz pełną wersję : III CYKL ....potrzebuje porady



link64
12-09-10, 22:45
witam otoz przymierzam sie do trzeciego cylu suple to:

shock therapy -porcja przed trenigiem

storm-porcja rano i po trenigu...w dnt porcja rano i w porze trenigowej

pvl mutant mass - porcja po trenigu

bcaa extra - porcja przed trenigiem lub w trakcie

bialko hi tec whey fusion- do uzupelnienia diety (batony,ciateczka itp.)

witaminy,omega rano do sniadania

mam pytanko odnosnie bcaa extra czy dawac jeszcze jedna porcje po trenigu czy sam mutatnt wystarczy,czy moze wogule bcaa wyzucic z cyklu?

Chesterxxxxx
14-09-10, 15:27
BCAA ni chu chu nie wyrzucać, to wydaje mi się fundamentalny suplement. Ja biore najczęściej w trakcie ostatniego ćwiczenia żeby doszło mniej więcej wtedy kiedy skończe trening. Mutant Mass`a można wziąć do 30min po treningu, bialko niby do 1h nawet ale Węgle trzeba w miare jak najszybciej więc 20 do 30min po będzie akurat, zdaje się, że BCAA nie wolno łączyć z produktami zawierającymi białko ale ponieważ wchłania się w ciągu 10-15min to po tych 20-30min po trenignu uważam, że Mutanta śmiało można brać.

BCAA "oddzielnie" to inne BCAA niż to w białkach albo gainerach.

mich
15-09-10, 23:21
Ja bym brał przed treningiem i na noc. Po treningu i tak masz w mutancie. I nie przesadzaj z tym mutantem, pół zalecanej porcji spokojnie wystarczy(130g), bo inaczej będzie sraka ;D

link64
17-09-10, 21:37
cala porcja nie......myslalem nad 100g mutant + 30g peak whey fusion....

Bielaś
19-09-10, 15:46
przy odpowiednio wysokiej podaży kalorii bcaa jest zbedne, jednak jesli juz kupiles to proponuje stosowac okoltreningowo lub jesli masz tego naprawde duzo mozesz dorzucic porcje z samego rana

MolderDist
19-09-10, 19:12
przy odpowiednio wysokiej podaży kalorii bcaa jest zbedne, jednak jesli juz kupiles to proponuje stosowac okoltreningowo lub jesli masz tego naprawde duzo mozesz dorzucic porcje z samego rana

tak to wytłumacz dlaczego zbędne, czy uważasz, że bcaa pomaga tylko poprzez działanie antykataboliczne?

Do autora:
zmień tego shocka na coś innego bo to gówno

Bcaa Xtra szamaj przed i po treningu i warto
białko mieszaj z Mutantem po treningu, żeby nie było w tym szejku za mało białka, a za dużo cukru

Bielaś
19-09-10, 20:49
ja wole wydac pieniadze na uzupelnienie diety w bialko, bcaa nie ma jakiegos spektakularnego dzialania dlatego polecam brac je w okresie redukcji lub w okresie okolotreningowym jezeli ktos nie ma na co wydac pieniedzy
oczywiscie BCAA dziala, wpomaga wydolność na treningu jednak osobiscie stosuje tylko w okresie redukcji

podsumowując jak masz dużo siana bierz, na pewno sie nie zmarnuje jednak uwazam ze mozna je lepiej spozytkowac szczegolnie przy niskim stażu treningowym gdzie sama dieta i przemyslane treningi daja bardzo duzo

Voice666
19-09-10, 21:12
Bcaa Xtra szamaj przed i po treningu i warto


Nic dodać nic ująć, po za tym, że po treningu bcaa + ww proste

MolderDist
20-09-10, 00:28
ja wole wydac pieniadze na uzupelnienie diety w bialko, bcaa nie ma jakiegos spektakularnego dzialania dlatego polecam brac je w okresie redukcji lub w okresie okolotreningowym jezeli ktos nie ma na co wydac pieniedzy
oczywiscie BCAA dziala, wpomaga wydolność na treningu jednak osobiscie stosuje tylko w okresie redukcji

podsumowując jak masz dużo siana bierz, na pewno sie nie zmarnuje jednak uwazam ze mozna je lepiej spozytkowac szczegolnie przy niskim stażu treningowym gdzie sama dieta i przemyslane treningi daja bardzo duzo

to wymień w takim razie co ma bardziej udokumentowaną badaniami przydatność niż bcaa?
pomijając kreatyne, białko serwatkowe i arginine

A przypomne to co pisze ciągle dlaczego warto brać bcaa:
- stymuluje synteze białek poprzez różne szlaki sygnałowe np. kinaze mTOR
- stymulują insuline, która po treningu jest jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym czynnikiem zapoczątkowującym anabolizm
- działają antykatabolicznie
- przyśpieszają regeneracje
- mogą być źródłem energii

i wiele innych jak wpływ na lipolize itd.

Bielaś
20-09-10, 01:00
zgoda - BCAA jest przydante, jednak na poziomie poczatkujacym nie jest potrzebne do osiagania dobrych rezultatow jak tez porownujac zalozmy cykl kreatyna a kreatyna + BCAA (przy wysokokalorycznej zbilansowanej diecie) roznica w przyrostach bedzie minimalna/niezauważalna

pieniadze wolałbym wydać chociażby na ZMA/"apteczne ZMA" albo suplement przedtreningowy z beta-alanina, karnozyna, cytrulina i aakg

MolderDist
20-09-10, 22:38
co do przedtreningowego to jak najbardziej tak

a co do zma, to ja nie jestem jakimś jego zwolennikiem

jak masz dobry preparat witaminow-mineralny i odpowiednia diete
to działania zma nie odczujesz bo nie będzie niedoborów, przecież to tylko magnez, cynk i B6