PDA

Zobacz pełną wersję : Zakwasy po wtorkowym treningu



kozak123
25-06-10, 13:31
Jako, że jestem początkującym mam zakwasy ćwiczyłem we środę (trening obwodowy) i jestem teraz całkowicie obolały nie jakoś strasznie ale mięśnie mnie bolą jest to odczuwalne. Klatka piersiowa boli uda barki łydki praktycznie wszystkie mięśnie. I dzisiaj przypada dzień treningu i nie wiem co robić ćwiczyć czy poczekać aż mięśnie się zregenerują?

Pytam się bo nie chce przetrenować mięśni a zdrowie jest najważniejsze bo po co mam się katować na siłę. Za wszęlkę pomoc oczywiście dziękuje :)

b5gipl
25-06-10, 13:39
Ja pamiętam, że kiedyś miałem straszne zakwasy ale jakoś dawałem rade mimo bólu i chodziłem co dzień ;d
Teraz nie odczuwam wcale (prócz Pupy ;l)
Przetrenowałeś się już jeśli czujesz się cały w zakwasach, daj se przerwę jak bardzo boli, ale pokusa jaką robi siłownia zazwyczaj wygrywa.

mumin1992
25-06-10, 14:16
Jak zakwasy to dobrze, z czasem przejdą /

znieczulica
25-06-10, 16:20
Ja ćwiczyłem, może trochę lżej ... poza tym jak rozgrzejesz mięśnie to będą mniej boleć.

Grzybi
25-06-10, 19:36
a ile razy w tyg cwiczysz?

Muskuł1
25-06-10, 20:01
To efekt braku rozgrzewki przed treningiem. Przed treningiem zrób 20 minut porządnej rozgrzewki a poźniej się bierz za ćwiczenia inaczej będziesz miał więcej kontuzji niż ćwiczeń na siłowni

Tomi!
25-06-10, 21:12
jak boli to rośnie :rockon:

Jacke5
25-06-10, 21:53
Jak zaczynałem to też mnie każda partia bolała potem strasznie po 1-2 treningach i 2 dniach odpoczynku za 3 razem już nie powinieneś mieć zakwasów.

krzys1986
25-06-10, 23:20
Mięśnie beda cie bolec przez pierwsze 2tyg treningu (nie wiem ile razy w tyg cwiczysz?) moze szybciej ci przejdzie bo kazdy organizm jest inny.
Jezeli chodzi o trening to jak najbardziej bym cwiczyl! Moze trochc lzej hehe
Na zakwas....
Proponuje gorącą lub zimną wode Tzn. kąpiel lub prysznic albo kup sobie jakies Amino kwasy np: BCAA

kozak123
26-06-10, 09:41
@
krzys1986 (http://www.e-gym.pl/member.php?18530-krzys1986)
Ma racje

Wczoraj ćwiczyłem mimo zakwasów zrobiłem 15 minutowa rozgrzewkę a dzisiaj mnie już nic nie boli może troszkę ale ból jest naprawdę znikomy :)

Dawidhardcore
26-06-10, 11:53
Jak masz zakwasy to znaczy,ze trening byl konkretny...Jak cwiczylem na poczatku tez mialem duze zakwasy,ze rano nie potrafilem wstac z lozka;p
Teraz tez je mam,ale juz nie takie jak kiedys:)ale sa i to sie liczy:D

Pioter1994
26-06-10, 12:23
Ja bym nie ćwiczył i zaczekał aż wszystkie partie się zregenerują. Widocznie masz pełno mikrouszkodzeń które nie zdążyły się jeszcze zrosnąć. Regeneracja to podstawa !

Dawidhardcore
26-06-10, 12:48
Ja bym nie ćwiczył i zaczekał aż wszystkie partie się zregenerują. Widocznie masz pełno mikrouszkodzeń które nie zdążyły się jeszcze zrosnąć. Regeneracja to podstawa !
czasami w dni regeneracyjne nie straca sie zakwasy,wiec co ma w ogole nie cwiczyc az mu przejdzie!!??

Pioter1994
26-06-10, 13:02
Klatka piersiowa boli uda barki łydki praktycznie wszystkie mięśnie. I dzisiaj przypada dzień treningu i nie wiem co robić ćwiczyć czy poczekać aż mięśnie się zregenerują?

No tak lepiej żeby cwiczył. Niech zniszczy to co chce budować....

Z tego co wycztyłame on robi trening obwodowy co 2 dzień ćwiczy. Pomyśl czy każdy mięsień zdola mu się zregenerwoać w 2 dni po jednym treningu WSZYSTKICH partii?

PS:Luknij na jego staż w profilu.

Dawidhardcore
26-06-10, 13:04
No tak lepiej żeby cwiczył. Niech zniszczy to co chce budować....

Z tego co wycztyłame on robi trening obwodowy co 2 dzień ćwiczy. Pomyśl czy każdy mięsień zdola mu się zregenerwoać w 2 dni po jednym treningu WSZYSTKICH partii?

PS:Luknij na jego staż w profilu.
nie zdola,zalezy jak bd z zakwasami

Dawidhardcore
26-06-10, 13:06
o matko 24 czerwca to dopiero dwa dni:) chlopie wiadomo,ze miesnie musza sie przyzwyczaic do takich treningow,ja pierwszy miesiac zakwasy mialem przez miesiac:)...w ogole powinienes wybrac trening dla poczatkujacego

kozak123
26-06-10, 13:28
Ćwiczę treningiem dla zupełnie początkującego nie przerwę treningów lecz będę trenował znacznie lżej to, że będę leżał i nie trenował źle na mnie wpłynie mięśnie po prostu muszą się przyzwyczaić jutro czeka mnie trening to zrobię sobie lżejszy. Powoli na spokojnie i dam radę mam ćwiczyć a nie leżeć rozumiem, że regeneracja jest ważne ale jak ja mam ćwiczyć 1 dzień i potem 5 dni odpoczywać to za przeproszeniem do dupy z taką robotą

Poza tym ludzie czytajcie pierwszy post który napisałem jest wyraźnie napisanie, że ćwiczę treningiem obwodowym czy tak trudno zajrzeć? No chyba nie leciał bym treningiem odrazu na masę bo bym mięśnie popalił 3537

Grzybi
27-06-10, 12:51
przezwyciezaj ból i lap sie za zeliwo

kozak123
27-06-10, 13:51
Juz jest lepiej mięśnie się przyzwyczajają dzisiaj zrobię lekki trening na pewno na uda bo mnie bolą ciężko mi kucnąć.

szycha77
28-06-10, 23:27
Juz jest lepiej mięśnie się przyzwyczajają dzisiaj zrobię lekki trening na pewno na uda bo mnie bolą ciężko mi kucnąć.
Zamiast siedzieć na sedesie to będziesz kucać, he he.

Muskuł1
29-06-10, 14:02
Zrób porządną 40 minutową rozgrzewkę bez tego zakwasy i kontuzje gwarantowane