PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na kaloryfer!



Micek185
29-07-10, 22:29
Widzę dużo tematów na temat tego jak zbudować ładny kaloryfer,6cio pak czy po prostu niezły brzuch jak kto woliJ poniżej wypisze pare wskazówek które na pewno przydadzą się miłośnikom tej partii mięśniJ

Podstawowe błędy treningowe to:
1.nie odpowiednia dieta,bez niej nie ma co liczyc na widoczne mięśnie brzucha,tak naprawde jeśli posiada się mały poziom bf(body fat) to i bez cwiczeń możemy cieszyc się widocznym 6cio pakiem

2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak każdy inny i potrzebuje regeneracji.

3.Robienie setek powtórzeń w serii-to podstawowy bład,który krąży już od wieków, moim zdaniem seria powinna być złożona z takiej ilości które wywołaja palenie w mięśniach,wtedy należy przerwac cwiczenie. Najlepiej łączyć cwiczenia w superserie(kilka ćwiczeń połaczonych w jedna długa serię)

4.Jednym z najopularniejszych ćwiczeń na brzuch sa skłony tułowia na ławce skośnej z rękami na karku-jest to najbardziej porażkowe ćwiczenie z wszystkich dostępnych na te partie mieśni,po pierwsze podczas cwiczenia ręce które mamy na karku ciągna niejako głowe do przodu co może spowodować kontuzje kręgosłupa a po drugie praktycznie cała pracę wykonuja mięśnie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na mięśnie proste brzucha jest zatem swykłe spinanie leżac.

5.Mam oponkę na brzuchu i che się jej pozbyć,jakie ćwiczenia wykonywac?--odpowiedź to żadna!tłuszczu nie spala sie za pomoca cwiczen siłowych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na tą partie mięsniową a aerobami i odpowiednią dietą a dokładniej ilością spożywanch kalorii,aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu musimy bo po prostu spalić.

Aby zbudować satysfakcjonujący kaloryfer należy najpierw zająć się budowaniem masy brzucha wiec zaczynamy od podstawowych cwiczen takich jak:
-Ściąganie linki wyciągu w koci grzbiet
-Unoszenie prostych nóg na poręczach
-Boczne skłony tułowia z hantlami

Cwiczenia te można wykonywac w jedenj superserii trzykrotniellub jako odzielne cwiczenia,bardziej zalecam superserie ponieważ zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywna(akurat jeśli chodzi o mnie)

Jeśli masa naszego brzucha nas zadowala możemy pójść o krok dalej czyli zając się poszczególnymi grupami mięśni brzucha wtedy dzielimy go na podstawowe grupy miesniowe czyli miesnie:
Skosne
Górna partie miesni brzucha
Dolna partie

Ćwiczymy jedna partię na koniec treningu siłowego:
przykładowy plan:
trening pierwszy:mięśnie skośne:
skrętoskłony na kole(maszyna)
boczne skłony tułowia z hantlami lub linkami wyciągu dolnego
robimy superserie po 30powt. W seri xałośc powtarzamy 3razy

trening drugi: górne partie
spięcia brzucha leżąc
ściąganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet
superseria analogicznie do pierwszej

trening trzeci:dolne partie mięsni brzucha:
unoszenie nóg na poręczach: robimy 10powt unoszenia wyprostowanych nóg(kilka cm wyżej od miejsca gdy nogi będą równoległe z podłozem)nastepnie unosimy w ten sam sposób nogi lecz z lekkim skrętem tułowia i na koniec unosimy nogi ugiete w kolanach pamiętając o tym że trzymamy ciągle napięte mięsnie topodstawa!!!

