PDA

Zobacz pełną wersję : jak nie połamac kosci śródrecza podczas sparingu ??



mateohzp
18-06-10, 23:09
co zrobic zeby mi sie te kosci nie łamały?
za kazdym razem lamie ktorąś, teraz tez reka w gipsie i to na dodatek prawa..

burn
18-06-10, 23:25
Nie jest to normalne, że już któryś raz masz takie złamanie. Może coś się źle zrosło ?
Najgorsze jest to, że taka kontuzja często daje o sobie znać i lubi wracać. Musisz zrobić dłuższą przerwę od treningów + udać się na zabiegi rehabilitacyjne, co by się ręka zrosła jak trzeba.
No i zacznij stosować owijki na treningach.

mateohzp
18-06-10, 23:27
wczesniej była to V kosc, teraz II..
hmm owijki odpadaja, to street sparingi :)

burn
18-06-10, 23:30
Głupia zabawa - głupie kontuzje. Twoja brocha.

slim shady
18-06-10, 23:34
Jeśli nie chcesz być kaleką w przyszłości to odpuść sparingi, a nawet i siłownie, niech kości się dobrze zrosną i zregenerują, jest to sygnał, że brakuje czegoś w Twojej diecie, w regeneracji.

Co trenujesz ? Może masz jakieś błędy w technice ? Zawijasz bandaże na ręce ?

Sosna91
18-06-10, 23:37
Co trenujesz ? Może masz jakieś błędy w technice ? Zawijasz bandaże na ręce ?


street sparing nie wiesz co to slim ? ;>

slim shady
18-06-10, 23:44
nie wiem co u niego na dzielnicy pod tym hasłem rozumieją, wiem, że u niektórych tylko boks jest, u niektórych "MMA" a jeszcze u innych wszystko dozwolone

YoDa
19-06-10, 10:37
Kiedy trzymasz ręce w gardzie i blokujesz ciosy to robisz to zaciśniętą pięścią czy otwartą dłonią?
Pytanie może się wydawać głupie, ale może ci nie powiedzieli jak to się powinno robić.
W jaki sposób doszło do złamania?

Bull2
19-06-10, 11:27
najgorsze jest to, ze pozniej wystepuje lek, zeby komus zdrowo pierd*lnac...

mateohzp
19-06-10, 12:37
w streecie raczej gardem trzymasz cala reka, piesc ma mniejsza objetosc
owijek nie stosuje ale chyba zaczne
a do zlamania doszlo od uderzenia w łeb

BoloYeung
19-06-10, 12:44
masz łamliwe kości musiałeś za dziecka mało wapnia otrzymywać , po całkowitym zrośnięciu odpuść sobie treningi sparingi siłownie ( jedynie kondycje mozesz trenować) na conajmniej rok i regeneruj się sporzywaj duzo wapnia , tak dla przykładu Le Baner bo załaniu ręki nie walczył 3 lata , Don Frye 5 lat - złamania są bardzo poważne i trzeba dać duzo czasu sobie na odpoczynek

mateohzp
19-06-10, 12:48
porazka..
sparingi odpuszcze ale silowni raczej nie, zdejmuje gips, odczekam tydzien i wracam, nie moge wysiedziec..

Someone
19-06-10, 12:52
Kup owijki pomagają bardzo.

BoloYeung
19-06-10, 13:07
porazka..
sparingi odpuszcze ale silowni raczej nie, zdejmuje gips, odczekam tydzien i wracam, nie moge wysiedziec..
na dobre Ci to nie wyjdzie , trzymaj diete a pózniej po całkowitej regeneracji uderzysz ze zdwojoną siłą i odrobisz wszystko w krótkim czasie , złamania to bardzo poważne kontuzje i nie mozna ich lekceważyć

mateohzp
19-06-10, 13:10
to ile po zdjeciu gipsu sie regenerowac? czym moge sie wspomagac? jakies suple?

breku
19-06-10, 15:38
teraz wakacje, to weź sobie jakąś panne nad morze, zregenerujesz sie, nawdychasz sie jodu i bd git ;)

Hermann
19-06-10, 16:52
Bolo dobrze mówi. Jak dla mnie za dużo tych złamań. Zrób DYNSOMETRIE jest to badanie na gęstość kości , całkowicie bezbolesne wykonywane za pomocą roentgena lub ultradżwięków . Ponadto długi odpoczynek i regeneracja. Suplementacje witaminami D, k, B6, C, magnaz. wapń. Dobre preparaty; VICALVIT D ok 13 zł, FEMCALVIT K2 - ok 25 zł, MAGNEFAR B6. Witaminy te znajdziesz w takich produktach jak szpinak, brokuły, żóltka jaj reszte musi Ci podpowiedzieć Kowal X on jest specem od tych spraw.Słuchaj Bola bo nigdy sie nie wyleczysz. Jeżeli te złamania to przypadki, odczekaj cierpliwie będzie Git, natomiast jeżeli miałeś kiedyś problemy kostne, szybko Ci sie psuły zęby,odczuwałes bóle kości , rwania , jeżeli Twoi rodzice lub dziadkowie mieli tego typu problemy powiedz o tym lekarzowi KONIECZNIE.

Budrys
23-06-10, 09:39
teraz wakacje, to weź sobie jakąś panne nad morze, zregenerujesz sie, nawdychasz sie jodu i bd git ;)

ehe, tam to dopiero będzie miał okazje do "potrenowania na ludziach" ja bym polecał jakieś Usztrzyki nad Odrą, albo Puszcze Kampinoską, i jednak lepiej bez panienki, może z koszykiem na grzyby ;-)