PDA

Zobacz pełną wersję : wyrwany ząb



RockyBalboa
20-07-10, 17:48
dzis mialem wyrywanego zeba,zapomnialem sie spytac kiedy moge zaczac jesc,przed chwila dzwonilem do nich ale ten co mi robil zabieg juz wyszedl tak wiec czekac az bol minie i sie zagoji dziaslo czy mozna wczesniej dzis nic nie jadlem a do wieczora chcialbym chociaz kanapki zjesc

Ezachiel
20-07-10, 18:14
nie wiem jak to dokladnie wyglada ale zawsze mozna jesc druga stroną
z reszta zrob sobie ryz, nie bedziesz musial gryzc ;]

fallenursus
20-07-10, 18:27
jedz druga strona, ja po wyrwaniu zeba bylem 2 tygodnie off bo to byla niezla operacja:(

Pusia
20-07-10, 18:38
Jak mi zalozyli aparat na poczatku i nie moglem gryzc, tzn moglem ale bardzo bolalo to robilem szejki ze wszystkiego i nawet dzialalo :)

RockyBalboa
20-07-10, 18:54
u mnie to chyba nie byla operacja, wbil znieczulenie za 5 min wziol obcegi i wyrwal, szejk dobry pomysl

Ninja165
20-07-10, 19:01
oo a moze mi doradzicie bo mam dylemat.
od pół roku szarpie sie z zębem i dentystką (leczenie kanałowe)co chwile daje mi jakies lekarstwo i co miesiac przychodze a tylko wbija igłe w 1 z 3 kanałow nakurwia niemiłosiernie i sie własnie zastanawiam czy nie wyrwać.
Jak to wygląda czy ząb wyrywa razem z kanałami , szyje cos ?

slim shady
20-07-10, 19:14
przeważnie można jeść po 30 minutach - 1 h

fallenursus
20-07-10, 19:19
oo a moze mi doradzicie bo mam dylemat.
od pół roku szarpie sie z zębem i dentystką (leczenie kanałowe)co chwile daje mi jakies lekarstwo i co miesiac przychodze a tylko wbija igłe w 1 z 3 kanałow nakurwia niemiłosiernie i sie własnie zastanawiam czy nie wyrwać.
Jak to wygląda czy ząb wyrywa razem z kanałami , szyje cos ?
wlasnie tak mialem, do takiego stopnia ze zaczol sie lamac, polazlem wyrwac. dali mi tabsy uspokajajace:P wbili kilka zastrzykow i bylo spoko, ale jak to wszystkoo puscilo to myslalem ze sie nie pozbieram..... dlutem mi kul w szczece...

Ninja165
20-07-10, 19:35
pojde na hardcora i rozjebe tego zęba mam dośc pierdolenia sie z tym.
rok temu tez mialem kanalowe po 2 stronie niedosc ze mnie skasowala okolo 600zl to jeszcze po pół roku musialem isc do innego prywatnego bo tamta spierdolila sprawe,

Hermann
20-07-10, 19:56
Rocky nie grzeb językiem w dziurze po zębie, nie pij nic gorącego, nie myj dzisiaj zębów, nie jedz dzisiaj tą stroną, nie płukaj ust. Jak wypłuczesz skrzep dostaniesz "suchego zębodołu" i masz trzy tygodnie leczenia z mozliwościa szycia i zajebistego bólu. Jedz posiłki płynne i spokojnie czekaj jutro bedzie lepiej.

Ninja; konieczne prześwietlenie. Niektóre żęby trzonowe maja zakrzywione korzenie co utrudnia dokładne oczyszczenie. Jeżeli nie boli wstrzymaj sie i nie kombinuj , skoro Cie leczy ząb jest do uratowania. W przypadku oceny że ząb do usuniecia o ile nie wda sie stan zapalny i ropa samo usunięcie nie powinno boleć. Po zabiegu dostaniesz coś na ból i przezyjesz. Leczenie kanałowe trzonowego z trzema kanałami przy jednej wizycie miesięcznie może troche potrwac.

Ninja165
20-07-10, 20:00
Najgorsze jest to ze 2 pozostałe kanały nic nie czuje a ten jeden jak tylko dotknie igła idzie sie zesrać a co dopiero mowić o wbiciu połowy igły. Mam czas 2 tyg na zastanowienie sie i albo pojsc do niej leczyc albo wyrwać ,tylko sie boje że jak mi wyrwie to będzie szył i bedzie tak samo nakurwiać a nawet gorzej.

Hermann
20-07-10, 20:08
Boli ponieważ nie do końca wyleczony jest jeden kanal. Pewnie załozyłA Ci trucizne a teraz to tylko oczyści i wypełni, potem plomba albo rekonstrukcja korony. Wytrzymaj do następnej wizyty. I nie bój sie tego rwania. Po usunięciu zęba nic sie nie szyje. Powstaje skrzep który zasklepia zębodół. Chyba że wypłuczesz skrzep ale to już martwienie sie na zapas.

