PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w ułożeniu diety na masę zią :+)



Wizzard
19-02-07, 21:12
Sprawa wygląda tak. Mam 18 lat, 186 cm wzrostu i ważę zaledwie niecałe 70 kg. Według mnie jem dość dużo biorąc pod uwagę to ile jedzą moi koledzy którzy ważą przy podobnym wzroście przynajmniej z 10 kg więcej, a przytyć niestety nie mogę. Mam zamiar zapisać się na siłownie od marca ale do tego przydałaby się jakaś porządna dieta bo jak się za coś brać to porządnie. W związku z tym mam prośbę o pomoc w ułożeniu diety i kilka pytań.

Czy wzrost też bierze się pod uwagę przy układaniu diety? Czy nie ma różnicy pomiędzy osobą ważącą 70 kg i mającą 170 cm wzrostu, a osobą o tej samej wadze która ma 185 cm?

To samo pytanie jeżeli chodzi o przemianę materii. Czy jeżeli ja mam dość dużą jak na mój gust przy układaniu diety bierze się to pod uwagę?

Niestety nie mam póki co kasy na suple więc prosiłbym o nie uwzględnianie ich w diecie.

Możecie też napisać ile mniej więcej wydajecie kasy miesięcznie na utrzymanie swojej diety? Niestety w moim przypadku ma to spore znaczenie :F.

Zadam tutaj jeszcze jedno małe pytanko nie dotyczące diety bo nie chcę zakładać już kolejnego tematu. Od ilu dni treningu powinienem zacząć swoją przygodę z siłownią? Myślałem o 3-4 ale nie chcę przegiąć na początku.

Z góry dzięki za wszelkie rady ;) .

Balerxxx
19-02-07, 21:40
Co do diety to mam podobną budowę z tym, że niewiele większy ciężar polecałbym sobie wyliczyć ile kcal potrzebujesz dziennie a co do dietki to ja sobie stosuję taką "niby dietkę", którą bym mógł w łatwy sposób wyegzekwować przy moim trybie życia! Czyli rano płateczki owsiane bądź musli z mlekiem do tego jakaś kromeczka chleba razowego bądź zwykłego [zależy czy mam czas i fundusze żeby się zaopatrzeć w] z serkiem czasem jajo ;) Przed południem zawsze mam ochotę coś wszamać kajzerki z szyneczką [do chleba i bułek itd. nie daję margaryny i nie polecam - masło ujdzie] później obiadek czyli ryż bądź makaron z kurczaczkiem do tego czasem suróweczka, wieczorem różnie znów jakiś chlebek czasem jakaś rybka ... W miarę monotonne i to samo ale w moim przypadku tylko taka dietka wchodzi w grę - brak czasu :|

wzrost raczej nie ma wpływu na dietkę ale metabolizm napewno ma spore znaczenie + tryb życia jaki prowadzisz [nie tylko licząc ćwiczenia na siłce]

ps. ryb mało bo niestety nie lubię jakiś taki wstręt :/


Zadam tutaj jeszcze jedno małe pytanko nie dotyczące diety bo nie chcę zakładać już kolejnego tematu. Od ilu dni treningu powinienem zacząć swoją przygodę z siłownią? Myślałem o 3-4 ale nie chcę przegiąć na początku.

Z góry dzięki za wszelkie rady ;)

3 treningi tygodniowo? jakieś ogólnorozwojowe czyli 3 serie po 12-15 powtórzeń po kilka ćwiczeń na każda partię ciała? od największych do najmniejszych potem radzę ułożyć plan ćwiczeń na pojedyńcze partie...

jestem tu nowy jak źle to poprawiać :P najwyżej będzie dużo krytyki co do moich opinii [czegoś się nauczę ;)][/quote]

Prezydent_1c
19-02-07, 22:27
Na pocżatku to musisz się nauczyć poprawnie wykonywać ćwiczenia ... Więc na siłowni nie bierz za duzo obciązenia puki co i nie forsuj sie za bardzo na początku ... Musisz przyzwyczaić organizm do tego rodzaju wysiłku... 3 razy w tygodniu polecam ćwiczenia na początek ... Trening ACT dla siebie znajdziesz w dziale Trening (jeden z tematów podwieszonych). Co do diety to przydaje sie ja trzymać. Znajdziesz ja w jedym z wielu tutaj tematów juz powstałych. Nie wychodzi ona trogo ogólnie.
Metabolizm jest nieco inny osoby wyzszej i niższej o tej samej wadze ... Jednak przy układaniu diety nie ma to na początaku duzego znaczenia....

Wizzard
19-02-07, 22:34
Czyli myślisz, że wystarczy jakaś dieta z tych przyklejonych na forum?

Jeżeli możecie to jeszcze odpowiedzcie na pytanie związane z kasą którą wydajecie na dietę.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i mam nadzieję, że ktoś jeszcze doda coś od siebie :wink: .

Prezydent_1c
19-02-07, 22:45
Tak taka dieta wystarczy ... A kasa nie wychodzi drogo ... Poprostu kupujesz inne produkty niż dotychczas (zastpujesz je) i może z 100pln wyjdzie na miesiąc. Ogólnie cięzko powiedzieć ale cos koło tego ...