PDA

Zobacz pełną wersję : biceps- pomoc



tom33
12-06-10, 15:50
Witam.Mam 30 lat,180 cm wzrostu i ważę 82kg. Cwiczę jakieś 5 miesięcy -ale mam problem z bicepsem tzn wydaje mi się,że efekt powinien byc bardziej widoczny(nie wiem ile tam urosło w cm bo nie jestem jakimś maniakiem i nie mirzę się codziennie,ale wydaje mi się ,że przyrost mięśnia jest zbyt słaby poza tym po cwiczeniu tej partii mieśniowej nie czuje takiego bólu jakby mi rozsadzało bica-a chyba powinienem czuc.
Moje cwiczenia-
unoszenie sztangi 12,10,8,6
wyciskanie sztangielek 12,10,8,6
modlitewnik 3 serie- 3x7 (mam nadzieję,że wiecie o co chodzi)
jako czwarte robię na zmianę wyciskanie sztangielek żołnierskie lub ściąganie linek wyciągu górnego
Proszę o radę co zmienic- jakie cwiczenie odjąc a jakie dodac by efekt był lepszy.

Micek185
12-06-10, 16:09
ale że to jest tw oj cały trening?chyba nie mówisz poważnie wklej cały trening jakim jedziesz bo przy tym to napewno ci nie ruszy o diete nawet nie pytam

tom33
12-06-10, 18:03
Ale ja nigdzie nie napisałem,że to jest mój cały trening -to są cwiczenia na biceps,a prócz tego robię oczywiście wszystkie inne partie. Co do diety to jest średnio bo w takich warunkach i miejscu gdzie przebywam to jest o nią ciężko-muszę jeśc to co jest-czyli dużo makaronu, ryżu,kurczaka,ryb,warzyw.

Micek185
12-06-10, 20:42
Moje cwiczenia-
unoszenie sztangi 12,10,8,6
wyciskanie sztangielek 12,10,8,6
modlitewnik 3 serie- 3x7 (mam nadzieję,że wiecie o co chodzi)
jako czwarte robię na zmianę wyciskanie sztangielek żołnierskie lub ściąganie linek wyciągu górnego
Proszę o radę co zmienic- jakie cwiczenie odjąc a jakie dodac by efekt był lepszy.

prosze powiedz że to jednak nie są twoje ćwiczenia na BICEPS...

tom33
12-06-10, 21:34
Jak możesz to powiedz o co ci chodzi-co nie pasuje bo tym jak piszesz akurat nie pomagasz. Nie każdy jest takim znawcą tematu jak ty,a jak nie chcesz pomóc to po co piszesz?

Micek185
12-06-10, 21:44
aj...
cwiczenia które podałes to wcale nie cwiczenia na biceps dlatego jest taka moja reakcja,a dziwię się bo podobno cwiczysz juz tak 5miesięcy.

podstawowy split jejsli chodzi o biceps:uginanie ze sztanga stojąc 3s po 12-10powt
ubinanie przedramion z supinacją(obrotem) hantlami 3s 12-10powt
uginanie młotkowe siedząc lub stojąc 3 s 12-8powt

rtakie małe partie cwiczy się raz w tyg z reszta jak każdą inna do tego wystarczjąco duzo czasu na regenerację oraz dobra dieta
pozdrawiam

tom33
12-06-10, 21:51
I teraz piszesz konkretnie. Czyli uważasz,ze 3 cwiczenia po 3 serie w zupełności wystarczą? A jak z ciężarami -zwiększac co serię czy robic maksymalnym ciężarem? Bo do tej pory zwiększałem obciążenie.Czyli tak jak robiłem -4 cwiczenia to za dużo. A powiedz mi jeszcze jak jest z tą "21" pewnie wiesz o co chodzi?

Micek185
12-06-10, 21:57
zwiekszaj ciężar co serię pierwsze dwie serie robisz z zapasem 1-2powt a ostatnią na maxa do załamania mięśniowego ale tak żeby zmiescic się w tym przedziale 10powt,
"21"na razie sobie daruj to nie dla ciebie ty na razie naucz sie techniki o cwicz na podstawowych cwiczeniach to one najlepiej rozwijaja masę.rob maksymalnie jeden trening łap w tyg mięśnie rosna gdy odpoczywają a trening to tylko bodziec do rozrostu.

tom33
12-06-10, 22:01
Dzięki -trzeba było tak od razu :) Oczywiście sog.

KowalX
13-06-10, 00:04
A jak z ciężarami -zwiększac co serię czy robic maksymalnym ciężarem?

Zależy od celu...