Jedna gigant seria(moim zdaniem najlepsza lecz najbardziej trudna)
Spięcia brzucha leżac 20powt
Boczne skłony tułowia z hantlami
Świeca na ławce prostej
Ściaganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet ze skrętem tułowia
Kazde cwiczenie po 20powt w 3superseriach

Treningi aerobowe!
jak juz pisałem w punkcie 5 za pomoca aerobów(bieganie,pływanie,jazda na rowerku) spalamy tłuszcz,nie da sie go pozbyc jedynie z brzucha a z całego ciała,w miarę gdy nasz poziom otłuszczenia sie zmniejsza kratka na brzuchu bedzie coraz wyraźniejsza,jak do tego dojść?

osoby które mają słabą wytrzymałość mogą zacząć od powolnego truchtu po 10-15minut dziennie 3 razy w tyg. z czasem czas ten wydłuzamy
i w mairę jak nasza wydolność rośnie dochodzimy do 50minut aerobów 5razy w tygodniu.
oto przykładowy rozpis jak powoli dochodzić do magicznych 50minut:
tydz1 15min biegu
tydz2 20min biegu
tydz3 30min biegu
tydz4 35min biegu
tydz5 40min biegu
tydz6 45min biegu
tydz7 50min biegu

i na tym poziomie konczymy i ciągniemy dalej redukcję 50min dziennie 5razy w tyg

o diecie już wspominałem tez wyżej ale odsylamdo tematu gdzie wszystko jest opisane krok po kroku
http://www.e-gym.pl/showthread.php?2...ba-dzia%B3a%E6!!

http://www.e-gym.pl/showthread.php?7...%EA-redukcj%EA

Nie kazdemu te systemy mogą się spodobaci mile widziane sa uwagi,lecz jeśli chodzi o to, to wszystkie techniki wynikły z mojego kombinowania na siłowni,z czego jestem bardzo zadowolony,a efekty takich treningów sa widoczne już po 3-4tyg dobrych treningów,reszte planów dorzucę do tego tematu na dniach.
pozdro

Lordunio
28-09-10, 13:11
Nie wiem czy dobrze rozumiem:
Jak dzielimy na skośne, górne i dolne partie mięśni brzucha trenujemy np.
Poniedziałek: skośne
Środa: górne
Piątek: dolne
??

A jak trenujemy 4 razy w tygodniu można ułozyć (Pon, Wt, Cz, Pt):
Poniedziałek: skośne
Wtorek: górne
Piątek: dolne
??

Jeszcze pytanie o tą serię "gigant":
Jeżeli bym się na nią zdecydował, to ona też 3x w tygodniu, czy rzadziej?

Micek185
28-09-10, 13:28
1.tak dokładnie choć i tak wszystkie te mięśnie bedą praktycznie pracowały na kazdym z tych treningów bo nie da się ich wyizolowac do końca.ale główny nacisk bedzie kładziony na odpowiedni mięsień.

2.pewnie że mozna

3.jesli juz to raczej nastawił bym się na 2razy w tyg góra 3 więcej nie ma sensu bo jest to wyczerpujący sposób nie tyle co dla ciebie ale dla mięśni brzucha trzeba pamiętac że musisz miec czas na to by się zregenerować aby przystąpić do następnego treningu inaczej nie ma mowy o przyrostach.

KowalX
02-10-10, 01:17
2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak każdy inny i potrzebuje regeneracji.


Trenując dzień w dzień również go zbudujesz. Nie każdy mięsień potrzebuje jej tyle samo ,a to wiele zmienia.(I nie każdy mięsień potrzebuje regeneracji,ale to już nie istotne ;) )


3.Robienie setek powtórzeń w serii-to podstawowy bład,który krąży już od wieków, moim zdaniem seria powinna być złożona z takiej ilości które wywołaja palenie w mięśniach,wtedy należy przerwac cwiczenie. Najlepiej łączyć cwiczenia w superserie(kilka ćwiczeń połaczonych w jedna długa serię)

Robiłem tak i tak, oba działają, więc wykonywanie dużej ilości powtórzeń wcale nie jest błędem.


4.Jednym z najopularniejszych ćwiczeń na brzuch sa skłony tułowia na ławce skośnej z rękami na karku-jest to najbardziej porażkowe ćwiczenie z wszystkich dostępnych na te partie mieśni,po pierwsze podczas cwiczenia ręce które mamy na karku ciągna niejako głowe do przodu co może spowodować kontuzje kręgosłupa a po drugie praktycznie cała pracę wykonuja mięśnie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na mięśnie proste brzucha jest zatem swykłe spinanie leżac.


