PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpiska do oceny !



hannibal
20-07-10, 23:49
Jest to trening na masę 6 tygodni ! Co o nim myślicie ? A co do masy to lepiej cwiczyć 4 dni w tygodniu czy tylko 3?
Poniedziałek : klatka, tricepsy
KLATKA
1. Wyciskanie sztangi (chwyt szeroki) na ławce poziomej 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Wyciskanie sztangielek w skosie (w górę) 4x (12 - 8) /staly ciezar/
3. Rozpiętki na płaskiej (skosie w gore, gdy priorytetem jest gorna czesc klatki) 3-4x 10 /staly ciezar/
ad. 1 *Nie odbijaj sztangi od klatki. Sztanga powinna tylko "musnac" o klatke. Wyciskaj starannie i pamietaj, ze w kulturystyce nie liczy sie ciezar jaki wycisniesz tylko to jak go wycisniesz.
ad. 2 *Sztangielki zwiekszaja zakres ruchu. Bardziej stymulujesz miesien do rozrostu.
TRICEPSY
1. Prostowanie ramion na wyciagu stojac 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Wyciskanie francuskie lezac ze sztanga/stangielkam 3x 10 /staly ciezar/
3. Wyciskanie francuskie siedzac ze stangielka 2-3x 10 /staly ciezar/
ad. 1,2,3 *Skup sie na technice. W 2,3 uwazaj zeby ci lokcie nie "lataly".
Wtorek : wolne
Środa : plecy, bicepsy, przedramiona
PLECY
1. Podciaganie na drazku nachwytem (chwyt szeroki) 4x max
2. Wiosłowanie podchwytem/nachwytem 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. Martwe ciagi 2-3x (12-8) /progresja ciezaru/
4. Szrugsy ze sztanga 2x 12 /staly ciezar/
ad. 1 *Jezeli nie potrafisz wykonac poprawnie wszystkich serii to popros kolege zeby zlapal cie za stopy i pomogl lub podłoz sobie krzeslo.
ad. 2 *Bardzo wazna jest tu technika. I nie przesadzaj z obciazeniem ze wzgledu na kregoslup.
ad. 3 *Jezeli nie mozesz/chcesz wykonywac martwych ciagow mozesz je "zastapic" robiac "dzien dobry"
BICEPS
1. Uginanie przedramion ze sztanga stojąc (podchwytem) 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami (chwyt młotkowy) 3x 10 /ciezar staly/
3. Uginanie przedramienia ze sztangielka w oparciu o kolano 2-3x 10 /ciezar staly/
ad. 1 * Nie kolysz cialem, zaloz mniej ciezaru i zrob poprwanie serie. Nie kieruj sie ambicja, tylko mozliwosciami.
PRZEDRAMIONA
1. Uginanie nadgarstkow nachwytem ze sztanga 2x (15 -12) /staly ciezar/
2. Uginanie nadgarstkow podchwytem ze sztanga 2x (15 -12) /staly ciezar/
Czwartek : wolne
Piątek : nogi, barki
NOGI
1. Przysiady ze sztanga na barkach 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Wykrok ze sztamgą 4x (10) /
3. Wspiecia na palce stojac 4x (20 - 10) /progresja ciezaru/
ad. 1 *Nie pochylaj sie zbytnio, zebys nie polecial ze sztanga do przodu. Uwazaj na kregoslup.
BARKI
1. Wyciskanie sztangielek siedzac 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Unoszenie sztangielek na boki 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. Unoszenie sztangielek na boki w opadzie 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/

Sobota : wolne
Niedziela : wolne

///M
21-07-10, 09:58
ad. 1 *Nie odbijaj sztangi od klatki. Sztanga powinna tylko "musnac" o klatke. Wyciskaj starannie i pamietaj, ze w kulturystyce nie liczy sie ciezar jaki wycisniesz tylko to jak go wycisniesz.
ad. 2 *Sztangielki zwiekszaja zakres ruchu. Bardziej stymulujesz miesien do rozrostu.


Ty nas uczysz czy co? To ma być uwaga do Ciebie nie do nas ze masz poprawnie wykonywać

hannibal
21-07-10, 10:13
Koleś jak nie masz doświadczenia i masz 16 lat to po co piszesz??? Nie interesuje mnie Twoje zdanie tylko bardziej doświadczonych osób...A jeżeli chodzi o te punkty to one już były w rozpisce i dodałem ją całą ... Te rady są dla mnie nie dla was ... I się pytam czy jest dobra ponieważ dużo w niej zmieniłem ...

.Smile
21-07-10, 15:18
plan dobry, pare cwiczen na poszczegolne partie bym tylko zamienil, ale to juz bardziej czepianie sie szczegolow.

hannibal
21-07-10, 17:32
Dzięki wielkie w sumie to tylko ocena no ale SOG się należy ;)

///M
21-07-10, 20:42
Koleś jak nie masz doświadczenia i masz 16 lat to po co piszesz??? Nie interesuje mnie Twoje zdanie tylko bardziej doświadczonych osób...A jeżeli chodzi o te punkty to one już były w rozpisce i dodałem ją całą ... Te rady są dla mnie nie dla was ... I się pytam czy jest dobra ponieważ dużo w niej zmieniłem ...

Synek.. Kto tu nie ma doświadczenie nie będę wytykał palcami. A jak bierzesz gotową rozpiske z innego forum więc po co dajesz tu do oceny?

hannibal
21-07-10, 20:44
Sorry za tamten post... Dodaje do oceny bo dodałem pare ćwiczeń a niektóre wywaliłem ...

.Smile
21-07-10, 20:47
Daniel2s, nie rozumiem co ci przeszkadzają te dopiski :d