PDA

Zobacz pełną wersję : Metody trenigu siłowego nóg?



Hornet
28-07-10, 17:38
szukam sprawdzonego sposobu na nogi, który miałby dać większą moc w przysiadzie i mc.

nogi ćwiczę raz w tygodniu w środy i nie jestem usatysfakcjonowany z postepu:

przysiad 10x100 8x110 6x120 4x130 2x140 1x150
wykroki z hantlami 3x8 25(waga jednej hantli i ilości powtórzeń na jedną nogę)
suwnica 16x140 12x180 8x220
zgięcia nóg leżąc 4x12 35kg(dwójki)
prostowanie nóg na maszynie 4x12 40(czwórki)

wydaje mi się że robię nogi we wszystkie strony świata a potrzebuje obrać kierunek siłowy jeżli ktoś ma jakieś własne spostrzeżenie co należało by zmienić ewentualnie ująć/dołozyc, będe wdzięczny za wszelakie rady

pozdrawiam

Micek185
28-07-10, 23:49
przed treningiem nóg solidnie je rozgrzej,napewno trenuj je w poniedziałek lub w dzien kiedy jestes po odpoczynku i pełnej regenseracji z reguły kazdy zaczyna od poniedziłku a niedziele ma wolną.
proponował bym ci robic pół ruchy i przełamanie martwych punktów.
w pół ruchach nie chodzi o to żebys robił nie całe powt ale podziel sobie mp przysiady na dwie fazy i stosuj je naprzemiennie na kazdym treningu co tydz wyglądało by to tak:
I tydz
przysiady z samego dołu do przełamanie punktu (mniejwiecej połowa ruchu i wracasz do samego dołu dupa do gleby)

IItydzien
schodzisz tylko do połowy i wracasz,w tym sposobie nie chodzi o przełamanie ruchu ale o to że założysz tu o wiele wiecej złomu na sztangę co wywoła wiekszy szok w nogach.

w tym czasie rób normalny trening powiedzmy przysiady 5serii
suwnica 5serii
łydki 3 serie
zapewne wiesz ze siła to duże ciężary i długie przerwy min 3minuty
ważną sprawa jest to żebys opuszczał ciężar powoli kontrolujac go a kiedy zaczynasz go wypychac dosłownie wypierdalasz go w górę z pełna moca i szybkoscią i znów powoli go opuszczasz tak budujesz moc mięsni czyli siłe i dynamike
po treningu solidnie się rozciągnij
fazy które ci wczesniej opisałem mozesz tez stosować w suwnicy czy w róznego rodzaju prasach i skup się raczej na cwiczeniach złozonych to one buduja siłę.