PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na mase dla początkującego!



Bartek30
15-08-10, 14:45
Cześć, mam 30l, 175wzrostu, ważę 90kg. Mam duże skłonności do tycia.
Trenuje na mase fbw 3x w tyg. Oto moja dieta:

1 I Śniadanie przed pracą - otręby z mlekiem + 2 białka kurze (6:00)

2 II Śniadanie w pracy - kanapki z chleba żytniego na zakwasie (Duzo błonnika i jest podobno najzdrowsze) + wędlina najczęsciej z piersi kurczaka + warzywa + 2 białka kurze + kefir (9-10:00)

3 Posiłek w pracy Najczęściej też kanapki + 2 białka kurze ewentualnie białko kurze + 125g twarozka + kefir (14:00)

4 Obiad po treningu - najczęściej ryż/czasami ziemniaki + piers z kurczaka/karkówka - wszystko na grillu + warzywa najczęściej buraczki (18:00)

5 Kolacja - twarożek chudy + łyzeczka oliwy z oliwek albo łyżka masła orzechowego

Do tego duzo wody mineralnej + zielona/czerwona herbata
Kefiru pije duzo bo lubie (100g kefiru ma 4g białka) wypijam 400-800g kefiru

Jaki powinienem mieć odstęp w posiłkach przed i po treningu.
Jakie sa najlepsze otręby. (smak nie gra roli bo je lubie)

alder
15-08-10, 18:58
za malo bialka. to jest dieta dla dziecka ;] co to za sniadanie: otreby z mlekiem i 2 bialka ? 8 bialek to zrozumiem ale 2 ? drugi posilek, to samo - ile tam masz, max 15g bialka. twarozek nie jest dobrym pomyslem przed treningiem. jakie odstepy ? optymalnie jest cwiczyc 90-120 minut po posilku. a potreningowy jesli nie bierzemy aminokwasow po sesji, do pol godziny po treningu a jesli bierzemy aminokwasy (+carbo) to minimum 30 minut. na noc twarozek ok choc ja jestem zwolennikiem niemeczenia zoladka wiec plynna odzywka daje rade ;] ogolnie widze kiepsko u Ciebie z teoria choc cos tam wiesz. zatem zapraszam do podwieszonych ;] 200g bialka na dobe powinienes wszamac czyli jakies 40g w kazdym posilku

Bartek30
15-08-10, 20:10
jajko daje mi jak nic 20g białka czyli 2 jaja = 40g wiecej i tak moj organizm nie przerobi, w drugim posiłku 2 jajka + kefir to min 50g białka + białko z wedliny grubo ponad 50g

sts
15-08-10, 21:10
jajko daje mi jak nic 20g białka czyli 2 jaja = 40g wiecej i tak moj organizm nie przerobi, w drugim posiłku 2 jajka + kefir to min 50g białka + białko z wedliny grubo ponad 50g
jajko niema 20 g białka

Bartek30
15-08-10, 21:19
Faktycznie cos mi sie pomyliło, czyli mało jem białka

Bartek30
15-08-10, 22:05
Czy jest możliwe zredukowanie troche diety na mase? Powiedzmy ze mam zapotrzebowanie 3000kcal ale redukuje to do 2500. Dlaczego? bo mam skłonności do tycia, spory brzuch i chce go zgubić. myslałem zeby zredukować węgle i tłuszcz.

Bartek30
15-08-10, 22:18
Troche z innej beczki ale nie che zakładac nowego tematu.
Przed momentem znalazłem sobie nowe ćwiczenie na tricka, pomachałem troche ręką bez hantli, zrobiłem kilka spięć mięsnia i tricek zaczoł mnie boleć. Czy to normalne. 35h temu ćwiczyłem

szycha77
15-08-10, 22:37
Stosujesz dietę na masę przy wadzę 90 kg? Nie żartuj wujek wzrostu masz 175 czyli jesteś tłusty, nie mylę się? A jeszcze skłonności do tycia...
Zredukuj masę taka moja rada, bo nie długo dojdziesz do setki...
Tric boli bo widocznie mięsień nie odpoczął lub zła rozgrzewka albo jej brak.

