PDA

Zobacz pełną wersję : węglowodany na noc



mariokult
11-06-10, 20:05
Ostatnio rozmawiałem z moim kolegą kulturystą i pytałem o jego dietę i ku mojemu zdziwieniu dwie rzeczy się różniły. Mianowicie analizując jego dietę zobaczyłem że je on węglowodany na noc a z rana białko, no dostałem lekkiego zdziwienia, może się pomylił ale nie. Więc pytam go czemu tak robi, a on odpowiedział tak: włącz to w swoją dietę, trenuj a zobaczysz czemu tak mam.
No więc jestem po takiej kuracji [ 3 miesiące ] i mogę powiedzieć że nigdy już nie wezmę białka na noc bo już nie mogę zasnąć.
Spostrzeżenia:
- węgle na noc to spokojny sen a co za tym idzie większy poziom hormonu wzrostu = masa mięsniowa
Tak ale teraz spytacie: Przecież oblejesz się tłuszczem. To MIT!!
- białko rano . Ale czemu spytacie. Bo wtedy jest moment najszybszego wchłaniania się białka. Śmiem twierdzić że po treningu takiego nie ma. Można wspomóc się odźywką białkową
Ale czemu nie białko na noc. Można ale organizm nie jest z rana wypoczęty chce się dalej spać a czemu? Ponieważ organizm wykorzystuje energie na wchłanianie się białka
-masa mięsniowa wzrosła mi niesamowicie[ jak na 3 miesiące]. Kolega mnie nie poznał na siłowni. Dobry plan i dieta to sukces
I co wy na to ?

KowalX
11-06-10, 20:36
Lepsze rano węgle z białkiem. Jeśli weźmiesz samo białko cześć ulegnie zmarnowaniu.
Na noc od zawsze jem węgle z tym,że w mniejszej ilości.

rafio83
11-06-10, 21:24
dobrze a skoro juz mówimy o węglach to lepiej je jeść przed czy po treningu?

mariokult
11-06-10, 21:31
wegle w umiarkowanych ilosciach przed i po w czym po treningu wieksza ilosc bialka
KowalX białko z węglami tylko przewaga bialka

KowalX
11-06-10, 22:13
dobrze a skoro juz mówimy o węglach to lepiej je jeść przed czy po treningu?
W obu przypadkach przyjmuje się węglowodany.


wegle w umiarkowanych ilosciach przed i po w czym po treningu wieksza ilosc bialka
KowalX białko z węglami tylko przewaga bialka

Więcej kalorii powinno być z węgli

slim shady
11-06-10, 22:51
Przecież oblejesz się tłuszczem. To MIT!! nie chodzi o to, że się oblejemy fatem tylko mogą powstać tendencję do łapania fatu, w małych ilościach węgle nie wyrządzą nam szkód

rano białko z węglami, żeby mieć z czego uzupełnić glikogen, zresztą białko jest chujowym źródłem energii

węgle przed i po treningu, tak samo białko

Demonek
11-06-10, 23:10
Mało tzn. ile? Jak mam dietkę np. 2500 kalorii, to ile z tego na noc walnąć w węglach?

mariokult
12-06-10, 09:31
ale ile z tego masz kcal z węgli podaj dietę
ja białko traktuje raczej jako budulec

KowalX
12-06-10, 12:15
To nie dział na to.

jaca666
12-06-10, 14:30
Dokładnie mariokult.
Najzdrowiej same węgle na noc o niskim ig i zdrowe tłuszcze a rano same białko i tłuszcze.Juz wiekszośc polskich kulturystów przeszła na ta dietę.

ht
12-06-10, 17:36
a jak to sie ma do kolesi co szybko lapia fat?? i maja problemy z tkanka tluszczowa?? bo jak dla mnie sie to wogole kupy nie trzyma.

slim shady
12-06-10, 20:46
W nocy zapotrzebowanie węglowodanów jest bardzo małe. Nadmiar glukozy trafia do tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o węgle złożone na noc to nasze mięśnie w obawie przed nadmiarem glukozy zmniejszają liczbę receptorów. (nadmiar glukozy w mięśniach przeszkadza w prawidłowej cyrkulacji płynów)
Może nastąpić uniewrażliwienie mięśni glukozę, co może powodować tym, że bardzo mało tego składnika będzie trafiało do mięśni, a większość do tkanki tłuszczowej.

Na lepszy sen mogę wypić szklankę mleka, czy zażyć coś innego i też będzie dobrze.

KowalX
12-06-10, 21:08
Kto by jak nie robił jeśli zjesz rano same białko zmarnujesz jego część na pozyskanie energii.
Węgle na noc są ok w mniejszej ilości i nie przed samym położeniem. IG niewiele zmieni jeśli zjesz ich dużo.

