PDA

Zobacz pełną wersję : Unoszenie sztangielek bokiem-barki



Piterr
21-06-10, 09:56
czy wykonujecie te cwiczenie z ramiona rownoleglymi do podloza czy jeszcze inaczej tak jak czytalem-lokcie minimalnie wyzej od barkow a dlon minimalnie ponizej poziomu barkow lub na ich poziomie?

Micek185
21-06-10, 10:07
rozne szkoły różne zdania.ja wykonuję z obrotem ramienia tak ze w górnej fazie cwiczenia mały palec mam skierowany ku górze (wygląda to tak jak bys chhciał wylać wode z kielicha) a łokcie są nieco wyżej od barków wtedy najbardziej czuję pracę tych mięśni w dodatku przez takie ustawienie dłoni nie narażam na na kontuzję rotatorów.

opalinho
21-06-10, 12:17
rozne szkoły różne zdania.ja wykonuję z obrotem ramienia tak ze w górnej fazie cwiczenia mały palec mam skierowany ku górze (wygląda to tak jak bys chhciał wylać wode z kielicha) a łokcie są nieco wyżej od barków wtedy najbardziej czuję pracę tych mięśni w dodatku przez takie ustawienie dłoni nie narażam na na kontuzję rotatorów.

Ja też robię w ten sposób jakbym coś wylewał. Jak opuszczasz na dół to hantle wędrują do boku ud czy przed siebie?

rafio83
22-06-10, 17:10
przed siebie.

fallenursus
22-06-10, 17:13
do boku :)

Indiana
22-06-10, 19:14
Najlepsza technika to taka przy której najbardziej będziesz czuł pracę mięśnia. Przynajmniej według mnie :D

opalinho
22-06-10, 22:51
Najlepsza technika to taka przy której najbardziej będziesz czuł pracę mięśnia. Przynajmniej według mnie :D

Wiadomo,że trzeba czuc czy muskuł pracuje.Pytałem tak z ciekawości jak każdy z Was robi.

D3
22-06-10, 22:58
przed siebie.

do boku :)

Obaj jesteście w błędzie! :)

opalinho
22-06-10, 23:10
Obaj jesteście w błędzie! :)

Przewiń jak możesz jak Ty to wykonujesz?

fallenursus
22-06-10, 23:32
Przewiń jak możesz jak Ty to wykonujesz?
on ne cwiczy na barki

szycha77
22-06-10, 23:38
Mięśnie te mają liczne włókna półpierzaste, więc najlepiej ćwiczyć mając ręce przed, z boku oraz z tyłu., co pozwala zaangażować cała środkową część mięśnia naramiennego.

fallenursus
22-06-10, 23:45
najlepiej ćwiczyć mając ręce przed, z boku oraz z tyłu.,.




3518

nie kazdemu natura dogodzila:(

Micek185
22-06-10, 23:53
Mięśnie te mają liczne włókna półpierzaste, więc najlepiej ćwiczyć mając ręce przed, z boku oraz z tyłu., co pozwala zaangażować cała środkową część mięśnia naramiennego.
jak kopiujesz to ze żródłem i nie wyrywaj z kontekstu ucietych zdań.ustawinie dłonie tyczy się różnych wariantów cwiczen i na inny akton.

na yt jest atlas kfd wpisz tam nazwe cwiczenia i bedziesz widział jak je wykonywac prawidłowo widziałem kilka filmów z tej serii i nie miałem żadnych zastrzeżeń więc możesz się smiało wzorować.

opalinho
23-06-10, 00:04
jak kopiujesz to ze żródłem i nie wyrywaj z kontekstu ucietych zdań.ustawinie dłonie tyczy się różnych wariantów cwiczen i na inny akton.

na yt jest atlas kfd wpisz tam nazwe cwiczenia i bedziesz widział jak je wykonywac prawidłowo widziałem kilka filmów z tej serii i nie miałem żadnych zastrzeżeń więc możesz się smiało wzorować.

