PDA

Zobacz pełną wersję : Przygode czas zacząć ...



poczatkujacy_ja
20-02-07, 15:56
Witam Wszystich.

Mam zamiar zacząć chodzić regularnie na siłownie, właściwie dziś byłem pierwszy raz.
Stąd moje nasuwające się pytania.
Przeczytałem już wiele artykułów na różnych forach o tej tematyce, ale nie wszystko rozumie.
Więc prosze was o rady.

Zacznijmy od tego że jestem chudziutki strasznie.
Konkrety :
Wrost : 183 cm
Waga : 68 kg


Raczej dużo jem tylko o różnych porach, czasami kilka minut przed snem, mam także bardzo szybką przemianę materi.
jem, jem i nic nie tyje.

Więc może doradzicie jak powinienem ćwiczyć i jak się odżywiać, aby to dało jakieś wymierne skutki.

Bardzo proszę o pomoc
Jednocześnie proszę o nieodsyłanie mnie do innych tematów, przeczytałem już naprawde wiele.

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Łukasz

Balerxxx
20-02-07, 19:08
Co do treningów to początkowo najlepiej 3 dni w tygodniu wybrać się na siłkę i poćwiczyć wszystkie partie ciała np. 3 serie po 12 - 15 powtórzeń, od największych partii do najmniejszych, nie polecam na samym początku przesadzania z obiążeniem bo wydaje Ci się, że dobrałeś dobre i pierwsza seria poszła gładko a przy ostatniej zgon :] Lepiej ćwiczyć na mniejszym obiążeniu doskonaląc technikę co zaprocentuje po pewnym czasie... na początek polecam aby po treningu zastosować dzień odpoczynku :) Jeśli jest na siłowni do której uczęszczasz jakiś instruktor trener to niech Ci pokaże jak wykonać poprawnie ćwiczenia. Po oswojeniu mięsni warto by sobie ułożyć plan wg którego ćwiczyłbyś dane partie ciała i wykonywał ćwiczenia.

Co do posiłków jeść sporo o mniej więcej równych porach, z umiarem - żołądek też się musi przystosować ;) Osobiście staram się nie jeść po 21 ;) W dziale dieta jest sporo tematów wg nich sobie ułóż dietkę jaka by Ci pasowała a zarazem nie sprawiała problemów w trzymaniu się jej. Jeż raczej dużo? niezbyt wymowne ...
Kilka posiłków dziennie? Wszystko co znajdziesz w lodówce czy dobierasz sobie produkty? :]
Odpowiedni trening i dieta zdziała naprawdę wiele z czasem jak już sobie poukładasz czego oczekujesz, poćwiczysz i ulożysz dietkę to jakiegoś gainerka można spróbować ale dosyć kosztowne są więc naprawdę warto przyłożyć się do stosowania porządnej dietki i powinno być dobrze. Wszystko zależy od Twojego zapału [oby nie słomianego - bo szkoda fatygi].

jonasz7
21-02-07, 15:25
Jak zaczynasz to dieta i ACT!!
ew. gainer lub białko.
pzdr.

P4l4d7n
21-02-07, 15:50
Ile powtorzen powinien robic to juz zalezy od jego ciala. Nalezy cwiczyc roznymi metodami i po jakims czasie wybrac ta najlepsza.

Z ta dieta bym nie przesadzal na poczatku. Jezeli jestes nastolatkiem jak przypuszczam i ektomorfikiem to powinienes po prostu jesc duzo i zdrowo sie odzywiac.

Nie zajadaj sie przed snem.

Spozywaj 5-6 posilkow. Rano wegle, na obiad czy po treningu wegle i bialko, wieczorem bialko.

Jesli chodzi o odzywki to witaminy i jakis weglowodanowy gainer, ewentualnie carbo.