PDA

Zobacz pełną wersję : priorytety



DaN322
30-08-10, 22:58
Siema, na czym polega ustalanie priorytetów w treningu? Więcej ciężaru? Serii? Powtórzeń? Bo tak się zastanawiałem - skoro każdą partię robię na 100%, przynajmniej ja, to jakim cudem mogę się na jakiejś jednej jeszcze bardziej skupić?
Pytam z ciekawości

juraski
30-08-10, 23:03
Może wydaje Ci się że robisz na 100%, ja np na początku treningu mam dużą pompe a w połowie jestem zmęczony dlatego niektóre partie robie np tak w tydz parzysty tric potem plecy a w tyg nieparzyste plecy potem tric.

PucuLeg
30-08-10, 23:53
Ogolnie chodzi o to zeby ustalic sobie jakas partie miesni (najczesciej ta najbardziej zaniedbana) za najwazniejsza i robic ja ostrzej. Niby mowisz ze robisz wszystko na 100% ale zauwaz ze na poczatku treningu masz o wiele wiecej sily niz pod jego koniec i ustalajac priorytet mozesz tak sobie ulozyc trening zeby to on wlasnie byl na poczatku treningu zebys mogl go w pelni sil zakatowac. Poza tym na priorytet stosuje sie ogolnie troche inny trening, jesli amsz trening ogolnie masowy na cale cialo a zalezy ci na sile klatki piersiowej to ten trenin na klatke bedzie sie roznil intensywnoscia od treningu na reszte ciala. Najlepiej jest robic priorytetowa partie jako jedyna w ciagu tego dnia. Takie moje zdanie.
"Polega na ćwiczeniu słabiej rozwiniętych grup mięśniowych(lub poszczególnych rejonów) na początku treningu, kiedy dysponujemy największym zasobem energii, co pozwala na przećwiczenie tych mięśni z możliwie maksymalną intensywnością." a to wyciagniete z ATLASU CWICZEN znalezionego w google.



Priorytetowy trening klatki Ronniego Colemana.

Trening A:

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia

Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
5seri
20-12powt

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry
4serie
12powt

Rozpiętki na ławce poziomej
4seri
12powt

Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową do góry
4serie
12powt

TRENING B

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry
w superserii z:
4serie
12powt

Rozpiętki na ławce skośnej głową do góry
4serie
12powt

Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
w superserii z:
4serie
12powt

Rozpiętki na ławce poziomej
4serie
12powt


Coleman i jego wspaniała siódemka. Zalecana kombinacja ćwiczeń.

TRENING 1:

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia

Uginanie przedramion ze sztangą
4serie
12powt

Naprzemianstronne uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc
4serie
12powt

Uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku
4serie
12powt


TRENING 2:

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia

Uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku
4serie
12powt

Uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc w neutralnym uchwycie
4serie
12powt

Uginanie przedramion ze sztangą
4serie
12powt

Uginanie pojedycznego przedramienia ze sztangielką w podporze
4serie
12powt


TRENING 3:

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia

Uginanie przedramion ze sztangą
4serie
12powt

Uginanie przedramion ze sztangielkami na modlitewniku z pionową podporą
4serie
12powt

Naprzemianstronne uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc
4serie
12powt

Uginanie pojedynczego ramienia na wyciągu
4serie
12powt


Ćwicz bicepsy dwa razy w tygodniu stosując za każdym razem inny trening.

Początkujący powinni przez pierwszy rok na każdym treningu robić tylko trzy ćwiczenia po trzy serie.

Stosuj takie obciążenie, aby stan chwilowego wyczerpania mięsni występował po około 12 ruchach/powtórzeniach.

post Przemoo17z innego forum o kulturystyce
(http://www.***.pl)

Budrys
31-08-10, 12:47
Początkujący powinni przez pierwszy rok na każdym treningu robić tylko trzy ćwiczenia po trzy serie.

[/URL][/I]

ciekawe...

PucuLeg
31-08-10, 13:33
Nie zwrocilem na to uwagi :p No na to mozna przymknac oko.

Micek185
31-08-10, 21:51
polega to na ty że musisz okreslic która to partia i zazwyczaj zaczynasz tydzien treningowy od tej partii(zakładam że np weekend masz wolny od siłki)i trening też zaczynaz od niej.jesli np pracujesz nad plecami nad szerokościa to ciągle kombinujesz z cwiczeniami na szerokość a ina koncu treningu pleców robbisz prostowniki,możesz tez podzielić treningi jednej partii na dwa dni i ciężej ją trenowac dodając albo powt albo ciężaru opji jest wiele to juz zależy od ciebie i od tego co chcesz zrobić.nie sugeruj się planem ronigo bo to cyborg:)

DaN322
31-08-10, 22:55
Eeeee to takie buty, po prostu dać na początek i porwać na kawałki jakąś partię, to już dawno wiedziałem. Myślałem, że jakieś tajemne sposoby są :D

PucuLeg
01-09-10, 08:13
No to powodzenia w treningu :p A co chcesz na priorytet ustalic? O ile w ogole cos chcesz, czy tak z ciekawosci.