PDA

Zobacz pełną wersję : Witaminy i Tysiące % ZDS



Chesterxxxxx
10-09-10, 17:13
Siemanko,

strasznie dziwią mnie olbrzymie ilości % ZDS w kapusłkach/tabletkach preparatów witaminowo-minerałowych. Rozumiem, że taki Pan Pudzian potrzebuje np.6000% Witaminy B6 ale osoba uprawiająca rekreacyjnie 3 razy w tygodniu trening siłowy chyba tyle nie potrzebuje. Moja Mama pracuje w prywatnej przychodni, wydrukowałem skład Witamin Multiple Sport Olmipu i jak zobaczyła to Dietetyczka to powiedziała, że minerały spoko ale tą kapsułkę z witaminami to na pół by podzieliła i, że nie potrzebne takie ilości...

Pytanie brzmi czy 100% zapotrzebowanie na wszystkie/podstawowe witaminy starczy czy jednak te pare setek więcej przyniesie większe korzyści?

luo
10-09-10, 17:25
W zupełności wystarczy jak kupisz olimp vitamin plus

Chesterxxxxx
10-09-10, 17:52
No tak myślałem bo stosuję je już chyba rok i nie zauważyłem (choć to ciężko zauważyć) jakiś symptomów niedoboru i w takim razie dalej będę je kupował. Jakby ktos miał inne zdanie to chętnie poczytam na ten temat.

Z góry Dzięki i Pozdro!

ht
10-09-10, 18:11
z tym zapotrzebowaniem tj ciezki temat. logiczne ze pan ktory pracuje w biurze. i po pracy nie robi nic bedzie mial mniejsze zapotrzebowanie niz chlopak co pracuje na budowie a po pracy lata na silownie lub sw.

MolderDist
10-09-10, 18:30
skoro trenujesz rekreacyjnie 3 razy w tygodniu to vita min plus bedzie ok cały czas

Chesterxxxxx
10-09-10, 19:45
Czyli np. 1800%ZDS na witamine B1, 1400% Wit. B2, 800% Wit. B12 to nie za wiele?

Albo inaczej, do jakich dawek musiałoby dojść żeby było za wiele przy diecie ubogiej w warzywa i jeszcze uboższej w owoce?

Chesterxxxxx
10-09-10, 20:27
Czyli w skrócie preparaty które zawierają 100% Zalecanego Dziennego Spożycia są zdecydowanie za "słabe" i tylko częściowo spełniają swoją rolę a preparaty które mają po kilkaset lub nawet kilka tysięcy % nie są wcale groźne...

alder
10-09-10, 22:15
kochani mam jakiś suplement, gdzie jest napisane że 60mg wit C co 100%. chyba dla dziecka 2letniego. ja wsuwam 2 gramy dziennie a i nieraz więcej. także są to raczej liczby rzędu setek a nawet tysięcy procent/.