PDA

Zobacz pełną wersję : Przysiady, a stabilizator pod pięty



Rokr91
23-06-10, 11:57
Co sądzicie o stabilizatorach pod pięty przy przysiadach. Czy wspomaganie się ciężarkiem, czy jakimś innym przedmiotem podczas robienia przysiadów wpływa dobrze na czucie mięśni, skuteczność treningu?

Na pewno lepiej jest zachować równowagę przy prawidłowej technice, a Ci którzy śledzą moją relację wiedzą o co chodzi.

opalinho
23-06-10, 13:52
Ciekawe pytanie,podpinam się pod nie. Kiedyś kładłem sobie cienkie placki pod stopy bo "ciągnęło" mnie do przodu przy wstawaniu lecz obecnie nie mam z tym problemu i robię bez.Jak jest lepiej i czy inaczej oddziaływują przysiady bez podpórek,a inaczej z podpórkami?

Micek185
23-06-10, 14:15
jesli podczas wykonywania przysiadów starasz sie jak najbardziej utrzymac równowagę angażujesz więcej mięśni więc na +
staraj się najpierw nauczyć techniki bez podkładek zmieniając ustawienie nóg bardziej w przód lub na boki szerej/węziej kombinuj.
podkładki tez sa dobre dużo zawodowców je podkłada.

opalinho
23-06-10, 15:16
Jeszcze odnośnie przysiadów to żeby pobudzić bardziej głowę obszerną boczną to stopy bardziej równolegle czy jak?Szczególnie tu przy kolanie mam po zewnetrznej stronie zdecydowanie za mało muskuła.

fallenursus
23-06-10, 15:40
sam uzywam stabilozatora. kawal gumy i grubosci pol cala,przewaznie kazda klatka do siadow u nas taka ma z boku. sa tez specjalne buty do siadow i mc.....z podwyzszona pieta. jak najbardziej mozna uzywac malych talezy. jak masz maszyne szmita na silce sprubuj na niej porobic przysiady.

opalinho
23-06-10, 18:44
sam uzywam stabilozatora. kawal gumy i grubosci pol cala,przewaznie kazda klatka do siadow u nas taka ma z boku. sa tez specjalne buty do siadow i mc.....z podwyzszona pieta. jak najbardziej mozna uzywac malych talezy. jak masz maszyne szmita na silce sprubuj na niej porobic przysiady.

Cwicze w piwnicznej,jednak chodzilem przez 6 tygodnii cwiczyc do miejscowego osiru i tam na smitha robilem przysiady.Fajnie mi się robiło jednak klimat tam średni i mamy zamiar z ziomkami zakupic na wakacje nową lawke razem z prasą do nóg bo tak to tylko przysiady da radę robic i wykroki(chociaż też mozna dac sobie wycisk)oraz martwy na prostych.Jak będzie lawka to 5-6 serii przysiadów,wykroki (chodzone po korytarzu) do tego prostowania i uginania na dwójki i starczy.
Jeszcze odnośnie tych obszernych bocznych,czy poprzez ustawienie stóp czy inne techniki da radę wpływać bardziej na te głowy?

Budrys
26-06-10, 12:45
podkładki tez sa dobre dużo zawodowców je podkłada.
a na zawodach trójboju wkładają specjalne buty, z podczepieniem pod pięty. Ciekawe czy takie już kupują, czy idą z tym do szewca ;-)

fallenursus
26-06-10, 13:18
Cwicze w piwnicznej,jednak chodzilem przez 6 tygodnii cwiczyc do miejscowego osiru i tam na smitha robilem przysiady.Fajnie mi się robiło jednak klimat tam średni i mamy zamiar z ziomkami zakupic na wakacje nową lawke razem z prasą do nóg bo tak to tylko przysiady da radę robic i wykroki(chociaż też mozna dac sobie wycisk)oraz martwy na prostych.Jak będzie lawka to 5-6 serii przysiadów,wykroki (chodzone po korytarzu) do tego prostowania i uginania na dwójki i starczy.
Jeszcze odnośnie tych obszernych bocznych,czy poprzez ustawienie stóp czy inne techniki da radę wpływać bardziej na te głowy?

kombinuj z ustawieniem stop, rozstawieniem nog. :)

fallenursus
26-06-10, 13:20
a na zawodach trójboju wkładają specjalne buty, z podczepieniem pod pięty. Ciekawe czy takie już kupują, czy idą z tym do szewca ;-)
http://www.dieselcrew.com/wp-content/uploads/2009/04/ironworkb-300x227.jpg

widzisz roznice w podeszwie? u was ciezko dostepne.

Budrys
26-06-10, 13:36
http://www.dieselcrew.com/wp-content/uploads/2009/04/ironworkb-300x227.jpg

u was ciezko dostepne.

to se najwyżej ktoś bardzo zdesperowany weźmie szpilki mamy albo żony. (tytanowo wzmacniane)