PDA

Zobacz pełną wersję : Mięśnie brzucha - swoje ćwiczenia - nie przemęczam mięśni?



IrysHardstyler
23-07-10, 01:17
Witam.

lat 16 - 176cm - 60kg

Od 4 dni (dzisiaj rano piąty :P) robię ćwiczenia na brzuch.
Jak wiadomo każdy mówi/pisze : a6w/brzuszki/ABS

Postanowiłem sam sobie ułożyć plan ćwiczeń :
(jest on niezmienny, każdego dnia tak samo)

RANO
- 5 pompek
- 50 brzuszków
- 10 skłonów z nogami na łóżku (90*) - nabierz powiereza robiąć wydech oderwij łopatki od podłoża ( w tej pozycji wytrzymaj 5sek.)
- a6w (codziennie ten sam dzień (pierwszy) (gdy będzie szło gładko x2))
- 30 brzuszków
- 15 wypchnięć nóg w pozycji leżącej (z ABS)
- 20 brzuszków

WIECZOREM
- 5 pompek
- 30 brzuszków
- 5 pompek
- 20 brzuszków

Postanowiłem sam ćwiczyć i jakoś się trzymam. 2-3 dzień był dosyć bolesny (ból mięśni( dokładnie to w pasie (O_o) )
Może coś zmienić ? Może co dwa dni ? (zasadniczo wole co dzień). Nie posiadam hantli ani innego sprzętu (finanse aktualnie na to nie pozwalają). Jestem szczupły - mięśnie górne trochę widać i jestem dobrej nadziei :)

Dzięki pozdrawiam (mam nadzieje że nie wystraszaliście się ilości pompek (;D)).

fallenursus
23-07-10, 01:19
wiecej i czesniej niekoniecznie znaczy lepiej w budowaniu miesni. wbij sobie to do lepka,mlody jestes powinno gladko wejsc.

IrysHardstyler
23-07-10, 09:57
Hmmm za wiele to nie wniosłeś do tematu.
Dzięki za te słowa - słyszałem już je parę razy.
Powinienem coś zmienić czy nie ? Czy będą efekty (czy to nie spali tłuszczu tylko nada mięśniom odpowiednią formę :D?) ? Czy nie przemęczam się ? Może czasem odpoczynek ?

ZIP009
23-07-10, 10:01
15 pompek w ciągu dnia...Czy to ma sens :/

IrysHardstyler
23-07-10, 10:11
To taki gratis od życia :P Na początek i koniec dnia (wiem że śmieszne ale pompki mi ciężko idą... - zrobię 10 za jednym razem ale padam na glebę (sam nie wiem czemu)

Dominick
23-07-10, 10:13
bo nie masz sily moze?

IrysHardstyler
23-07-10, 10:19
No to najbardziej prawdopodobne :D Ale by 10 zrobić z męką to naprawdę słabo.
Wujek mi doradził że na biceps to różne pompki:
np.

1.Pompki klasyczne

2. Pompki na krzesłach(poręczach)

3.pompki boczne

4. Pompki przy ścianie stojąc

5.Pompki na taborecie

6. Pompki w podporze tyłem

Ale bardziej skupmy się na głównym wątku tematu. Czy dobrze dobrane ? Nie przemęczam mięśni ? Może coś zmienić ? Czy to nie spala tkanki tłuszczowej ?

Demonek
23-07-10, 10:57
Może się to wydać głupie, ale u mnie efekty z brzuchem pojawiły się dopiero gdy przestałem go trenować osobno. Za radą kogoś z forum (nie pamiętam gdzie to wyczytałem) wrzucałem brzuszki między ćwiczenia ze sztangą/ hantlami. Łącznie co 2 dzień robię tego:

3x unoszenie nóg po 25x
3x skośne po 25x (obie strony, czyli 50 razem)
3x klasyczne z przytrzymaniem 3s po 25

Nie koncentruję się zbytnio na brzuchu, właściwie traktuję jako wypełniacz czasu pomiędzy seriami na bicepsy, plecy i inne takie.

Efekty mam lepsze niż wtedy jak stosowałem weidery i inne cuda.

Brzuszki nie spalają sadła.