PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje pomocy w ułożeniu planu!



mike17051993
15-07-10, 00:17
Witam wszystkich! Niedawno zakupiłem ławkę (razem z bajerem na rozpiętki i nogi) z regulacją oparcia tylko na +, modlitewnik, sztange, hantle, drążek. Mój staż to około pół roku ale to tylko tak chodziłem sobie na siłownie i machałem bez szczegółowego planu bez diety. Masa rosła ale do momentu - od tamtego momentu prze około 3 miesiace nie było postepow wiec rzuciłem to. Teraz postanowiłem się wziąść znowu za ćwiczenie. mam 17 la waże 78kg mam 186 wzrostu i budowe ciała mam taką nie za grubą nie z chudą - przeciętniak tylko nie chudzielec.

Moje pytanie to: jaki rodzaj treningu polecacie mi? zależy mi na zbudowaniu masy no i przy okazji drobnej redukcji i rzeźbie oraz troche lepszej sile. jezeli macie jakies linki z podwieszonymi tematami to by o nie prosił. albo jakieś tematy z gotowym planem treningowym. Prosze o pomoc bo sam to się na tym nieznam i potrzebuje fachowej pomocy a z pewnoscia na tym forum jest duzo osob znajacych sie na rzeczy. chcialbym gotowy plan albo jakis poradnik jak go ulozyc (lub linki ktore mi pomoga). czekam i z gory thx dla wszystkich

mike17051993
15-07-10, 00:33
głownie zalezy mi na tym który trening wybrac : hct, split czy fbw

mike17051993
15-07-10, 00:40
sry pomylilem sie chodzi mi o : fbw, act, split , hst ktory najlepiej bedzie pasował?

Micek185
15-07-10, 07:32
na początek fbw,później możesz jechać splitem
http://www.e-gym.pl/showthread.php?20417-Przyk%B3adowe-plany-na-mas%EA-%28split%29 tu masz kilka planów które mogą ci się przydać.
fbw wiesz jak się układa?po jedym podstawowym cwiczeniu na partię miesniową układasz 3 warianty treningu(ABC)na każdym treningu atakujesz inny akton róznymi cwiczeniami.

opalinho
15-07-10, 09:49
Fbw na początek będzie ok,mozesz ułożyć sobie 2 plany A i B.Ćwiczysz np.Pon,Śr,Pt i jedziesz na zmianę Pon-A, Śr-B, Pt-A.Następny tydzień B,A,B itd.Wybierasz podstawowe ćwiczenia wielostawowe i jedziesz.Zarówno w podwieszonych jak i w googlach znajdziesz wiele pomocnych informacji na temat FBW.Powodzenia.