PDA

Zobacz pełną wersję : Cykl na masę .: SUPLEMENTY:.



WielkiEElo
12-09-10, 13:04
Witam
Właśnie zacząłem przygotowania do cyklu masowego , który mam zamiar zacząć najpóźniej za 2 tygodnie .
W tym momencie posiadam już :
100 g Creatine Creapure FITMAXu (zostało po ostatnim cyklu)
600 g Creatne VITALMAX (zielona)
2.4 kg SUPER WHEY MASS GAINER OLIMP
500g BETA ALANINE XXL Nutrition

I pytam Was drodzy aktywni i chętni do pomocy :) forumowicze co jeszcze dokupić do takiego zestawu , żeby zoptymalizować efekty tego cyklu ? Ja osobiście myślałem o jakimś białku , bo jestem w trakcie roku szkolnego a w szkole ciężko o pełno wartościowy posiłek ( stąd też już jest zakupiony gainer:)

Wykażcie się ! każdą konkretną odpowiedź z troszkę większym opisem dlaczego akurat ten suplement nagrodzę SOGiem :)

Patriot
12-09-10, 14:54
nic więcej nie trzeba, tylko dieta i efekty na pewno będą.
Jak już kupiłeś gainer to białko nie potrzebne, jeśli nie będziesz miał jak zjeść posiłku w szkole to pij gainera i wszystko ;)
Solidny trening, dieta, suple które podałeś i masa musi ruszyć, ale najważniejsza z tego to DIETA ;)

ht
12-09-10, 16:42
nie zgodze sie z toba patriot. nie znajac diety nie wiesz czy kolega spozywa odpowiednio duzo bialka z pozywienia. jednak biorac pod uwage fakt ze chlopak chodzi do szkoly i je normalne kanapki to mysle ze bialko by bylo tu jak najbardzej na miejscu.

Patriot
12-09-10, 21:06
no niby tak, ale jeśli zamiast tych kanapek w szkole pije gainer'a to już tego białka nie ma gdzie dorzucać, bo będąc w domu zje normalny posiłek. A do gainera bez sensu dodawać jeszcze białka
Napisałem, że masę zdobędzie dzięki diecie, więc już niech sobie resztę wyliczy uwzględniając gainera. Im bardziej naturalnie w jego przypadku tym lepiej

WielkiEElo
13-09-10, 01:02
a więc tak dieta na pewno będzie , ale na razie nie jest jeszcze rozpisana ...
Właściwie przez cały tydzień jak pojadę do szkoły to przez 8 h nie ma mnie w domu ...

Patriot
13-09-10, 14:54
wielu z nas tak ma ;) temu zawsze ze sobą dwa pojemniczki z jedzeniem a jak jakoś wyjątkowa sytuacja, że po 3h nie będę mógł zjeść tylko np po 5h to biorę białko i piję, ty masz gainera więc pijesz gainera i nic już do niego dorzucać nie musisz. Po prostu kupiłeś gainera i używasz go jako posiłek, ja osobiście nie jestem zwolennikiem gainerów i jak już chce gainera to sam go sobie robie, a do tego tylko potrzebne mi białko miele płatki owsiane trochę siemia lnianego/orzechów i jest posiłek i taniej niż gainer. Więc nadal uważam, że bez sensu kupywać białko do tego cyklu skoro piszesz, że masz dietkę. A białko możesz sobie kupić jak Ci się gainer skończy i robić właśnie tak jak napisałem, taniej wyjdzie niż gainer i moim zdaniem lepiej ;)
osobiście to najbardziej lubię jak w ogóle nie muszę białka w prochu pić :( ale niestety czasem trzeba. Temu zawsze na pierwszym miejscu stawiaj posiłek ;)
pozdro

MolderDist
13-09-10, 23:14
Witam
Właśnie zacząłem przygotowania do cyklu masowego , który mam zamiar zacząć najpóźniej za 2 tygodnie .
W tym momencie posiadam już :
100 g Creatine Creapure FITMAXu (zostało po ostatnim cyklu)
600 g Creatne VITALMAX (zielona)
2.4 kg SUPER WHEY MASS GAINER OLIMP
500g BETA ALANINE XXL Nutrition

I pytam Was drodzy aktywni i chętni do pomocy :) forumowicze co jeszcze dokupić do takiego zestawu , żeby zoptymalizować efekty tego cyklu ? Ja osobiście myślałem o jakimś białku , bo jestem w trakcie roku szkolnego a w szkole ciężko o pełno wartościowy posiłek ( stąd też już jest zakupiony gainer:)

Wykażcie się ! każdą konkretną odpowiedź z troszkę większym opisem dlaczego akurat ten suplement nagrodzę SOGiem :)

co można by było dodać
napewno booster NO i przy okazji taki co zwiekszy power na treningu
poleciłbym No-shotgun lub Muscle Serum

i ja jestem duzym zwolennikiem bcaa, wiec poleciłbym Bcaa Xtra przed i po treningu.
Dlaczego?
- zwieksza synteze białek (poprzez oddziaływanie na różne szlaki)
- stymuluje insuline, która jest najważniejsza po treningu
- działa antykatabolicznie

i jeszcze pare by się znalazło

do tego witaminy i minerały