PDA

Zobacz pełną wersję : Własna firma...



grochos
23-07-10, 10:44
Panowie takie krotkie pytanko, zakladm wlasna firme. Mam w domu kilka podrecznikow ale w zadnym nic nie pisze... mianowicie, mieszkam w Gdynii, jestem zameldowany w Grudziadzu, firma bedzie w Kwidzynie... gdzie powinienem dokonac rejestracji? czy moglbym sobie wszystko uprosici i rejestrowac w Gdyni?? wiem ze tak nie bylo jeszcze kilka lat temu, ale po tych nowelizacjach dotyczacych "jednego okienka" moglo sie cos pozmieniac...

EmiLka88
27-01-18, 12:46
W tych tematach ciągle się coś zmienia. Najlepiej spytać się jakiegoś specjalisty, który będzie na bieżąco. Ja z tematów na start mogę Ci polecić biuro rachunkowe (bo to naprawdę ważna rzecz w każdym biznesie). Dostępny jest tam także program do rachunków (https://www.ifirma.pl/program-do-rachunkow) czy crm do zarządzania bazą klientów.

Simonleo
28-01-18, 12:11
Wow no to wykopałeś xD Ale dla potomnych napiszę co wiem. Ogólnie to firmę musisz rejestrować w mieście gdzie jesteś zameldowany i też w tym mieście musisz mieć biuro. Wiadomo są jakieś tricki ale to musiałbyś iść do jakiejś księgowej czy kogoś z urzędu po więcej info.

__________________________________________________ ____
https://blendberg.com/pl/gotowe-bazy-wedlug-miast-bydgoszcz/

dahoo9
28-01-18, 17:45
W tym przypadku najlepiej będzie w stanie pomóc odpowiedni ekspert. Warto o to popytać znajomych lub rodzinę.

Ronaldinho3
28-01-18, 21:13
Opcji i możliwości jest bardzo wiele. Ciężko wskazać najbardziej konkretną i odpowiednią.

miliutka13
29-01-18, 16:05
To poważne zagadnienie do jakiego trzeba podejść z odpowiedniej strony. Warto się zastanowić co będzie najlepszą z dostępnych opcji.

marta85
06-02-18, 14:11
Musisz znalezc dobry pomysl...

marta85
23-02-18, 14:25
Jeszcze mam pewne przemyslenia na ten temat. Wiesz, jesli nie odpowiada Ci jakosc uslug to zawsze mozesz z nimi zerwac umowe .. nie widze nic naprzeciw. Sam fakt istnienia takich uslug jak ksiegowosc online jest krokiem w jakims tam kierunku .. szczerze to nie znam osob z grona moich znajomych korzystajacych z takiego rozwiazania. Patrzac jednak na ceny to moze troche zaoszczedzic w porownaniu do rozwiazania klasycznego - trzeba sobie tylko zadac pytanie czy do konca warto. Jesli nie mozesz znalezc zbyt duzo opinii o firmie X to chyba lepiej nie byc krolikiem doswiadczalnym, prawda? Zreszta popatrz sobie jak wyglada rynek tych uslug korzystajac chociazby z takiej strony jak Aleo - aleo.com/pl/firmy/uslugi-dla-firm/uslugi-hr-i-kadrowo-placowe/kadry-i-place Wybor jest na tyle duzy, ze bez problemu znajdziesz cos co bedzie odpowiadalo Tobie po wzgledem jakosci do ceny. Dobrze tez jakbys napisala wiecej szczegolow na temat biznesu jaki prowadzisz oraz jego wielkosci .. wtedy bedzie mozna cos wiecej doradzic. Pozdrawiam

M.A.T.
25-02-18, 15:28
Z prowadzeniem własnej firmy często wiążą się pytania bez odpowiedzi. Warto udać się po poradę do jakiegoś speca.

Wiktoria82
20-04-18, 16:16
Warto też wcześniej zbadać zapotrzebowanie rynku. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, gdy inwestujemy w biznes stacjonarnie. Otwieranie 10 sklepu czy kawiarni w tej samej okolicy mija się z cele. Ważny jest też pomysł, na pewno inny i bardziej oryginalny niż to co ma konkurencja.

pmarek
14-08-18, 00:03
Teraz zakładanie firmy nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Można w kilka chwil wszystko załatwić, a dodatkowo jak wyrobisz profil zaufany to wiele spraw załatwisz przez internet i zaoszczędzisz czasu i nerwów na urzędy ;)

MarcinPe
06-10-18, 22:09
Tak jak ktoś zapisał, firmę rejestrujesz w miejscu zameldowania. Dopiero gdy będziesz płatnikiem VAT, to wtedy zgłaszasz się do urzędu w miejscu jej prowadzenia. Zanim założysz działalność, to zaopatrz się w dobry program do fakturowania. Ja polecam afaktury.pl. Prosty i funkcjonalny.

Balley
24-07-19, 09:39
Zgadzam się z powyższym. Obecnie założenie firmy pod kątem formalnym nie jest tak bardzo skomplikowane, warto jednak od samego początku znaleźć sprawdzonego doradcę, który pomoże połapać się w tych wszystkich rozliczeniach i doradzi z jakich udogodnień warto skorzystać, Moim zdaniem dużo trudniejszą kwestią jest wybicie się spośród konkurencji. Wszelkiego rodzaju reklamy, kampanie, konkursy i programy dla zdobycia zaufanych klientów i kontrahentów to podstawa. W promowaniu własnej firmy mogą pomóc też konkretne gadżety, jak np. różne rodzaje długopisów https://www.adpen.com.pl/blog/porady/przewodnik-po-roznych-typach-dlugopisow-reklamowych/ z nadrukowanym logo i adresem firmy

skrojony
29-10-20, 11:24
Mając firmę gdzie indziej niż we własnym domu pamiętaj o odpowiednio oznaczonym parkingu, na którym nie brakuje namalowanych kopert dla inwalidów https://sbm.pl/aktualnosci/szczegoly/40/malowanie-kopert-dla-inwalidow