PDA

Zobacz pełną wersję : Sorry za głupie pytania



melonsss
23-02-07, 21:54
Mam kilka pytań które dla was mogą być nieco irytujące bo pewnie już nie raz ktoś wam je zadał :P . Mianowicie :
1.Jak powiniem wyglądać trening na siłe ?? Chodzi mi o jakieś podstawy . Np. czy powinien zawierać mało czy dużo serii po mało czy dużo powtorzeń z duzymi/ małymi obciążeniami , bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na to pytanie . Może źle szukam :P
2.Chodzę na siłownię od miesiąca . Mój plan wygląda mianowicie : robie wszystko na co mam siłe/ochote w 4 sreiach po 10 powtórzeń . Coś mi sie zdaje ze to nie ma sensu :evil: . Co myślicie ??
3.Przy każdym pobycie na silowni duzo biegam itp. Chce schudnąć . Jakieś 20 kg :razz: Narazie przez ten miesiac udalo mi sie ok 2,5 kg :/ Troche mało . Jakie ćwiczenia przyspieszą odchudzanie ?? Mam juz diete .

Jeżeli nie bedziecie chcieli odpowiedzieć na te pytania to poiwdzcie chociaż gdzie moge szukać pomocy :smile:

Prezydent_1c
23-02-07, 22:07
Zeby zrzucić troche tłuszczu musisz biegać, pływać, jeżdzić na rowerze itp. Siłownia pomoże poprawić ci sylwetke ale to juz w końcowej fazie, oczywiście teraz ćwiczenia tez jak najbardziej wskazane. I ogólnie poinforuje cię bo nie wiem czy wiesz ze organizm (dokładniej mięśnie) wykorzystują zasoby tłuszczu zeby je przekształcić w energie po około 2godzinach ćwiczeń. (sory za biologie :P ale warto poinformowac chyba ludzi :P)

jonasz7
24-02-07, 09:31
1. Nie potrzebna ci teraz siła.
2. To jest zupełny chaos!! Ułóż sobie plan!!
3. Po każdym trening siłowym pół godz. aerobów!!
pzdr.

(...)
24-02-07, 10:50
biegaj, pływaj, spacerój, stosoj dietkę mało-kaloryczną, atrening na siłe? PO CO CI TERAZ>?

melonsss
26-02-07, 07:51
No dobra już wiem jak schudnąć . Ale nadal nie wiem jak przybrać na sile . Niepotrzebna jest mi jakas super rzeźba ani masa . Potrzebuje siły !!! Jak powinien wyglądań na nią trening ?

I jeszcze jedno pytanie . Zawsze mnie to ciekawilo :P Jaki ciężar podnosimy robiąc najzwyklejsze pompki ?? Jakiś procent całkowitego ciężaru czy jak ??

jonasz7
26-02-07, 08:02
Co do pompek tonie wiem ale raczej nie wiele.
Siłe zrobisz przy masie, powoli będzie tobie szła.
Na początku nie robi się siły bo sobie zrobisz krzywde!
pzdr.

melonsss
26-02-07, 20:41
Nie wiem jak z ta masą bo tego nie potrzebuje :P Narazie po miechu naginania na siłke mój rekord w wyciskaniu na ławce płaskiej wzrósł o 10 kg :mrgreen: . Jak powinien wyglądać trening żeby był bardziej wydajny ?? A z tym zrobieniem krzywdy to chodzi o brak techniki ?? Sądze że już co nieco się nauczyłem :)

jonasz7
26-02-07, 21:30
No widzisz jak ci siła ładnie idzie!!
Nie ma się co martwić gorzej jakby wogle nie szła.