Nie ma szans ,że o wiele większe rozciągnięcie będzie gorsze. W tym rzecz by ciągnąć brzuchem nie nogami,a trzymanie na karku jest ok. pod warunkiem ,że ręce nie ciągną karku. Ta pozycja odciąża kręgosłup , spróbuj ;)


5.Mam oponkę na brzuchu i che się jej pozbyć,jakie ćwiczenia wykonywac?--odpowiedź to żadna!tłuszczu nie spala sie za pomoca cwiczen siłowych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na tą partie mięsniową a aerobami i odpowiednią dietą a dokładniej ilością spożywanch kalorii,aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu musimy bo po prostu spalić.


spala się za pomocą ćwiczeń aerobowych jak i anaerobowych, przy wykonywaniu brzuszków również choć same nie wystarczą ,bo przy owym wysiłku za mało zużywa się energii i trzeba by było robić masę powtórzeń, jednak jako dodatek do innych ćwiczeń jak najbardziej.

Micek185
05-10-10, 15:14
1.trenujac codziennie możesz budowac mase brzucha ale na plaże dla miłego wygądu ok ale o wiekszych rezultatch nie ma co mażyć
2.wykonujac powiedzmy 300powt bedziesz je tyko wzmacniał i musia robic coraz więcej aby w ogóle cos poczuły,budowal bedziesz wytrzymałośc mięśniową
3.pokaż mi początkującego który potrafi wyknac to cwiczenie prawidłowo?:)zgoda rece trzymasz z tyu ae kontroujesz aby nie uciskaly na kark,sam dosłownie trzymam pace za uszami i nie splatam rąk co daje mi gwarancję że nie naciągne szyi.
4.pewnie ze spalisz tluszcz cwiczeniami siowymi ale załóżmy ze wykonujesz je 3 razy w tyg bez aero.ile bedziesz spalał jeden kg w taki sposób a ile czasu z aerobami?:)
jak widzisz artykuł nie jest kierowany to kogoś z doświadczeniem i duża wiedza a raczej do "zielonych" lub początkujacych"bo tobie nie musze tłumaczyc jak się robi brzuszki:)
pozdro

eljot1992
23-02-11, 23:12
Mam pytanko jeżeli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? jeżeli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...

KowalX
31-03-11, 19:45
Jeśli będziesz je wykonywał prawidłowo oraz nie przesadzał to będzie dobrze. Jeśli chodzi o katabolizm trening interwałowy jest gorszy. Zwiększy Ci się trochę zapotrzebowanie na kilokalorię ,ale za to wzmocnisz układ krwionośny, powiększysz pojemność płuc.

kitamo
28-04-11, 00:19
Mam pytanko jeżeli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? jeżeli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...

W moim przypadku przygotowanie organizmu za pomoca cwiczen aerobowych znacznie przyspieszylo w pozniejszej fazie przyrosta masy miesiowej. Glownie za sprawa duzo duzo wiekszej wydolnosci organizmu (ukladu krwionosnego, pluca itp). Przyrost jest bardzo widoczny bez suplementacji i to w znacznie szybszym tempie niz sie spodziewalem.
Wszystko zalezy od twojego stazu.

sofwhat
07-05-11, 21:06
Witajcie,

Jestem trochę zielony w temacie i mam pytanie. Które z poniższych zestawów są godne polecenia. ABS 2, ABS czy 6 Weidera. 6 nie załączam bo chyba każdy wie jak wygląda.
Chciałbym wyrzeźbić sobie ładny brzuch z widocznymi mięśniami ( np tak: http://www.youtube.com/watch?v=YiwWNwgjjjM&feature=related ) i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy poniższe ćwiczenia pomogą mi uzyskać taki brzuch jak ten koleś na filmiku? Proszę o wskazówki. Filmiki z ćwiczeniami poniżej.

Pozdrawiam.

ABS 2

1 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=JON-jZVT7Gs
2 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=3O5izAyKLrY
3 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=720ZzkauV6s&feature=related

ABS

http://www.youtube.com/watch?v=dDbw16rxteE

Micek185
07-05-11, 21:11
napisałes post w temacie w którym wszystko jest wyjaśnione krok po kroku.
ludzie co z wami...

sofwhat
07-05-11, 22:22
kwestia jest taka ze nie mam specjalnie czasu na silownie. Zastanwialem sie czy te cwiczenia moga zastapic te ktore Ty wypisales.

seras666
07-05-11, 22:39
nie masz czasu na silownie? to zapewne nie masz tez czasu na porzadna diete, a bez tego zapomnij.

