PDA

Zobacz pełną wersję : brak siły



roni0000
07-08-10, 00:12
Witam wszystkich. Mam dość dziwny problem. Ćwicze na siłowni od roku z przerwą od czerwca do połowy lipca. Mistrzem na sile w wyciskaniu na klate nigdy nie byłem, brałem góra 60 kg mimo, że nie jestem jakimś chudzinką. Po przerwie w treningach problemem stało sie dla mnie podniesienie 40 kg! Jestem w szoku. Ten problem mam tylko na klacie gdyż np na plecy wezme dużo więcej.

Jeszcze drugi problem to wyciskanie hantla zza głowy przy robieniu tricepsa. Wezme góra 7 kg a przy większym ciężarze nie rusze ręką do góry. Ten problem miałem wcześniej ale nie przy 7 kg tylko np przy 12 które teraz dla mnie są nie osiągalne.

Tylko w tych dwóch ćwiczeniach nie widze siły. Choć i w innych nie jest tak jakbym chciał, to jednak nie ma takiej biedy i wstydu na siłowni jak w tych.

Poradzicie coś? Może jakieś odżywki na siłe? Nigdy nic nie brałem, nie znam sie na tym kompletnie, nie wiem co by było dobre. Chcąc robić mase, a taki miałem zamysł, bez siły tej masy raczej nie zrobie.

lat 19, staż rok, wzrost 176, waga 85, w klacie 100, w bicepsie 39-40, udo jakieś 55, łydka nie pamiętam.

Patriot
07-08-10, 07:28
Rozpisz swoją dietę ;)

znieczulica
07-08-10, 10:29
I napisz jak trenujesz klatkę.
Spróbuj ruchy negatywne, tzn całą uwagę skupiaj na powolnym opuszczaniu ciężaru do klatki, następnie szybkie wypchnięcie.
Wyciskaj sztangę szerokim chwytem. Pomocne może być wyciskanie hantli zamiast sztangi, tu każda ręka/część klatki musi sobie radzić samodzielnie.
I nie skupiaj się na ciężarze tylko na poprawnej technice.

puma007
07-08-10, 12:24
najwidoczniej sie opierdalales na treningach;)jak mowisz ze poltorej miecha przerwy i taki spadek to troche dziwne,bo ja po 4 takiego nie mialem...

daj trening i diete moze to wina cwiczen albo zlego odzywiania

Budrys
09-08-10, 13:13
Jeżeli chodzi o odżywki, to dla Ciebie nie radziłbym żadnych wariacji. Zacznij od gainerów, odżywek białkowych. ew. aminokwasy. Takie specyfiki jak kreatyna zostaw na później

Pioter1994
09-08-10, 18:14
Tłuszcz a nie mięśnie ja tu widze. Ja przy 174 waże 78 a wklacie mam 106 więc troche dziwinie mi to wygląda. Widocznie jak ktoś napisał wyżej " opierdalasz się", lub źle ćwiczysz. Rozpisz trening ( diety podejrzewam nie masz ... ).

Pzdr

roni0000
15-08-10, 15:44
Diety jako takiej nie mam, ale przy kupnie produktów spożywczych zawsze patrze ile czego produkt zawiera.

Przed każdym treningiem na rozgrzewke jeżdże 10-20 minut na rowerku.

Pon:
klatka + tricepsy:

klatka:

Ściąganie / krzyżowanie linek wyciągu górnego w bramie
Wyciskanie sztangielek / wyciskanie sztangi (w jednym tygodniu sztangielki, w drugim sztanga i tak na zmiane)
Rozpiętki (czasami rozpiętki na maszynie)

tricepsy:

Prostowanie przedramion ze sztangielkami / Prostowanie przedramion na modlitewniku
Prostowanie przedramion na wyciągu
Wyciskanie francuskie sztangi leżąc / Wyciskanie francuskie hantla jednorącz

Śr:
barki + nogi:

barki:
Wyciskanie sztangi do klatki lub zza głowy / Wyciskanie sztangielek
Wiosłowanie sztangą / Unoszenie sztangi w przód
Unoszenie sztangielek w opadzie / Unoszenie sztangielek bokiem
Rotacja zewnętrzna ramion / Rotacja wewnętrzna ramion

nogi:
Wypychanie stopami na maszynie
Wypychanie nóg na suwnicy
Wspięcia na palce ze sztangielkami / Wspięcia na palce siedząc na maszynie
Przysiad ze sztangą na barkach

Pt:
plecy + bicepsy:

plecy:
Ściąganie drążka wyciągu górnego za głowę / Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
Wznosy barków
Wiosłowanie sztangą / Wiosłowanie sztangielką
Wiosłowanie na wyciągu górnym

bicepsy:
Uginanie przedramion ze sztangą z podchwytem na modlitewniku
Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem / ze sztangielkami
Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z supinacją / Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc uchwyt młotkowy
Uginanie przedramion wyciągów górnych w bramie

po każdym treningu troche czasu na brzuch.

Dzban
15-08-10, 16:30
Ogólnie to przy takim wymiarze to mało tej klaty masz to i nie dziwne że takie wyniki. BIerz się porządnie za trening i jedz odpowiednio dużo białka. Co do tricepsa to możesz zamienić ćwiczenie na coś innego.