PDA

Zobacz pełną wersję : Kebab lepszy niż z budki u Turasa



Russel
04-08-10, 14:31
Po treningowy może być zayebisty hehe ;) !

Ciasto
15 g otrębów żytnich
15 g otrębów orkiszowych
1 cale jajko
2 białka
odrobina kurkumy, pieprzu cayene, curry

Mieszamy wszystko i na teflonową patelnie, najlepsza jest cienka do naleśników.Smażymy pod przykrycie. Ja to robię bez żadnych pamow sramow itp
Wychodzą jeszcze lepsze niż wrapsy kupne (to opinia tych co jedli) Otręby świetnie nadają się do tych placków na ostro !

Sos(ja lubie czosnkowy)
50 ml jogurt grecki light
łyżka majonezu omega 3, light
ząbek czosnku (rozgniatamy)
20-40 g startego zielonego ogorka
sol, pieprz

Mieszamy wszystko razem i zostawiamy żeby przeszło. Nie może być wodnisty dlatego jogurt grecki

Dodatki
100g indyka
100g kurczaka
pomidory
papryka
cebula
przyprawy
sałata 2 liście

Kurczaka i indyka kroimy w drobną kostkę doprawiamy (chili, kurkuma, curry, papryka słodka, zioła prowansalskie) i smażymy na teflonie.
Warzywa w kostkę do miski i dodajemy jakieś przyprawy (majeranek, kmin, bazylia, oregano, sol, pieprz) odsączamy wodę.

Mamy placki i dodatki.

I teraz pare wskazówek
- placek nie może być kruchy jak go przesmażycie będzie taki i bedzie sie lamał, proporcja na ciasto jest iodealna wiec tez jak dacie wiecej żoltek zrobi sie kruchy!
- placka nie smarujemy sosem bo nie będzie go dobrze czuć
- na placka kładziemy liść salaty na to mięsko i warzywa i na gore sos, sałata jest po to żeby nam sie nie lalo jak będziemy jeść
- zawijamy najpierw dol potem lewo prawo

wychodzi coś takiego (drugie ulubione danie mojej lubej :D)
http://i50.tinypic.com/108cpyv.jpg

flutebox
04-08-10, 14:34
ale majonez to najlepszy jest Kielecki a nie Winiary : /

Keejdzi
04-08-10, 14:51
ale mi smaka narobiles :D bede robil napewno :P /moge dac otreby pszenne ?

marcinpeny
04-08-10, 14:56
Fajnie to wygląda. Napewno zrobie :D fajnie byloby jakbys policzył i wypisał wartosci odzywcze. Ale i tak SOG :D Pozdro

Russel
04-08-10, 15:10
ale majonez to najlepszy jest Kielecki a nie Winiary : /

przepraszam wybaczysz mi?
p.s
to foto jest pożyczone

seras666
04-08-10, 15:53
na dniach na pewno bede robil :) przydalyby sie jeszcze wartosci odzywcze ;p

Russel
04-08-10, 20:11
na dniach na pewno bede robil :) przydalyby sie jeszcze wartosci odzywcze ;p

też jestem ciekawy, kalkulator Vitalmaxa i jedziesz wstaw jak skończysz ;)

fallenursus
04-08-10, 21:43
przepraszam wybaczysz mi?
p.s
to foto jest pożyczone

no wlasnie bo to wyglada na kupny placek:)

jak
08-08-10, 15:22
musze zrobic wyglada super

alder
08-08-10, 18:34
nie wmowisz mi ze mieso bez minimum 2godzinnego marynowania bedzie lepsze niz prawdziwy kebab (albo nie jadles prawdziwego kebabu). moze inne skladniki nadrabiaja, sosy, warzywa, ciasto ale nie uwierze ze mieso rowniez. zeby nie bylo ze sie czepiam, zrob sobie kiedys jakas marynate i wrzuc na noc do niej mieso, zobaczysz jakie bedzie na drugi dzien czy to po smazeniu czy po pieczeniu, grillowaniu. mieso przyprawiane bezposrednio przed obrobka jest zawsze lipne. czepiam sie ale to ty napisales, ze lepsze niz u turasa ;) poza tym kebab to kebab a nie mieso w przyprawach

jak
09-08-10, 17:27
musze zrobic xD

Russel
10-08-10, 01:12
nie wmowisz mi ze mieso bez minimum 2godzinnego marynowania bedzie lepsze niz prawdziwy kebab (albo nie jadles prawdziwego kebabu). moze inne skladniki nadrabiaja, sosy, warzywa, ciasto ale nie uwierze ze mieso rowniez. zeby nie bylo ze sie czepiam, zrob sobie kiedys jakas marynate i wrzuc na noc do niej mieso, zobaczysz jakie bedzie na drugi dzien czy to po smazeniu czy po pieczeniu, grillowaniu. mieso przyprawiane bezposrednio przed obrobka jest zawsze lipne. czepiam sie ale to ty napisales, ze lepsze niz u turasa ;) poza tym kebab to kebab a nie mieso w przyprawach

japierdole no comment trzymaj sobie mieso w marynacie nawet tydzien co mnie to interesuje?
mi smakuje takie wiec mam teraz powiedzieć sory alder o kebabach wiesz wszystko respect winethu etc nie wiem co wnosi ten twoj post

Russel
10-08-10, 01:14
nie wmowisz mi ze mieso bez minimum 2godzinnego marynowania bedzie lepsze niz prawdziwy kebab (albo nie jadles prawdziwego kebabu). moze inne skladniki nadrabiaja, sosy, warzywa, ciasto ale nie uwierze ze mieso rowniez. zeby nie bylo ze sie czepiam, zrob sobie kiedys jakas marynate i wrzuc na noc do niej mieso, zobaczysz jakie bedzie na drugi dzien czy to po smazeniu czy po pieczeniu, grillowaniu. mieso przyprawiane bezposrednio przed obrobka jest zawsze lipne. czepiam sie ale to ty napisales, ze lepsze niz u turasa ;) poza tym kebab to kebab a nie mieso w przyprawach

japierdole no comment trzymaj sobie mieso w marynacie nawet tydzien co mnie to interesuje?
mi smakuje takie wiec mam teraz powiedzieć sory alder o kebabach wiesz wszystko respect winethu etc nie wiem co wnosi ten twoj post ignorancie ???

seras666
11-08-10, 16:14
alder jak robisz marynaty??:> napisz cos wiecej