PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego zacząć od masy ?



breakin
23-08-10, 01:57
Witam !
Jestem tutaj na tym forum ''żółtkiem'' dlatego kieruje pytanie tutaj. Zapodam może najpierw moje wymiary.

lat: 15
wzrost: 1m86cm
waga: 76,5 kg
biceps: 32 cm

Jak wiecie za półtora tygodnia zaczyna się rok szkolny, jestem wysportowany będę miał bardzo dużo zajęć sportowych piłka nożna, siatkówka około 13-15 godzin zajęć tygodniowo dodając do tego siłownie w szkole oraz poza szkoła(czyli 2 razy w tygodniu siłownia).
Ja jakiś rok temu przez bodajże 3 miesiące trenowałem boks dodając do tego siłownie bodajże 3 razy w tygodniu.

Nie wiem co na początek, chyba przybrać masę? Od kilku dni prowadzę dietę na masę to chyba powinno na początek wystarczyć, jak sądzicie ? Potem co dalej ? Jakieś odżywki ? Lub bez odżywek ?

Udzielcie się proszę, podajcie rady dla początkującego.

fallenursus
23-08-10, 03:13
http://www.e-gym.pl/showthread.php?24351-Masa-Chcesz-mie%E6-wielkie-mi%EA%B6nie-Chcesz-by%E6-wielki-Wchod%BC-masujemy-!!!

poczytaj, zobaczysz czy prowadzisz dobra diete.

jutro zajmiemy sie treningiem:)

breakin
23-08-10, 12:06
Tak prowadzę dobra dietę

xxmłodyxx
23-08-10, 13:44
to wrzuc rozpiske diety jak mozesz...

breakin
23-08-10, 14:28
1. Śniadanie:
- płatki owsiane
- sok
2. Drugie śniadanie:
- owoce
- sok
- pieczywo pełnoziarniste
- ser (chudy)
3. Obiad:
- ryby(kurczak, indyk)
- ziemniaki(makaron)
- sałata
4. Podwieczorek:
- owoce
- sok
- pieczywo pełnoziarniste
- ser(chudy)
5. Kolacja:
- płatki owsiane, pszenne(otręby pszenne)
- sok

Micek185
23-08-10, 18:21
no to jednak przeanalizuj jeszcze raz dział dieta bo na tym daleko nie zajedziesz.trening później ci podamy jak miche ogarniesz.

breakin
23-08-10, 18:54
No to powiedźcie mi co mam dodać do tej diety, a co odjąć ?

szycha77
23-08-10, 19:13
Śniadanie więcej białka. Kolacja ser biały. Ogólnie za mało mięcha, dobrze byłoby, gdybyś na 2 śniadanie zjadł mięcho+ryż+warzywa. To taka ogólnikowa porada.