PDA

Zobacz pełną wersję : Co dla 44 letniego mężczyzny z 20 letnia przerwą w treningu



raden123
18-08-10, 17:19
Witam
Mój tata chce z powrotem cwiczyc i stosowac jakies odzywki
tylko pytanie jakie w tym wieku byly by odpowiednie
prosze o pomoc :P :)
169cm wzrostu i prawie 100kg wagi

xxmłodyxx
18-08-10, 17:23
Ja bym mu proponował zeby napisal do falena(mon w dopingu) nie wiem jak twój tata stoi z chormonami wiec falen by go wyprostowal

raden123
18-08-10, 17:26
co tzn "wyprostowal" ?? :P

xxmłodyxx
18-08-10, 17:31
moze miec np braki testosteronu itd...ja sie na tym nie znam za bardzo... On pomoze mu to uregulowac a wtedy bedzie moze nawet bardziej sprawny od ciebie:D

MolderDist
18-08-10, 20:27
jeżeli ma niedobory to idzie do lekjarza, robi badania i wtedy może liczyć na HRT

polecam Twojemu "startuszkowi" żeń-żenia - najlepiej chyba z olimpa
poprawa samopoczucia i być może zwiększenie naturalnej produkcji testosteronu

do tego kompleks witamin i minerałów również może być Olimpu

Hermann
18-08-10, 20:57
Zasugeruj mu badania na poziom testosteronu. Po co mu na początek odżywki, ma spora nadwage jeżeli nie ma przeciwskazań medycznych tzn tata nie ma nadciśnienia, żadnych poważniejszych schorzeń kregosłupa, problemów z sercem itp niech zapisze sie na siłke. Powinien schudnąć pare kilo. Do tego nie potrzeba odżywek tylko racjonalne jedzenie i dużo ruchu. Ułóżcie diete bogata w białko, zredukować węglowodany, na poczatek pomalutku jakąś obwodówke dla nowicjusza aby rozruszać organizm. Na bieganie jest za ciężki więc rowerek, worek bokserski,stepper. Wszystko znajdziesz w podwieszonych tematach zarówno diete jak i trening. A konsultacja z Fallenursusem jak najbardziej wskazana. Facet potrafi pomóc starszym gościom hehe