PDA

Zobacz pełną wersję : Tauryna



zyktor
25-02-07, 01:31
Powiedzcie mi co to jest Tauryna. I czy mozna ja brac wraz z kreatyna i bialkiem? Pozdraiwam

rafalkomando
25-02-07, 10:11
tu masz definicie:

Tauryna jest aminokwasem powstającym z metioniny i cysteiny. Jest tzw. aminokwasem nieproteogennym, czyli nie wchodzi w skład białek ustrojowych, ale jest niezbędna w procesach ich przemiany. Organizm ludzki wytwarza niewielkie ilości tauryny, są one zbyt małe dla osób wykonujących wysiłek fizyczny. Jej naturalnym źródłem jest mięso, szczególnie podroby (np. wątroba), ryby, małże.

Najważniejsze zalety tauryny to:

* magazynowanie azotu (powoduje dodatni bilans azotowy)
* działanie antykataboliczne
* ograniczenie wytwarzania serotoniny, hormonu katabolicznego, co pozwala też na dłuższy wysiłek bez zmęczenia
* zmniejsza poziom cukru we krwi
* wspomaga syntezę białek, a tym samym wspomaga budowę masy mięśniowej
* reguluje poziom cholesterolu w krwi;
* wzmaga transport kreatyny
* naśladuje hormon anaboliczny insulinę, transportując aminokwasy i składniki odżywcze do krwi co ułatwia ich przyswajanie.
* może pomagać w odbudowie wątroby uszkodzonej chorobą alkoholową, czy ciężkimi zatruciami alkoholowymi. Przeprowadzane testy wykazują, że może obniżać stłuszczenie wątroby, a nawet jemu zapobiegać.

tauryna jest transporterem kreatyny mzoesz brac jak najbardziej kolego.

jonasz7
25-02-07, 11:02
Tauryna to antykatabolik i transporter kratyny działa także na lepsze samopoczucie.
pzdr.

MaC-DrG
25-02-07, 11:02
Ja biore 4 tablety creatyny1250 i 2 tauryny (1500) i nie widze zadnych przeciw wskaza;]

jonasz7
25-02-07, 11:06
Ja biore 4 tablety creatyny1250 i 2 tauryny (1500) i nie widze zadnych przeciw wskaza;]

Bo ich nie ma!!
pzdr.

rafalkomando
25-02-07, 11:23
oczywiscie ze nie ma mozesz brac tauryne.glukoze,dexstroze to wszystko transportery i duzo innych