Nie wiem jak z ta masą bo tego nie potrzebuje

A co ci się wydaje że potrzebujesz.
pzdr.

melonsss
04-03-07, 19:58
Ok . Dzięki . A jeśli chodzi o klatkę ..... to jake ćwiczenia są najlepsze ?? Narazie robię rozpiętki na maszynie , wyciskanie na płaskiej i wyciskanie hantli na skośnej głową do góry . Dobre to ?? Lepze jest wyciskanie na płaskiej czy na skośnej ?? Później wyślę cały swój plan do oceny , ale narazie nie mam czasu :) Pomóżcie :D

rocky_balboa
04-03-07, 20:04
cwicz na płaskiej, na skośnej oraz rozpiętki <-- 3 najlepsze cwiczenia na klate ;]

Scott
04-03-07, 20:57
a ja nie dam Ci ryby tylko wedke :D (chyba kojarzycie historyjke?:P) nie powiem rób to, to i to, tylko powiem dlaczgo co jest dobre i na co, tak więc:
-wiciskanie sztangi na lawie prostej wplywa na rozwoj tricepsow, przody barkow (kzw przednie aktony) i całej klatki, jednak jako ze to taki komplex nie rozwinie jej tak samo szybko jak pojedyncze cwiczenia choc jest podstawą i gruntem rozwoju klatki!! tym zawsze zaczynamy klaciwo :)

-wyciskanie sztangi na lawie skosnej w góre wplywa nam na rozwoj górnych progów klatki i na miesien (większy górny podajze) to taki miedzy obojczykiem a reszta "cyca" :P no i jeszcze tricek i w barach jak wyzej

-wycisk. głową w dół to samo co wyzej ale rozwoj dolnych progow

-rozpietki- progi wewnetrzne i zewnetrzne klatki, barki (tak jak wtedy) i motyle inaczej zebate

wyciskanie sztangielek- to daje to samo co ze sztanga jednak jest duzo wygodniejsze bo twoj ruch rekoma (na boki i do srodka) jest ograniczony przez sztange, a tutaj mozesz tym elegancko manipulowac, dzieki czemu jest wygodniej i mniejsze ryzyko zaslabniecia miesni :)


podalem Ci podstawowe cwiczenia dot. kaltki piersiowej na pewno cos sobie wybierzesz, bo w sumie to zadko kiedy kozysta sie z innch cwiczen. jakby co - pisz. Scott

jonasz7
05-03-07, 15:24
Nic dodać nic ując!!
On już chyba wie co wybraće e :wink:
pzdr.e

melonsss
10-03-07, 15:46
Dobra , dzięki . Teraz już wiem . Ocenicie mój plan ??
• Poniedziałek :
* Klatka :
-Wyciskanie na ławce prostej 4x10
-Wyciskanie hantli głową do góry 10x4
-Rozpiętki na maszynie 10x4
* Biceps:
-Uginanie nie ramion ze sztangą stojąc 4x10
-Modlitewnik 4x10
-Uginanie ramion siedząc 4x10
* Triceps:
-Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 4x10
-Wyciskanie francuskie sztangi 4x10
• Środa:
* Plecy:
-ściąganie drążka siedząc nachwytem 4x10
-ściąganie drążka siedząc podchwytem 4x10
* Barki:
-Wyciskanie sztangielek 4x10
-Suwnica Smitha 4x10
* Brzuch:
-Brzuszki 10;15;15;10
-Nogi (uda i łydki)
• Piątek – tak jak poniedziałek :P



Co o tym myślicie ??

jonasz7
10-03-07, 17:14
Klatka dobrze!! biceps na ostatnie daj młotkowe i rób każde po trzy serie!!
Na plecy za mało, dodaj ćwiczenie i rób każde po 4serie!!

A gdzie masz nogi?? mało dni jak możesz to ćwicz w trzy dni!!
pzdr.

melonsss
11-03-07, 10:48
biceps na ostatnie daj młotkowe i rób każde po trzy serie!!
pzdr.

O co chodzi ?? :P

Nogi robię zazwyczaj kiedy mam jeszcze czas , a wszystko juz zrobilem . Nogi Już mam dość umięśnione . Trenowałem piłkę nożną .

jonasz7
11-03-07, 10:50
Mlotkowe, to uginanie ramienia z hantelką cwytem młotkowym:
www.kulturystyka.pl/atlas
pzdr.

T-Bag90
17-03-07, 11:28
Wiecej ruchu czlowieku! Najpierw zrzucisz potem silka!