PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena treningu



DOMINO POZ
01-09-10, 13:40
Witam. Zacznę od tego ,że intensywnie trenuję bieganie długodystansowe. W okresach startowych ( prócz zimy ) tygodniowo biegam w granicach 130 km. Zimą nastawiam się na trening siłowy mający na celu, prócz wzmocnienia siły, poprawę sylwetki. W zeszłym roku stosowałem poniższy trening i muszę przyznać, że byłem zadowolony z efektów. Chciałbym, aby ktoś ocenił to co robiłem oraz zasugerował co zmienić żeby efekty były lepsze.
Facet, lat 30, wzrost 178 cm, waga 71 kg

Listopad - Styczeń - 3 m-ce
pn - klatka - 4 ćw po 4s.
brzuch
wt - plecy, barki po 3 ćw po 3s.
czw - nogi w sumie 5 ćw po 4s.
pt - biceps - triceps po 3 ćw po 3s.
brzuch

Luty - marzec - ćwiczenia obwodowe
pn - śr - pt
brzuch
klatka
podciąganie na drążku
biceps
krzyż
triceps
barki

4 serie - czas ok 35 min, 1 seria ok 7:30 min przerwy 2 min.
zaznaczam. że nie stosuję tych samych ćwiczeń na każdym treningu

Jak zaznaczyłem nie zależy mi na dużej masie, jedynie na poprawie sylwetki wizualnie.
Prosze o pradę i z góry dzięki

wujek.maciek
01-09-10, 13:59
domyslamy sie, ze przy 130km/tyg raczej nie zalezy ci na masie (co najwyzej na wyyebanych kolanach) :twisted:

jesli juz koniecznie chcesz podzielic trening, to jak w pn robisz klate, to bary rob w srode (zobacz klasyczne splity w dziale trening). ja na twoim mcu robilby jakies fbw. tak czy owak, jesli chcesz cokolwiek zbudowac musisz zrobic spora nadwyzke kaloryczna...

pozdro

DOMINO POZ
01-09-10, 16:14
Problemem nie są moje kolana, ale czy mój plan zimowo-wiosenny jest do przyjęcia?

Voice666
01-09-10, 16:44
Jak będzie dawać efekty to będzie dobry, ale jak robisz plecy raz w tygodniu to daj im więcej ćwiczeń lub chociaż serii.