PDA

Zobacz pełną wersję : VW Golf V czy Mazda 3??



zapytajnik
05-07-10, 19:30
Witam panowie.
Jak w temacie, ktory z tych dwoch samochodow byscie wybrali i dlaczego?? Golf 1.9 TDI 105 KM czy moze mazde 3 (1.6 benzyna lub 1.6 diesel)??

luo
05-07-10, 20:03
Ja polecałbym Ci jak najbardziej mazdę. Mazda ma znacznie przyjemniejszy dla ucha diesel niż golf to napewno, ale czy to takie ważne? Raczej nie. Kolejna rzecz, japońskie auta mają coraz lepsze diesle, zarówno pod względem spalania, awaryjności, dynamiki jak i komfortu jazdy. Zresztą napewno to zauważyłeś. Benzyna będzie tańsza ale ja i tak obstawiałbym na diesla. no i nie oszukujmy się prezentuje się znacznie lepiej niż golf.

Golf jak to golf, napewno Cię nie zawiedzie. Coraz więcej ich jeździ na polskich drogach więc niepowinno być problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego. Spalanie jak i moc w przypadku diesla na podobnym poziomie, natomiast komfort jazdy gorszy niż w maździe. Oba auta nietracą też szybko na wartości co jest ich plusem

fallenursus
05-07-10, 20:12
Mam mazde 3 2008 i jak narazie bez awaryjna. 1,8 w benzynie 147KM bardzo fajnie sie prowadzi,ale autko nie na dlugie trasy bo niewygodnie mi w nim powyzej godziny. Ma glupie ustawienie katu siedzenia ktorego nie mozna zmienic.

luo
05-07-10, 20:17
Mam mazde 3 2008 i jak narazie bez awaryjna. 1,8 w benzynie 147KM bardzo fajnie sie prowadzi,ale autko nie na dlugie trasy bo niewygodnie mi w nim powyzej godziny. Ma glupie ustawienie katu siedzenia ktorego nie mozna zmienic.

Bo się przyzwyczaiłeś do dużych fur :lol:

zapytajnik
05-07-10, 20:17
No własnie, a jak to wyglada jesli chodzi o czesci i koszty napraw?? orientujesz sie moze?? Jesli chodzi o kwestie wizualna to jak dla mnie równiez Mazda wygrywa z Golfem ale jedyne co mnie zastanawia to własnie te koszty eksploatacji... Powszechnie wiadomo ze golf niezawodny, tani w serwisie, czesci wszedzie dostpene i kazdy mechanik z latwoscia sobie poradzi z VW, a jak to wyglada z mazda;>??

zapytajnik
05-07-10, 20:23
Mam mazde 3 2008 i jak narazie bez awaryjna. 1,8 w benzynie 147KM bardzo fajnie sie prowadzi,ale autko nie na dlugie trasy bo niewygodnie mi w nim powyzej godziny. Ma glupie ustawienie katu siedzenia ktorego nie mozna zmienic.

to jest jeszcze ta pierwsza generacjia mazdy tak? ta ktora wychodzila od 2003 podajze??
A jakie masz nadwozie?? a jesli chodzi o ten kat siedzenie to penie zalezy od indywidualnych cech kierowcy, wiadomo ze dla kazdego inna pozycja jest wygodna ale dzieki za spostrzezenie:)

Jacke5
05-07-10, 22:22
Mazda teoretycznie lepsza ale np. w golfie jak coś ci się popsuję to tyle tego jeździ ,że części będą bardzo tanie :)

fallenursus
05-07-10, 23:32
to jest jeszcze ta pierwsza generacjia mazdy tak? ta ktora wychodzila od 2003 podajze??
A jakie masz nadwozie?? a jesli chodzi o ten kat siedzenie to penie zalezy od indywidualnych cech kierowcy, wiadomo ze dla kazdego inna pozycja jest wygodna ale dzieki za spostrzezenie:)

hmm..chyba druga, w 2008 zmienili troche kosmetyki zew. takie jak antena czy swiatla na mgle i inne duperele i zrobili model 2008,5 serio, przynajmniej na ameryke. autko przyjemne i ciekawie sie prezentuje kop ama nawet z pol-automatyczna skrzynia biegow i dosc malo pali.

Micek185
06-07-10, 10:55
golfem nie jezdziłem ale fajnie sie prezentuje i dośc duzy sie wydaje a mazdą jezdzilem benzyniakiem i w środku głośno jak w ciągniku,strasznie słabo wygłuszona kabina a jesli o komfort jazdy chodzi to sałbo zawieszenie nie na polskie drogi i mała.największy plus to wygląd bo i sedan i coupe fajnie wygląda no i japoniec.

luo
06-07-10, 11:42
mazdą jezdzilem benzyniakiem i w środku głośno jak w ciągniku,strasznie słabo wygłuszona kabina
To pewnie miała sportowy albo dziurawy wydech.. Sąsiad ma bodajże z 2004 w sedanie/benzyna i chodzi naprawdę cicho. Zresztą jak większość nowych benzyniaków. Przy większych obrotach to przecież normalne że słychać silnik


jesli o komfort jazdy chodzi to sałbo zawieszenie nie na polskie drogi i mała
Szczerze mówiąc to mało które auto da rade na polskich drogach.. i to normalne że max co 50 tys trzeba zmieniać zawieszenie. Można się do tego przyzwyczaić Nie licząc oczywiście "miejskich terenówek"
A na komfort jazdy wpływa też praca silnika, widoczność, czy fotele

Mazda napewno nie jest bardziej awaryjna niż golf bo obie firmy robią solidne auta. Zresztą poczytaj sobie opinie na autocentrum.pl napewno znajdziesz sporo ciekawych szczegółów. Serwisów i warsztatów naprawiających mazdy masz dużo, z uwagi na ilość aut tej marki na polskich drogach, szczególnie starszych modeli 323 i 626 więc cena części/zamienników nie jest powalająca. Pamiętaj kupując auto niekierujesz się tylko bezawaryjnością (co oczywiście jest ważne) ale jazda tym autem powinna sprawiać Ci frajdę