RockyBalboa
20-07-10, 20:34
Hermann przed utworzeniem tego tematu kilka razy kopalem jezykiem w dziurze, wiec moze juz tego skrzepu nie ma,a moze jeszcze jest.. dentysta przepisal mi antybiotyk duomox aby nie doszlo do zakazenia,wziolem juz jedna tabletke,miesce z ktorego zostal wyrwany dalej boli.

Hermann
20-07-10, 21:30
Weż coś przeciwbólowego i tak jak pisałem nie dłub, nie płucz, nie myj zębów. Miejsce po ekstrakcji bedzie bolało bo przecież jest to żywa rana a zastrzyk przestał działac. Aby upewnic sie odnosnie tego skrzepu mozesz zerknąc w lusterku ale myśle że samo nerwowe kilkakrotne dotknięcie tej rany językiem nie wypłucze skrzepu. Duomox ma na celu zapobiec infekcji. Jeżeli dziura jest na dole łatwo zobaczysz, jezeli na górze urzyj dwóch lusterek. Nie martw sie na zapas jutro będzie tylko lekkie opuchnięcie i ból minie. Tylko nie kombinuj.

Ezachiel
20-07-10, 21:51
Hermann: napisałes wczesniej ze, skoro leczy zeba to jest do uratowania..
a co jesli leczenie bedzie kosztowne, długie a co za tym idzie bolesne
warto tak cierpiec i leczyc czy prosciej i oplacalnie bedzie rwac?

pierwszy raz mam taki problem z zebem i wacham sie.

Hermann
20-07-10, 22:33
Zawsze możesz zapytac ile będzie kosztowac. Z tego co się orientuje leczenie kanałowe kosztuje w zależności od miasta od 80 do 150 zł za kanał. Ocena czy będzie to kanałowe leczenie należy do stomatologa. Przednie zeby maja po jednym kanale, te dalsze po dwa kanały , trzonowe po trzy kanały. Jeżeli zrobisz przeswietlenie koszt ok 10 zł to dentysta Cie w konia nie zrobi że skasuje Cie za 3 kanały a wyleczy 1. Ponadto utrata zęba to strata bo jeżeli z przodu to sie kijowo wygląda a jeżeli z tyłu to ten ząb może w przyszłości byc potrzebny przy korekcie np jak trzrba zrobić mostek. Aby prościej wytłumaczyc jeśli nie będzie na czym zaczepić mostka to albo implanty które sa zajebiście drogie i wpewnym sensie nowość dla przecietnego Polaka, albo sztuczna szczeka i KOREGA TABS oraz klej który reklamuje Mostowiakowa z M jak Miłość. Lecz i nie idż na łatwizne, wyrwać zawsze zdążysz,nie musi to być wcale leczenie kanałowe ale zwykłe zapalenie miazgi które po oczyszczeniu i zaplombowaniu będzie całkowicie wyleczone za o wiele mniejsze pieniądze. Jeżeli boisz sie borowania dodatkowy zastrzyk przeciwbólowy kosztuje 10 zł i wtedy nie czujesz nic.

RockyBalboa
21-07-10, 08:40
dlaczego hermann ty jeszcze moderatora nie masz??

RockyBalboa
21-07-10, 10:01
jakies drobinki jedzenia zostaly w dziurze, wyjac je jakos albo przeplukac czy zostawic?

Hermann
21-07-10, 12:27
Nie dłub organizm sobie poradzi sam, odrobinki jedzenia nie spowoduja infekcji tym bardziej że bierzesz antybiotyk. Grunt że skrzep został na miejscu. Przez kilka dni mozesz czuc dyskomfort ale niebezpieczeństwa nie ma. Bardziej mozna zaszkodzić dłubaniem. Ostrożnie z jedzeniem tą stroną, żadnych twardych potraw.To miejsce jeszcze przez kilka dni będzie miękkie i nienaturalne, będziesz odruchowo językiem tam sięgał ale z każda godziną rana będzie coraz bardziej sie zasklepiać. Nie dotykaj będzie dobrze. Pozdrawiam.

xxmłodyxx
21-07-10, 13:01
mi jak wstawiała zeba to mogłem jesc po 3 godzinach na pierwszej wyzycie kiedy wyrywała nerwa;/ ale jak jadłem to sie ugryzłem w usto bo miałem znieczulone : P

Ninja165
21-07-10, 15:48
Skoro nic nie szyją to pójde wyrwać tą 6 bo szkoda mi pieniędzy na kolejne wizyty w sumie wzieła juz z 400zł a nie zrobiła nic.

RockyBalboa
21-07-10, 20:42
kiedy moge zaczac jesc obiema stronami, az skrzep zniknie, bo jest to conajmniej niekomfortowe
ps. mi wlasnie 6 wyrwali,byl to najgorszy ból jaki czulem, slyszalem jak sie kozen odrywa

Hermann
21-07-10, 21:18
Jak nie ma krwi w slinie to jutro zaczynaj normalne jedzenie, unikaj tylko gorących potraw i uważaj przy myciu zebów. Nie płucz tez zbyt intensywnie. Skoro bolało musiał być stan zapalny, ropa osłabia znieczulenie. Mam nadzieje że wszystko juz dobrze.Pozdrawiam