PDA

Zobacz pełn± wersję : Glukozamina



slaled90
25-08-10, 17:21
Witam.
Moje pytanie dotyczy GLUKOZAMINY.
Czy gluko apteczna jest dosc dobra zeby cokolwiek pomogla? chodzi mi oczywiscie o taka do 20 zl max.
bo nie wiem czy ma sens kupywac np taka za 50 zl skoro obie pomoga.

prosze o pomoc

opalinho
25-08-10, 17:52
nie ważne czy apteczna czy nie,wazny jest sklad i zawartosc w jednej tabletce.Jak Cię ostro bol± stawy to sama glukozamina nie pomoze(przynajmniej mi ¶rednio pomagała).

pure
26-08-10, 07:49
Pierdolenie... glukozamina to bardzo dobry specyfik, lecz zaczyna przynosić efekt dopiero po jakich¶ 6 tygodniach kuracji. Co do Twojego pytania, prawdopodobnie glukozamina o któr± pytasz w 1 tabletce ma niewiele samego siarczanu. Osobiscie uzywam i z pełna swiadomoscia polecam Glukozamine Gold Olimpa, spora dawka w 1 tabsie i cenowo za 2 miesiace kuracji wychodzi 35zł.

pure
26-08-10, 11:17
Opierasz swoja wiedze na tym co ktos napisal... Jest tyle samo zwolennikow co przeciwnikow teorii dzialania glukozaminy. Czy rzeczywiscie odpowiada za produkcję proteoglikanów? Mi pomogła... Zaczalem ja stosowac rok po urazie. Przez ten czas odczuwalem dosc mocny bol. Zaczynajac ja stosowac nie liczylem na nic szczegolnego a okazala sie "dzialajaca". Nie mam problemow psychicznych...

pure
26-08-10, 11:51
[QUOTE=Best Body;372199]...jest cos takiego jak placebo, ale nie o tym temat [QUOTE]

Przeciez napisalem, ze nie mam problemow psychicznych... Mialem wybite barki - do tego stopnia, ze wytarla sie miazga. Bol pourazowy byl juz od dluzszego czasu ustabilizowany (dosc odczuwalny aby przeszkadzal), zwiekszal sie po odbytym ciezkim treningu. Obecnie moje treningi wygladaja tak samo, bolu nie ma... Jakis czas temu zrobilem sobie przerwe od glukozaminy i bol powrocil. Jezeli jestes przekonany swojej racji, to zapewne zaraz zaproponujesz mi konsultacje u psychiatry ktory wyleczy mnie, podajac mi groszki czekoladowe. Nie wnikam az tak bardzo wnikliwie w dzialanie tego preparatu, ale jezeli czuje sie po nim dobrze (jak i wiele innych osob) to uwazam, ze pieniadze nie sa wyrzucone w bloto. 80% suplementow dobrych marek, ktore wszyscy stosujemy ocenilbym jako "produkt -placebo", a niestety o glukozaminie Olimpa tego nie moge powiedziec...