Micek185
08-05-11, 13:52
cwiczenia na mięśnie brzcha nie wymagają żadnego sprzętu,ale tez nie widze sensu tylko w trenowaniu tej jednej grupy mięśniowej...

LeCezar
23-05-11, 20:42
Próbował ktoś z Was trening na brzuch z cyklu treningowego P90x ? Ćwiczę te ćwiczenia i dają one dobry wycisk jak i spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak nie wiem jakie efekty końcowe będą.

MaroRapeR
18-02-12, 17:56
sofwhat - a6w zrobiłem całe, dobrze wykonywałem ćwiczenia i stwierdzam że na wygląd to bardzo mało daje, więcej na wytrzymałość

Patrick00
12-09-12, 16:12
ja od miesiąca prowadzę własny tryb treningowy, ułożony ze wskazówek znalezionych w necie, wygląda on mniej więcej tak, że co drug dzień biegam a co drugi wykonuje ćwiczenia w domu. nie ma na nie dużo czasu, jednakże starałem się je dobrać właśnie w taki sposób by przynosiły one zamierzone efekty, po pierwsze pompki, od czterech do 5 serii, w 45 sekundowych odstępach czasu, potem lekki pilates, i step, taka wiązanka sprawia, że naprawdę przelewam niejedną kroplę potu, ćwiczę sześć dni w tygodniu, razem z dietą ABS z tego co pamiętam tak się nazywała. Jak na miesiąc treningu, efekt objawia się głównie lepszą wytrzymałością i spaleniem czterech kilogramów, niby mało, lecz zawsze do przodu

slim shady
12-09-12, 20:06
poszukaj w necie treningu domatora

JackDanny
20-09-12, 14:54
ja wyznaje zasade ze daną grupe mięśni nie trenować nigdy 2 dni pod rzad, także jak juz robisz brzuski bo chcesz miec kaloryfer, w miedzy czasie rob cos innego, biegaj, czy pompuj zeby miesnie brzucha jak najbrdziej odpoczywaly

kulturystyka39
04-10-12, 20:37
Najlepszy sposób na kaloryfer?
1. Dieta
2. Dieta
3. Dieta
4. Aeroby
5. Trening na siłce

Nie ma lepszego sposobu niestety :) Do tego można dorzucić jeszcze jakiś spalacz tłuszczu ale nie jest to niezbędne jak do treningu i diety podchodzimy z głową.

papapa
30-11-12, 09:50
Porządny poradnik myślę że wielu z nas się przyda.

trefl123
03-12-13, 13:50
Co do poradnika. To chłopaki z kanału Zwierzak73 http://www.youtube.com/user/Zwierzak73PL bardzo maja super poradniki. A dodatkowo słyszałem zarąbisty tekst na ich kanale. haha

kubas
31-03-14, 10:41
A jaką masz opinie na temat Aerobicznej 6 Weidera ?

kubas
08-04-14, 09:22
Właśnie zacząłem. Ciężko jest

SebastianPawlak
16-05-14, 11:43
No i wszystko ładnie, krok po kroku napisane. Dzięki.

gymrun
31-08-14, 00:16
6 weidera też nie jest taka dobra. Ja ćwiczę na taki specjalnym wałku albo ewentualnie podnoszę nogi, wisząc na drążku

Patycja
07-01-15, 15:24
Też słyszałam że 6 nie jest rewelacyjna.

axan9090
17-01-15, 10:52
Ja polecam A6W, oczywiście w połaczeniu z dietą.