MolderDist
12-06-10, 22:54
Wegle ok sa bardzo ok tylko wtedy trzeba troszke pozmieniac w inych posilkach.

nie czytalem calego tematu, juz tyle razy pisalismy z chlopakami o tym, ze mi sie znudzil temat
pozdro

mariokult
13-06-10, 10:08
Ale jeżeli zjesz same białko z tłuszczem rano i pójdziesz spać na godzinę i dopiero posiłek prawidłowy. Co wtedy ?
Mnie tematy nigdy nie nudzą mogę pisać ktoś coś sie dowie z mojego doświadczenia a ja od kogoś tyle

jaca666
16-06-10, 16:30
Artykuł Michała Karmowskiego:

Witam za namowa modow zakladam temat i krotko opisze o co chodzi z tymi weglami na noc, zwolennicy spozywania posilkow bialkowych na noc zarzucaja ze jedzenie wegli przed snem przyczynia sie do gromadzenia tkanki tluszczowej i dowodza ze spozywanie bialka przed snem chroni organizm przed katabolizmem.


ODMIENNE PODEJSCIE

przed snem wskazany jest wysoki poziom serotoniny, wywoluje on ogolne odprezenie obniza wydajnosc fizyczna i psychiczna - czyli przygotowuje organizm do odpoczynku nocnego czyli snu. zastanowcie sie jak czujecie sie po zjedzeni posilku bogatego w wegle? chce sie spac? tak to dziala!
to zasluga wzrostu serotoniny w organizmie , uscislajac nastepuje zwiekszenie poziomu TRYPTOFANU aminokwasu ktory po dotarciu do mozgu zamienia sie w serotonine.

CZYNNIKI WARUNKUJACE TRANSPORT TRYPTOFANU

-bialko jest ubogie w tryptofan, dlatego ostatni posilek nie powinien zawierac bialka
-inne aminokwasy bialkowe utrudniaja transport tryptofanu do mozgu
-weglowodany sa transporterem tryptofanu

BRAK SEROTONINY MOZE BYC PRZYCZYNA BEZSENNOSCI I DEPRESJI, A PODNIESIENIE POZIOMU SEROTONINY WIAZE SIE Z UCZUCIEM BLOGOSCI I SPOKOJU

a teraz o watrobie bo to ona jest odpowiedzialna za wiele rzeczy a miznowicie posilek bialkowy jedzony przed snem zaburza prace watroby ktora w nocy powinna odpoczywac i gromadzic glikogen , bo wlasnie taki jest rytm dobowy watroby, rano wyrzuca glikogen do krwiobiegu a wieczorem go gromadzi , jedzac bialko na noc watroba meczy sie aby je przerobic jak wtedy spokojnie spac i sie regenerowac?


jezeli ostatni posilek jest weglowodanowy i sa to wegle o n iskim IG to mamy wzrost serotoniny, watroba powoli trawi wegle gromadzac glikogen, a my spokojnie spimy!!!

rano wstajemy bardziej wypoczeci i zaczynamy sniadanie od posilku tylko bialkowego!!!watroba wtedy wyrzyca akurat glikogen do krwiobiegu a my dostarczajac bialka i aminokwasow zaczynamy wzrost miesni, do tego mamy duzo energi bo wysoki pozim bcaa tlumi transport tryptofanu do mozgu po takim sniadani mozemy smialo trenowac bnie martwiac sie ze nie bedziemy mieli sily!!!


warto przetestowac na sobie i zobaczyc roznice...

ja osobiscie jem tak od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony!


opisalem to mozliwie krotko ale jak chcecie zachecam do przeczytania ksiazki KASI MATELI pt"FITNESS" dostepna w empiku tam jest o ntym kilka stron popartych dowodami!!

RockyBalboa
16-06-10, 17:11
w takim razie jak powinien wygladac pierwszy posilek w ciagu dnia, juz bez wegli?

KowalX
16-06-10, 17:37
Chłop coś pokręcił białka właśnie są źródłem tryptofanu(najbogatsze białka zwierzęce) i jest to aminokwas ,a węglowodany służą jako transporter. Poza tym nie tylko tryptofan działa uspokajająco na mózg są jeszcze inne jak np. metionina(produkt białkowe zwierzęce), kazomorfiny których dobrym źródłem jest np. mleko :)
Przy okazji nie ma tam wyjaśnienia obalającego gromadzenie tkanki tłuszczowej ,a bardziej odnosi się do "dobrego" snu.Branie sie za IG bez ŁG jest bez sensu i lepiej sprawdza się zasada żeby nie przesadzać z węglowodanami.
Powinno się wywalić posiłki ciężkostrawne i tłuste(obciąża to wątrobę).

jaca666
16-06-10, 18:32
Dobra KowalX jedź swoimi teoriami a Michok niech jedzie swoimi i na nich już 2 raz z rzędu został v-ce mistrzem polski w kulturystyce w kat. ponad 100kg. W usa od dawno pro jedzą białko i węgle razem na noc i jak wyglądają?Nawet Piotrkowicz je na noc chleb żytni z twarogiem i co?

fallenursus
16-06-10, 18:34
Ja wciskam jogurt z bialkiemi malesko orzechowe przed kima:)

KowalX
16-06-10, 18:45
Dobra KowalX jedź swoimi teoriami a Michok niech jedzie swoimi i na nich już 2 raz z rzędu został v-ce mistrzem polski w kulturystyce w kat. ponad 100kg. W usa od dawno pro jedzą białko i węgle razem na noc i jak wyglądają?Nawet Piotrkowicz je na noc chleb żytni z twarogiem i co?

