PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie: Ktory mięsień odpowiada za szybkość wyprowadzania ciosu?



Warzych
22-07-10, 13:22
Witam :) jak w temacie, który mięsień odpowiada za szybkość wyprowadzania ciosu? Chodzi mi o bardzo dużą szybkość :) Ta co mam mi oczywiście odpowiada jednak chciałbym być jeszcze szybszy. Posiadam siłownie w domu oraz przyrząd taki jak " Power Ball "

Keejdzi
22-07-10, 15:03
Wiem ze jak sie ma nieproporcjonalnie duzy biceps to na pewno spowalnia ;p

slim shady
22-07-10, 20:44
trudno wszystko zwalić na jeden mięsień, przy boksie pracuje dużo grup mięśniowych, plecy, klatka, dwugłowy i trójgłowy ramienia itd

Warzych
22-07-10, 22:58
A przedramienia? :)

Gasior
22-07-10, 23:05
cios wychodzi od stop w gore wiec przechodzi praktycznie przez cale cale cialo

luo
22-07-10, 23:32
Zacznijmy od tego że najważniejsza w uderzeniach jest technika, a nie wielkość mięśnia (chyba że bierzemy pod uwagę tylko włókna szybkokurczliwe) np. przy uderzeniach rękoma bardzo ważna jest praca biodra i skręt całego ciała. Zresztą jeśli trenujesz jakiś SW to dokładnie wiesz o co chodzi.
Jeśli chodzi o mięśnie, to najważniejsze są włókna czerwone czyli szybkokurczliwe, które rozwija się głównie poprzez wykonywanie energicznych ruchów dużymi ciężarami.
Podsumowując, przy uderzeniach pracuje praktycznie całe ciało

Demonek
23-07-10, 10:59
Dodać można, że naprawdę szybcy goście byli delikatnie mówiąc- szczupli (np. Bruce Lee).