Jakub544
09-03-15, 17:52
Stosowałem kiedyś A6W bardzo skrupulatnie. Jednak nie łączyłem tego z dietą, no i efekty były jakie były. A właściwie ich brak.

paulina.pietka
10-03-15, 10:48
polecicie jakiś fajny sposób? :)

marcin001
10-03-15, 13:29
przeczytaj od początku a będziesz wiedzieć ;)

raczeek_87
10-03-15, 21:25
polecicie jakiś fajny sposób? :)

Pewnie ...
9429

:)

Wikidajło
11-03-15, 11:53
Pokazać wam mój kaloryfer???

bololol
11-03-15, 12:05
Oszczędź nas

marcin001
11-03-15, 16:25
Pokazać wam mój kaloryfer???

pokaż pokaż, ocenimy Twoje postępy ;p

Wikidajło
12-03-15, 21:02
Mam nawet kilka... :D
http://images66.fotosik.pl/698/cd8c41033cb469b7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

marcin001
12-03-15, 21:36
Mam nawet kilka... :D
http://images66.fotosik.pl/698/cd8c41033cb469b7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

dobry żeliwny... długo trzyma temp ;p

raczeek_87
12-03-15, 23:08
łobuzy ...Nie zaśmiecajcie tematu ...



- wklejajcie z cytatem w spamie .
pozdro...

PartyJoke
12-09-15, 10:34
jezeli mamy juz jakies miesnie a po prostu przyslania je tluszczyk, to najprostszym sposobem na odsloniecie brzucha bedzie zmian w odzywaniu ;)
Osobiscie calkowicie wykluczylem ze swojego jadlospisu:
-chipsy,frytki,batony, parowki, czy wszelkiego rodzaju tluste potrawy.
Dieta to podstawa :D

Natomiast jezeli ktos nie ma wgle miesni i chcialbym je wyrobic to najlepszym sposobem beda cwiczenia na drazku (kalistenika, czy jak kto woli streetworkout).

mnichadam81
22-09-16, 22:40
mnie kaloryfer udało się zrobić dzięki codziennej lecz żmudnej pracy. Nie na siłowni, lecz w domu. codzienne brzuszki dały super efekt...pozdrawiam

Radziu77
22-12-16, 21:51
Sposób na kaloryfer, to pojęcie względne! Sposobów jest mnóstwo jednym z miliona jest proste pójście na siłownie czy fitnes, na takich placówkach trenerzy personalni zadbają o naszą sylwetke, czy jak kolega napisał kaloryfer http://saturn-fitness.pl

bonsona
01-03-17, 17:14
jazda na rowerze ma bardzo dobry wplyw na brzuch wiec polecam :)

Olaaa
20-09-17, 09:53
Ja tam myślę, że nie ma skuteczniejszego sposobu na kaloryfer niż profesjonalny plan treningowy ułożony przez trenera. Jakiś czas temu mój chłopak się zapisał na treningi osobiste a teraz już kompletnie nie do poznania :)

A szukał w tej wyszukiwarce trenerów: http://lepszytrener.pl/sporty-silowe/warszawa

Wesoły_Grabarz
22-09-17, 11:00
Ja tam myślę, że nie ma skuteczniejszego sposobu na kaloryfer niż profesjonalny plan treningowy ułożony przez trenera. Jakiś czas temu mój chłopak się zapisał na treningi osobiste a teraz już kompletnie nie do poznania :)

A szukał w tej wyszukiwarce trenerów: http://lepszytrener.pl/sporty-silowe/warszawa
​a wez ty.....sp....;x

marcin001
22-09-17, 13:33
Ja tam myślę, że nie ma skuteczniejszego sposobu na kaloryfer niż profesjonalny plan treningowy ułożony przez trenera. Jakiś czas temu mój chłopak się zapisał na treningi osobiste a teraz już kompletnie nie do poznania :)

A szukał w tej wyszukiwarce trenerów: http://lepszytrener.pl/sporty-silowe/warszawa


Paniusiu, jeśli Twój Boyfriend i ten wasz trener twierdzi że trening to podstawa to krzyż na drogę w dążeniu do tej kraty ;)

Olaaa
02-10-17, 08:46
Treningi z trenerem i będzie kaloryfer :) Tylko trzeba się przyłożyć do ćwiczeń! Polecam zajrzeć tutaj: http://lepszytrener.pl/kulturystyka/warszawa
To największa baza trenerów i instruktorów sportowych jaką znalazłam :)

Zdzich20
16-04-18, 10:31
Jeśli mowa o mięśniach brzucha to kupiłem sobie rok temu pas do stymulacji mięśni brzucha, trochę z niego korzystałem, lecz bez widocznych efektów. Muszę przeprosić się z nim i na poważnie zajać sie treningiem brzucha.