PDA

Zobacz pełną wersję : Zasady żywieniowe, a szczupła sylwetka.



hans87
24-08-10, 15:01
witam.
obecnie mam 80 kg wagi przy 174 cm wzrostu. w pasie ok. 93 cm. Mam niezłą oponkę chciałbym ją zrzucić.
chce zastosowac optymalną dla mnie diete, zeby nie musiec rezygnowac z tego co najlepsze.
Do tego postanowilem biegac2 razy w tyg + boks.

Chciałbym sie zapytac czy stosując diete musze zrezygnowac z picia PEPSI albo zjedzenia 2 razy w tyg. jakis ciastek? dodatkowo ile powinno sie jesc w jednym posiłku, aby organizm bezproblemu to przetrawil?

proszę o pomoc. pozdrawiam hans87

Wiki
24-08-10, 18:11
Wywal wszystko co słodkie, możesz zamiast tego dać owoce (tylko nie banany, gruszki i winogrono).
Zamiast cukru daj słodzik.
Posiłek powinien mieć 400-500kcal
Jedz 5-6x dziennie, co 2,5-3h. To nakręci Ci metabolizm.
Dużo ruchu czym więcej tym lepiej.
Pamiętaj żeby zadbać o optymalną ilość białka.
Zmniejszyłbym też ilość węgli złożonych czyli bułki, ryż, chleb, makaron, kasze, płatki itp. I najlepiej jedz tylko z rana i w okresie treningowym.
Dodaj zamiast tego oliwe z oliwek i brokuły (są niskokaloryczne i mają błonnik). Zjesz ich sporo, nażresz się w miarę, a i tak nie dostarczysz duzo kcal.
Pij dużo zielonej herbaty, a kurczaka doprawiaj papryczką chilii.
Pij dużo wody.

jeżeli nie możesz się pozbyć tej pepsi/ ciastek. To wyznacz sobie 1 dzień, w którym możesz to jeść. Np. poniedziałek. Tylko nie jedz tego na noc.

slim shady
24-08-10, 21:38
nie musisz nic wywalać, po prostu trzymaj się zapotrzebowania kalorycznego

fallenursus
25-08-10, 01:15
nie musisz nic wywalać, po prostu trzymaj się zapotrzebowania kalorycznego
no a jak zalozylem temat calories in vs calories out to co innego gadali;:)

Wiki
25-08-10, 09:32
Slim, ale z tego co Hans napisał, to podejrzewam że on nie liczy wszystkiego i je na oko. Dlatego mu napisałem czego unikać, a co dodawać :).
Wiadomo że najlepiej by było mieć wyliczone kcal ;-). Albo chociaż orientacyjnie, wybrać jakąś dietę pod swoją wagę i sprawdzać, tydzień po tygodniu co się dzieje z obwodami/wagą.
A jeszcze dobra metodą jest zapisywanie wszystkiego co się zje ;). Tylko że z tym to już trochę więcej zabawy.

hans87
25-08-10, 20:57
dokładnie, jem na oko... ale widze ze najlepiej jest liczosc kalorie. Cieżko mi jest trzymac jaką kolwiek diete bo nie mogę sobie odmówić pepsi albo raz w tyg. paczki delicji :P nie chciałbym z tego rezygnowac.
Z tego co piszecie to głowną zasadą jest jedzenie wyłącznie białka na noc a w dniu 5 posiłków w małych ilościach. No i ruch ruch i jeszcze raz ruch.
ps. teraz wrocilem z piłki i mam wielka ochote na dużą szklane mountain dew... i raczej sie nie powstrzymam :]

mefisto888666
25-08-10, 21:09
a tak aporpop coli, to co sadzicie o tych wersjach light bez cukru i kalorii?jestm uzalezniony od nich;]

slim shady
25-08-10, 21:24
no a jak zalozylem temat calories in vs calories out to co innego gadali;:)
widocznie mam inne zdanie niż inni ;)


Slim, ale z tego co Hans napisał, to podejrzewam że on nie liczy wszystkiego i je na oko. Dlatego mu napisałem czego unikać, a co dodawać :).
Wiadomo że najlepiej by było mieć wyliczone kcal ;-). Albo chociaż orientacyjnie, wybrać jakąś dietę pod swoją wagę i sprawdzać, tydzień po tygodniu co się dzieje z obwodami/wagą.
A jeszcze dobra metodą jest zapisywanie wszystkiego co się zje ;). Tylko że z tym to już trochę więcej zabawy.
przy liczeniu kalorii i tak powinno się zapisywać, chyba, że ma ktoś łeb do pamiętania wszystkich wartości które zjadł


dokładnie, jem na oko... ale widze ze najlepiej jest liczosc kalorie.
wtedy przynajmniej ma się większą pewność, że mamy dobre porcje


Cieżko mi jest trzymac jaką kolwiek diete bo nie mogę sobie odmówić pepsi albo raz w tyg. paczki delicji :P nie chciałbym z tego rezygnowac.
to nie rezygnuj, tego dnia co zjesz delicje to obetnij kalorie z innych posiłków


Z tego co piszecie to głowną zasadą jest jedzenie wyłącznie białka na noc a w dniu 5 posiłków w małych ilościach.
Zdania są podzielone, sam musisz spróbować co Ci bardziej odpowiada


No i ruch ruch i jeszcze raz ruch.
trening jest ważnym elementem jeśli chodzi nam o poprawę sylwetki


ps. teraz wrocilem z piłki i mam wielka ochote na dużą szklane mountain dew... i raczej sie nie powstrzymam :]
zjedz porządny posiłek po treningu


a tak aporpop coli, to co sadzicie o tych wersjach light bez cukru i kalorii?jestm uzalezniony od nich;]
głównie to chemia i gówno, ale przy restrykcyjnej diecie, szklanka takiej coli jest dobrą sprawą

elek
25-08-10, 21:43
głównie to chemia i gówno, ale przy restrykcyjnej diecie, szklanka takiej coli jest dobrą sprawą

a odżywki to nie chemia ?

mefisto888666
25-08-10, 22:03
mam mozliwosc zakupienia tanio bialka PROLAB Pure whey 2 miesiące po terminie ważności, niby sprzedający mówi że można jest do 4 miesięcy po terminie, co sądzicie?

hans87
25-08-10, 22:31
slim: wezme pod uwagę Twoja rade ze gdy zjem sobie pakę delicji to np. po 3 godzinach zjem posilek ktory ma mało kalorii. No ale i tak bede musial bardzo ograniczyc picie Pepsi, jedzenie kebabów z sosem i słodyczy. Kiedys sobie wyliczylem ze moje dzienne zapotrzebowanie to +- 2200 kalorii