PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan



afreY
20-02-07, 00:01
Moj pierwszy post, wiec witam!!!

Jak to jest: Na mase=malo powtorzen+duzy ciezar+krotkie przerwy miedzy seriami,czy na odrot; male obciazenie duzo razy i dlugie przerwy??

Czy jezeli cwicze w kazdy dzien poszczegolne partie zamiast co drugi dzien dwie partie, to czy jest to blad?, czy organizm MUSI odpoczac?, bo mi sie wydaje, ze jezeli cwiczymy dwie rozne partie w kazdy dzien osobno, to nie powinno to zaszkodzic i dac podobne rezultaty, jak w przypadku cwiczenia co drugi dzien. Zastanawia mnie to i dlatego zwracam sie do was z prosba odpowiedzi.

jonasz7
20-02-07, 09:00
afreY, na co chcesz ćwiczyć??
Jaki masz staż??
pzdr.

krystian
20-02-07, 09:54
Powineneś mieć dni wolne od treningu, mięśnie właśnie wtedy zaczynają dobrze rosnąć. Ja mam 2 dni wolnego w tygodniu i jest ok. Kiedyś ćwiczyłem co dziennie i bez żadnych rezultatów.

jonasz7
20-02-07, 17:55
krystian, jak robisz mase to max. 4 treningi w tyg.
Ty masz pięć!!
pzdr.

Prezydent_1c
20-02-07, 18:48
Zgadazm sie z jonasz7, ja osobiście mam nawet 3 treningi nie 4 tyg. :P

afreY
20-02-07, 19:42
cwicze od prwie juz trzech lat, z tym ze zwykle cwicze nie regularnie i bez odpowiedniego odzywiania, pozaytym to treningi na kondycje, czyli wiekszosc biegania i robienia "schodkow".
Do tej pory cwiczylem nie majac pojecia o treningach silowych i na "mase". Dlatego postanowilem odstawic kondycje i zaczac troche bardziej wyczynowo :wink: .
Nie chcialbym zaczac zle i na poczatku nie zlapac kontuzji, wiec pytam was, ktorzy wiecie wiecej odemnie. Jak powinno sie cwiczyc??
na mase?
na sile?
na rzezbe??
ile powtorzen?, duzo i male obciazenie?, czy na odwrot?.
Co do czestotliwosci, to czy mozna cwiczyc np.
zamiast poniedzialek:
klata+biceps
wtroek przerwa
itp.

zrobic...
poniedzialek
klata
wtorek
biceps
itp.
chodzi mi o to czy mozna rozlozyc trening na poszczegolne dni, zamiast robic przerwy calodniowe??
z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
afrey

(...)
22-02-07, 17:40
według mnie jak ważysz mało ćwiczyn masę tzn mało serii duże ciężary dłużysz odpoczynek między seriami. natomiast jesli zadawalają Cię twoje wymiary i masa, ćwiczyć na rzeżbę (w skrócie na potkreślenie mięśni)... wdług mnie nie warto na początku ćwiczyć na siłe... a jak chcesz lepszych efektów to jeszcze sobie dietkę utwórz