PDA

Zobacz pełną wersję : Niespodziewany restart



siebka
18-02-07, 19:14
Witam,
Od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy. Komputer się sam restauruje, bez wyświetlania jakichkolwiek komunikatów. Zauważyłem, że robi się to wtedy, gdy przez długi czas nie korzystam z włączonego komputera i nagle uruchomię/zamknę jakąś aplikację, która w jednej chwili podnosi wykorzystanie procesora.
Wie ktoś co się dzieje z komputerem.

karol
18-02-07, 21:20
sprawdz czy masz paste na procesorze, ja tak miałem tez, non stop sie resetował komp, bez niczego, raz po minucie a czasami po 9 godzinach :D

grzesiek k
18-02-07, 21:41
A może byt tak BIOSA zrestartować ?? u mnie tez tak było że po włączeniu kąpa się zawieszał
zrestartowałem BIOS i jak działa normalnie

kociolcyk
19-02-07, 08:27
po mojemu to biosa nie trza restartowac tylko pobawic sei w ustawienich -a czasem jak to podnosi obciązenie procka to i czasem ram nie idzie wzwyz?? ile masz ramu zobacz na timingi ja jak podkręcałem swojego kompa i przesadziłem z timingami to zaczoł niestabilnie chodzic a potem sie wyłączył

albo spróbuj jak masz zmienic płyte główna pod ten sam socket i włóz swoj przocesor i ram i na odwrót i zobacz czy problem wystepuje nadal

rocky_balboa
19-02-07, 08:58
mysle ze to wina bateryjki

sylwka
19-02-07, 11:10
ja miałam coś taKIEGO, że jak załączyłam Gadu-Gadu, to mi się po ok. 10-15minutach sam restartował.. potem nie włączałam GG przez ok. 15minut, to mi dobrze chodził ;>

kociolcyk
19-02-07, 11:47
jak jets wina bateryjki to sie komp wcale nie włącza :wink:
albo sie bios restartuje
a moze powinienes poszukac rozwiązania na jakims forum gdzie ludzie znają sie na rzeczy :wink:
chyba ze tu mamy dobrego informatyka to moze dostaniesz odp bo mozemy tylko przypuszczac co mu jest :wink:

grzesiek k
19-02-07, 11:54
jak jets wina bateryjki to sie komp wcale nie włącza :wink:
albo sie bios restartuje
a moze powinienes poszukac rozwiązania na jakims forum gdzie ludzie znają sie na rzeczy :wink:
chyba ze tu mamy dobrego informatyka to moze dostaniesz odp bo mozemy tylko przypuszczac co mu jest :wink:
No właśnie

rocky_balboa
19-02-07, 14:09
gówno prawda, jak bateria ma mało mocy(prądu) to moze on starczyc na odpalenie kompa ale podczas działania juz moze nie byc mocy i przekazu prądu do innych urządzeń
jak ci te rady nie paszą :D to zapytaj na http://forum.cc-team.org <-- forum komputerowe
albo najprościej jebiesz formata

grzesiek k
19-02-07, 16:00
gówno prawda, jak bateria ma mało mocy(prądu) to moze on starczyc na odpalenie kompa ale podczas działania juz moze nie byc mocy i przekazu prądu do innych urządzeń
jak ci te rady nie paszą :D to zapytaj na http://forum.cc-team.org <-- forum komputerowe
albo najprościej jebiesz formata
No właśnie najlepsze rozwiązanie JEBIESZ FORMATA :lol: :grin: :smile: :mrgreen:

kociolcyk
19-02-07, 16:12
foramta to mozesz jebąc jak ci co na dysku nie pasi
a przecierz bateria słuzy do podtrzymywania danych m.in biosu jak komp jest odłączony od sieci
gdy pracuje to jzu nie korzysta z baterii no bo jak by sie wyłączył tak jak mówisz to czego by sie potem dał włączyc??

rocky_balboa
19-02-07, 16:14
hmy ale skad wiadomo ze wina nie lezy po stronie systemu/programu? moze to byc jakis robak

kociolcyk
19-02-07, 16:26
własnie moze byc dozo przyczyn my piszemy a on pewnie nie sprawdza :twisted:
albo już naprawił

siebka
19-02-07, 17:22
Wirusów i innych trojanów na pewno nie ma(skanowałem trzema różnymi antywirusami) myślę że to jest wina sprzętowa a nie systemowa. Restartuje się tylko wtedy, gdy przez długi czas nie korzystam z włączonego komputera

rocky_balboa
19-02-07, 19:05
moze kable nie dobrze stykaja
mi kiedys komputer sie restartował (potem sie wyłączał :D) ale poprzyłączałem kable wszystkie od nowa i gitara ;]

grzesiek k
20-02-07, 14:54
myślę że to nie wina kabli zresztą wiecie co mało jest serwisów komputerowych :mrgreen: tak że może do nich jechać oni ot tego są