PDA

Zobacz pełną wersję : Początek



karol92
22-02-07, 15:47
Witam jestem poczatkujacy w tych sprawach dlatego mam pare pytan do doswiadczonych. Cwicze miesiac moj sprzet jak narazie to hantla 15kg , drazek i abswing wiem ze to nie zaden sprzet ale dopiero zaczalem, dlatego co mi radzicie kupic ze sprzetu dostepny budzet 200-300zl :mrgreen: ? A tak jak jeszcze nie mam porzadnego sprzetu to co mi polecacie za cwiczenia na tym co mam?? Wiem ze to troche smieszne, ale mam 15 lat, wczesniej sie tym nie interesowalem lecz postanowilem jednak wziasc sie za siebie. Mam 180cm wzrostu i waze tylko 62kg wiem ze to malo dlatego co mi radzicie na powiekszenie tej masy?

sławo
22-02-07, 15:50
poczytać trochę dział trening i dieta

ubermas
22-02-07, 16:04
Na cenach za bardzo sie nie znam, ale powiem ci co masz sobie kupic zeby cwiczyc w domu, kasy z pewnoscia masz narazie za malo, ale nie od razu Rzym zbudowano. Najpierw kups sobie zwykly prosty gryf, taki sredniej dlugosci o wadze okolo 12,5 kg, oczywiscie do niego kilka rodzaji obciazen i juz mozesz robic klatke, biceps, plecy, barki, ewentulanie triceps. Potem kup sobie gryf lamany, nie mam pojecia jak to wyglada z dlugosciami i waga, poprostu idz, wybierz i kup. Teraz mozesz juz cwiczyc triceps, biceps, barki, bez narazania swoich nadgarstkow na kontuzje. Kolejny wydatek to laweczka, ale taka zeby szlo ja ustawic pod katem, czyli zakres od 0 do 90 stopni. Teraz mozesz juz elegancko robic klatke i barki. W zasadzie to wszystko, hantle, ktore masz z pewnoscia wystarcza ci na jakis czas, oczywiscie o ile mozna z nich zdejmowac lub dokladac ciezar. Reszte sprzetu, ktory ci sie moze przydac to juz sam sobie obcykasz jak dojdziesz o co chodzi w tej calej "kulturystyce". Ale najbardziej polecam cwiczyc na silowni, bo jest ktos kto ci pomoze docisnac ostatnie powtorzenia, nie wieje nuda jak przy samotnym treningu i jest masa sprzetu no i ludzie, kotrzy zawsze cos madrego doradza. A wydatek tez nie jest taki straszny 40-80 zl miesiecznie. Pozdro

karol92
22-02-07, 16:07
tylko jest jeden problem w mojej miejscowosci nie ma zadnej silowni a po za tym moi znajomi wola siedziec przed kompem niz cwiczyc wiec musze ze sprzetem sobie sam poradzic.

(...)
22-02-07, 17:34
według mnie jak masz hantel, kup ławeczkę + sztangę z obciążeniem. W przyszłości dokupiłbym gryf łamany. Myślę że to wystarczy Ci na długi czas... a jak masz mało kasy, radzę kupic sprzęt urzywany:D

karol92
22-02-07, 21:56
ja mam zamiar kupic gryf prosty 150cm i obciazenie ok.50kg co o tym myslicie?? bo lawke to raczej w swoim pokoju nie zmieszcze :grin:

jonasz7
22-02-07, 22:28
Myśle żebyś zaczął od treningu domatora i zaczął zbierać monete na ławke i gryf i nakład!!
I dużo czytaj na ten temat, to sam sobie popradzisz!!
pzdr.