Bartek30
15-08-10, 22:46
Rozgrzewka zawsze jest min 15min a potem streching, co do masy to mam ale tłuszczową a ja robie mięsniową! to chyba różnica :) Tylko jest mały problem, jak zaczne sie odchudzać to moge stracic zapał do siłowni, teraz jestem nakręcony bo widze efekty. Wraz z odchudzaniem spadna mi tez mięsnie... zanim spale 10kg miną 3 miesiące do tego czasu odechce mi się cwiczyc albo znów zaczne jesc lody... wiem to z autopsji...

szycha77
17-08-10, 20:09
Nie zamienisz tłuszczu w mięśnie!!! Jak zrzucisz tłuszcz to bedzie widać mięsnie ale to twoja sprawa.
A co zapału do ćwiczeń, to jest sport dla wytrwałych. Nara.

Patriot
17-08-10, 21:48
To jak stracisz zapał, to skończ z siłownią :) Robiąc masę zawsze trochę tłuszczu i tak się odłoży teraz zapewne masz ok25-30kg tłuszczu na ciele, będziesz robić masę dobijesz jeszcze z 10kg i dopiero zrozumiesz swój problem ;)

ErnoL
19-08-10, 11:36
Cześć chciałem się podpiąć pod temat bo nie ma sensu rozpoczynać nowego..

Mam pytanko o dietę na masę moje wymiary 188cm, 89kg ogólnie wyglądam przeciętnie i czas to zmienić mam spore zaangażowanie więc może coś z tego będzie, pytanko czy trzeba jeść dokładnie to co każdy piszę czy może to wyglądać inaczej?

Moje przykładowe jedzenie

7-7:30 - płatki z mlekiem ewentualnie jogurtem, 2-3 jajka na twardo

10 - sałatka z tunczyka + to co kupie w sklepie bułka z ziarnami słonecznika, dyni plus coś na nią wędlina, pasztecik, jakiś serek homogenizowany

13 - zamawiam sobie obiad do pracy np polędwiczki drobiowe + ryż + surówka

16 - tutaj to różnie bywa czasami dokończę sałatke plus coś sobie dokupię w sklepie jakiś owoc lub jogurt

18-18:30 obiad w domu to co mama poda zawsze zupa + drugie danie

19 - trening po nim pije odżywkę białkową

21-22 jem cała kostkę twarogu chudego z dzemem

jedząc mniej więcej takie składniki w różnych proporcjach przytyłem około 4kg w 2tygodnie, wcześniej przez wiele lat utrzymywałem wagę 85kg

i pytanie do znawców czy to co jem jest ok? powiem że dietę stosuje właśnie od 2 tygodni a ćwiczę od lutego tego roku.

Bartek30
22-08-10, 09:37
Mam dość jedzenia jaj, jestem w stanie zjesc 3 ale 10...., mdli mnie i ciągle bekam smrodami :)
Dlatego chce sobie kupić odżywkę białkową jaka? Chcę żeby to było czyste najlepszej klasy białeczko może z jakimis dodatkami typu bcaa ? Doradźcie mi coś. Z przybieraniem na mase nie mam problemu, ale tłuszczyk też jest...

Aha nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale zredukowałem ilość węglowodanów gdyz chce spalic kilka fałd tłuszczu.


Co do odpowiedzi Patriota to cwicze 4 miesiące, od 2-ch jestem na diecie i w bicku przybyło mi prawie 4 cm a waga stoi w miejscu z tym ze znikneło mi kilka fałdek a w pasie 6 cm

szycha77
22-08-10, 21:44
Bartek30
Nie musisz codziennie wcinać jaj. Na śniadanie spożywaj więcej białka lub wypij białko a później zjedz śniadanko.
Co do białka, to nie jestem zwolennikiem 2w1 lub 3w1, wolę oddzielnie białko i bcaa ale to moje zdanie.
Skoro zredukowałeś węgle to tłuszczyk spadnie. Pamiętaj o aerobkach. Pozdro.

Bartek30
23-08-10, 18:13
Tylko pytanie jakie to białko? na rynku masa tego... doradzono mi Dymatize Elite Whe ...

Bartek30
23-08-10, 18:19
lub mrm metabolic whey

Patriot
23-08-10, 18:50
W którym momencie chcesz je pić ?
Dymatize będzie dobry, ale też zależy o której porze dnia chcesz to można lepsze znaleźć :)

szycha77
23-08-10, 18:59
Tylko pytanie jakie to białko? na rynku masa tego... doradzono mi Dymatize Elite Whe ...
Wporzo. Polecam.

Bartek30
23-08-10, 19:34
Patriot potrzebuje do pracy.
Na sniadanie w domu zjem jaja, na II i III-cie sniadanie w pracy do kanapek potrzebuje białko i ewentualnie przed treningiem.