PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na redukcje tłuszczu!



Bartek30
10-09-10, 18:26
Cześć jestem po 4 miesiącach masówki (fbw), dało to spore efekty, min. łapa mi urosła o 4,5cm. Mam jednak sporo tłuszczu, min na brzuchu 114cm...(nie przez masowanie, miałem tak od dawna) Postanowiłem wziąść sie za redukcje. Diete juz mam ale nie wiem jak zabrać sie za ćwiczenia. Na jednym forum przeczytałem:

"Chcąc się wyrzeźbić zwiększamy liczbę powtórzeń nawet do 20 (zalecane jest wykonywanie minimum 12 powtórzeń). Wykonujemy 3-4 serie poszczególnych ćwiczeń."

na innym:

"Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12."

1 - Jak mam ćwiczyć 3 serie czy 10??
2 - Ciężar to około 50% maksymalnego ??
3 - W jakim systemie ćwiczyc? Do tej pory robiłem 1-2-2 (szybkie podniesienie, 2s trzymanie ciężaru i powolne opuszczanie) a teraz majaą to być szybkie intensywne ruchy?

Patriot
10-09-10, 19:07
Tu nie ma co pewnie rzeźbić tylko wziąć się za porządne odchudzanie, 114 w pasie to jest straaaaaaaaaaaaaaaaaaaasznie dużo.
Dieta jest najważniejsza przy odchudzaniu.
Robisz zwykły trening i dodajesz aeroby po treningu najlepiej 30-50min,a trening jeśli chcesz możesz też dawać intensywniejszy tzn szybszy na pewno trochę pomoże w odchudzaniu

PO jakimiś czasie w twoim wypadku wskazane będą nawet 2sesje aerobowe dziennie, pierwsza rano na czczo, druga po treningu. Oczywiście zabezpiecz się aminokwasami żeby zachować mięsień :)

Bartek30
10-09-10, 20:05
Rok temu spadłem 14kg w 2 miesiace robiąc aeroby 3x w tyg i dieta nisko tłuszczowa ale po tym wyglądałem jak "siusiek" w bicu 30cm, teraz chce tego uniknąc.
Wtedy miałem diete 1400kcal ale nie cwiczyłem siłowo tylko same aeroby, teraz mi wyszło około 2200 kcal, wiem ze to za mało na cwiczenia siłowe dlatego myslałem bardziej o treningu fitness czyli np uginanie przedramienia ze sztangielkami naprzemiennie ale w szybkim tempie np 3kg hantlami 3x20

Voice666
10-09-10, 20:43
Jeśli chcesz redukować to głównie dieta i aero, trening siłowy schodzi na dalszy plan. Poleć jakimś splitem i nie musisz walić po 15 serii i 20 powtórzeń.

opalinho
10-09-10, 20:55
Facet,114 w pasie-Ty jesteś tłustostan na maxa.Bierz się za aeroby i dietę.Trening siłowy nie będzie aż tak ważny,możesz do planu który robiłeś dotychczas dodać serie łączone,dropsety,skrócić przerwy miedzy seriami.

ht
10-09-10, 21:50
tak jak koledzy powiedzieli. ograniczenie wegli + aero.trening silowy lec normalnie 8-10 powtowrzen.

Maxi90
11-09-10, 13:10
Na reduckje dobry trening na silowni to ACT;)Tu masz cos o tym:
http://www.e-gym.pl/showthread.php?25578-Trening-obwodowy-dla-osob-z-0-sta%BFem-(ACT)-video-opis-%E6wicze%F1&highlight=Aerobic+Circut+Training
Fakt faktem pisze ze dla osob z 0 stazem ale pytalem o to na forum czy jest to dobre na redukcje tak samo i okazalo sie ze tak;)