Lukałem tam kiedyś,rzeczywiście fajnie pokazywane. Szczególnie dla początkujących.Akurat unoszenie bokiem pokazane jest tam w formie siedzącej.Wtedy raczej do boku prowadzi się dłonie.Miałem na myśli jak prowadzicie dłonie robiąc to ćwiczenie stojąc.

rafio83
23-06-10, 06:11
Próbuj sobie serie do boku i do przodu zobzcysz jak bedzie Ci lepiej. Ja preferuje do przodu!

D3
23-06-10, 09:07
on ne cwiczy na barki

Dokładnie, jedni nie ćwiczą nóg a ja sobie ubzdurałem, że nie będę ćwiczył barków :)))

Piterr
23-06-10, 09:17
jak wyglada opuszczanie hantli przed siebie?

fallenursus
23-06-10, 12:00
Dokladnie tak samo jakbys podnosil tylko w druga strone.

Piterr
23-06-10, 14:52
ma ktos jakis film ukazajacy to cwiczenie bo nie za bardzo kminie roznice miedzy opuszczaniem bokiem a przodem?

szycha77
23-06-10, 23:18
3518

nie kazdemu natura dogodzila:(
Nie którym dogodziła, he he.

szycha77
23-06-10, 23:21
jak kopiujesz to ze żródłem i nie wyrywaj z kontekstu ucietych zdań.ustawinie dłonie tyczy się różnych wariantów cwiczen i na inny akton.

na yt jest atlas kfd wpisz tam nazwe cwiczenia i bedziesz widział jak je wykonywac prawidłowo widziałem kilka filmów z tej serii i nie miałem żadnych zastrzeżeń więc możesz się smiało wzorować.
Proszę bardzo: "Atlas ćwiczeń siłowych" Frederic Delavier. Ćwiczę mając dłonie, przed, z boku oraz z tyłu i za każdym razem czuje barki. Film widziałem.
Nerwowy ostatnio jesteś, czyżby towar działał...

fallenursus
24-06-10, 00:16
ma ktos jakis film ukazajacy to cwiczenie bo nie za bardzo kminie roznice miedzy opuszczaniem bokiem a przodem?

ja robie tak


http://www.youtube.com/watch?v=WH9eW4aQrGs


a przed siebie to jest tak


http://www.youtube.com/watch?v=nJpgVU9aFYo

Micek185
24-06-10, 00:32
Proszę bardzo: "Atlas ćwiczeń siłowych" Frederic Delavier. Ćwiczę mając dłonie, przed, z boku oraz z tyłu i za każdym razem czuje barki. Film widziałem.
Nerwowy ostatnio jesteś, czyżby towar działał...

uważaj na słownictwo i nie posądzaj ludzi o to czego nie robią (wiadomo o co chodzi),jesli widzę kopiowane teksty i brak podpisu lub żródła to reaguje to moje zadanie,w temacie chodzi o porady a nie spiny jak masz coś mi do powiedzenia to pisz na pw

jesli autor tematu uzyskał satysfakcjonująca odpowiedź to temat zamykam.
pozdro

Piterr
24-06-10, 13:12
przeciez to nie jest unoszenie hantli bokiem tylko przodem w obudwu filmach

fallenursus
24-06-10, 14:07
przeciez to nie jest unoszenie hantli bokiem tylko przodem w obudwu filmach

a to mnie sie cos popi....:)
side lat raise ja robie tak jak tu 2:30min fimu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiQIANV7cIQ

opalinho
24-06-10, 16:10
To jak robisz Fallen wersję oburącz to hantle lądują przed sobą,stykając się niemal,tak??

fallenursus
24-06-10, 16:12
tak,ale ostatnio nie robie uburacz. w ten tutaj spsob moge dosc dobrze ''przeladowac'' ciezar(overaload) i mniej zkontuzjowany bark boli.
ostrym ruchem w gore, lekkie przytrzymanie az poczuje bol i mniejwiecej kontrolowane opuszczanie, z tym ze staram sie to kontrolowac barkiem, a nie ramieniem jak wiekszosc;)