PDA

Zobacz pełną wersję : FBW - Pomoc



kozak123
17-08-10, 02:34
Szukam jakiegoś treningu FBW jestem po miesięcznej ogólnorozwojowy. Wszędzie są FBW z siadami i martwym ciągiem ja się tego wystrzegam jestem młody 18 lat i na siłowni trener mi odradzał robienie tych ćwiczeń. Da się to czymś zastąpić? Jak powinien wyglądać trening FBW? Zalezy mi na przytyciu około 5 kg nie chę wyglądać jak kulturysta tylko jak zdrowy chłopak chciał bym podłapać trochę mięska podczas tego miesiące ogólnorozwojówki waga podskoczyła o jakieś 1,5kg zaczynałem było 66,4 teraz jest 68-69. Proszę o pomoc dzięki

fallenursus
17-08-10, 03:06
dlaczego trenier ci odradzal? amsz jakies kontuzje? jesli nie masz zadnych kontuzji ani zchorzen, powiedz temu pajacowi zeby sie puknol w lep:)

tu masz jakies fbw http://www.e-gym.pl/showthread.php?19020-Trening-Artyku%B3y-systemy-treningowe-porady
ale poradzil bym ci poguglowac push/pull trening

kozak123
18-08-10, 13:08
Mniejsza o to trzeba robić przysiady ale martwego ciągu robić nie będe

Patriot
18-08-10, 14:54
Uwierz mi, że warto robić martwy, nawet jeśli nie chcesz wyglądać jak kulturysta, zacznij ćwiczyć technikę samym gryfem, a później rób z małym obciążeniem to Ci się nic nie stanie. Takie gadanie, że jest się za młodym na przysiady/ciągi to.... śmieszne jest jak bardzo często słyszę, że "nie będę robić ćwiczeń na stojąca, bo nie urosnę czy tam kręgosłup mi się wykrzywi" to najczęściej w kontekście wyciskania na barki, a taki drobny szczegół że kręgosłup się bardziej obciążą w wyciskaniu siedząc ;)
Nie znajdziesz FBW bez ciągów i siadów, bo fbw jest oparte o ćwiczenia złożone/wielostawowe na masę, a ćwiczenia które zastąpi martwy czy przysiad nie znajdziesz :)
Technika, technika i jeszcze raz technika i nic CI się nie stanie, a jeśli już naprawdę się boisz to radzę Ci jechać splita, albo jak wyżej poszukaj coś w push/pull , bo FBW bez tych ćwiczeń nie znajdziesz

xxmłodyxx
18-08-10, 16:23
Mc zwieksza siłe całego ciała