PDA

Zobacz pełną wersję : Siniaki



kubaCK
03-07-10, 18:44
w ostatnim czasie nagminnie wychodza mi siniaki na nogach.spowodwane to jest czestym uderzaniem sie podczas sparingow. problem jest od miesiaca, wczesniej wychodzily sporadycznie. robia sie czerwone strasznie a potem brazowe. czemu teraz sa w tak duzej ilosci?? ostatnio mialem cale piszczele i lydki w brazowe plamy od nich...dodam ze znajomi z treningow nie maja ich prawie wogole. tylko ja mam cale nogi w plamy jak dalmatynczyk...

fallenursus
03-07-10, 19:00
ekhm..
oprucz tych siniakow, czujesz sie jakos dzwinie?bardziej oslabiony , odretwaily..bez energi.?

KowalX
03-07-10, 19:39
Zwiększ podaż witaminy C jeśli mało ,a na sińce stosuj altacet.

kubaCK
03-07-10, 20:22
byl okres kiedy czulem sie oslabiony ale wtedy ich nie bylo. ostatnio przez 10 dni pod rzad sparowalem po godzinnie dziennie. nogi mialem cale w siniakach. sparing partnerzy cali i zdrowi... co najlepsze wogole nie kope wiec siniaki wychodza od zwyklego malego uderzenia podczas walki w parterze. moze za malo witaminek tak jak pisal kowal??

fallenursus
03-07-10, 20:26
uhm. ja bym zrobil badania krwi.

KowalX
03-07-10, 20:44
byl okres kiedy czulem sie oslabiony ale wtedy ich nie bylo. ostatnio przez 10 dni pod rzad sparowalem po godzinnie dziennie. nogi mialem cale w siniakach. sparing partnerzy cali i zdrowi... co najlepsze wogole nie kope wiec siniaki wychodza od zwyklego malego uderzenia podczas walki w parterze. moze za malo witaminek tak jak pisal kowal??

Zrób jak pisałem. Miałem podobny problem kilka razy przez ostatnie kilka lat choć głównie na kości piszczelowej. Jak nie pomoże przez dłuższy czas zrobił bym jak fallen pisze,ale raczej nie powinno być problemu. Niedobór objawia się kilka razy zanim dojdzie do większych objawów. Niektóre niedobory mogą ujawnić się po kilku latach.

Hermann
03-07-10, 21:12
Kubuś pomyśl chwile logicznie. Jeżeli w czasie tych Twoich walk Ty masz siniaki a inni walczący nie mają to według mnie sa dwa wyjścia. Pierwsze to że jesteś ofermą i oni Cie leją a Ty ich nie trafiasz w co absolutnie nie uwierze i drugie że jest jakaś przyczyna która powoduje że te siniaki Ci wyskakują. Podzielam zdanie Fallena że powinienes zrobić podstawowe badanie krwi oraz dodatkowo KONIECZNIE badanie na czas krwawienia i krzepliwość. Cena tego badania prywatnie ok 5 zł.Po tych badaniach będziemy mogli wykluczyc słabą krzepliwość krwi która jest bardzo czesta przyczyna takich objawów. Wspomniałes o okresie w którym byłes osłabiony a więc takie badanie jest tym bardziej wskazane. Odnośnie likwidowania tych siniaków to polecałbym maść ARCALEN, kosztuje do 10 zł jest skuteczna na krwiaki, lima i tym podobne przyjemności wojowników. Jeżeli masz dodatkowe objawy jak np krwawienie z nosa albo przy załatwianiu sie rozumiem że to może Cie krępować napisz do mnie na PW powiem Ci co dalej robic. Altacet tez dobry tylko chyba trzeba uważać przy zranieniach. Witamina C jak najbardziej oczywiście w zawarta w zdrowej żywności hehe chociaz ja polecałbym tabletki lub Rutinoscorbin. Jeżeli bede zwlekał z odpowiedzią nie niecierpliw sie bo jestem w takim miejscu w którym net działa jak za czasów Króla Ćwieczka. Pozdrawiam.

KowalX
03-07-10, 21:21
Witamina C jak najbardziej oczywiście w zawarta w zdrowej żywności hehe

Nie bądź uszczypliwy, chyba dumy Ci nie uraziłem?http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/ti5522_pszczola.gif

@kubaakorona
Wybrałbym tabletki (małe dawki ,podzielone 2x) i zadbał o żarło ;p

Hermann
03-07-10, 22:17
Kowal zbyt dużym darze Cie szacunkiem abym poczuł sie urażony.Nie należe do gatunku ludzi którzy bezkrytycznie wierza w swoją nieomylność. Po prostu mieliśmy troche inne poglądy na pewna sprawe choć w gruncie rzeczy obaj działaliśmy w dobrej wierze bo kazdy z nas na swój sposob chciał pomóc koledze. Myśle że drobna złosliwość na którą sobie pozwoliłem nie będzie miała wpływu na naszą znajomość , nie czuj sie dotknięty jeżeli niechcący Cie uraziłem wybacz starszemu koledze.

KowalX
04-07-10, 00:23
KMyśle że drobna złosliwość na którą sobie pozwoliłem nie będzie miała wpływu na naszą znajomość , nie czuj sie dotknięty jeżeli niechcący Cie uraziłem wybacz starszemu koledze.

Nie no ja się nie obrażam hehe tylko tak pytałem i urazić to nie,nie http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/wq8194_friendot4.gif

kubaCK
04-07-10, 12:13
mam vitamine C, 200 mg. dzielic na pol tabletke i lykac po polowie czy cala raz dziennie??

KowalX
04-07-10, 12:54
mam vitamine C, 200 mg. dzielic na pol tabletke i lykac po polowie czy cala raz dziennie??

Łykaj 2x w ciągu dnia po posiłkach, może być np. 2 i 4posiłek. Jak ustąpią objawy zmniejsz na 1x tabletkę dziennie z tydzień czy 2 jeszcze łykaj.