Pewnie został mistrzem dzięki jedzeniu na noc węgli ,a rano białka jak i reszta ;)
No ja też od zawsze na noc jem białko z węglami (i żeby nie było w tekście jest same węgle), od zawsze powtarzałem na forum ,że same białko jest bez sensu co nie znaczy ,że w tym opisie przytoczonym nie było błędu(nawet w dziale fot zaprzeczałeś mi jak pisałem ,że węgle z białkiem będą ok ,więc napisałem ,że mogą być warzywa-nie wiem czy pamiętasz).Ja mogę się podeprzeć źródłami,co innego teorię wyssane z palca,bo jeśli uważasz ,że węglowodany są źródłem tryptofanu to pokaż mi taki produkt :). Tak samo uważam ,że rano jeśli spożyjesz samo białko to częściowo je zmarnujesz na potrzeby energetyczne(ja nie śpię na kasie) uważasz,że jest inaczej?:)

jaca666
16-06-10, 19:27
Ja na węgle na noc się nie przerzucę jako same węgle i tłuszcz ale od kilku dni eksperymentuje i doszedłem juz do około 50g węgli,60g białka i 20g tłuszczu i jest oki jak na razie.
Nauczyłem się jednego żeby nie ufać już nigdy teorią bo przez te teorie stałem w miejscu kilka tygodni.

KowalX
16-06-10, 19:54
Tylko to co teraz napisałeś wcale nie przeczy żadnej teorii wręcz ją popiera :)

jaca666
16-06-10, 20:03
Sram na teorie!
Jak widzę przyrosty i czuje że organizm dobrze reaguje to po co mam to zmieniać?

Voice666
16-06-10, 20:22
Najlepiej spróbować na sobie co działa i w którą stronę. bo teorie teoriami, a praktyka idzie zwykle swoją drogą.

KowalX
16-06-10, 20:36
Sram na teorie!
Jak widzę przyrosty i czuje że organizm dobrze reaguje to po co mam to zmieniać?

Nie wiem czy na nie srasz czy nie ,ale z tego co piszesz to wcale im nie zaprzeczasz (żywisz się według nich).
Przy okazji nie jestem stricte teoretykiem więc nie nazywaj mnie nim :)


teorie teoriami, a praktyka idzie zwykle swoją drogą.

Bez teorii nie ma praktyki no chyba,że mówimy o teoriach wymyślanych bez żadnych naukowych faktów.
Praktyka to rozwinięcie teorii.

KowalX
16-06-10, 20:42
organizm dobrze reaguje to po co mam to zmieniać?

Zmieniać nic też nie sugerowałem nigdzie,jeśli już to artykuł tu przytoczony.

jaca666
16-06-10, 20:53
Żywiłem się według teorii o kilka miesięcy za długo i to był błąd.Same białko i tłuszcz na noc na mnie nie działają bo musi być trochę węgla tylko szkoda że tak późno to zauważyłem.

RockyBalboa
16-06-10, 21:09
owsianka namoczona zimnym mlekiem bedzie dobra?

jaca666
16-06-10, 21:09
Mnie nie zalewa w ogóle i ciągle kable mam.
Wczoraj na noc 2 kromy żytniaka i karkówka na to, twaróg,pomidory,migdały,siemie i wafel ryżowy i wreszcie rosnę.

mtm
16-06-10, 22:08
O jakiej ilości węgli możemy mówić w przypadku 80kg i jakiego rodzaju najlepiej (IG) ?

KowalX
16-06-10, 22:14
Żywiłem się według teorii o kilka miesięcy za długo i to był błąd.Same białko i tłuszcz na noc na mnie nie działają bo musi być trochę węgla tylko szkoda że tak późno to zauważyłem.

Osobiście bez węgli też lipnie to widzę. Co do teorii nie spożywania wcale węgli na noc to na forach kulturystycznych to sobie wymyślili ,bo nikt w nauce o żywieniu takiego czegoś nie prowadzi. Ostatnio wciągam soczewice z warzywami ,pieczywo razowe i ser biały ,wypas :)

Lordunio
17-06-10, 00:21
Ok widzę, całkiem ciekawy temat się rozwinął, sam to pewnie zacznę praktykować od połowy lipca, zobaczę jak mój organizm będzie reagował.

Lordunio
17-06-10, 00:30
Ok widzę, całkiem ciekawy temat się rozwinął, sam to pewnie zacznę praktykować od połowy lipca, zobaczę jak mój organizm będzie reagował.
Kurde nie mogę już edytować.
Kiedy najpóźniej powinienem jeść taki posiłek? 30minut przed snem? godzinę? 5 minut przed? :)

slim shady
17-06-10, 00:42
godzina - 30 minut myślę, że to taka w porządku pora

Lordunio
17-06-10, 00:43
godzina - 30 minut myślę, że to taka w porządku pora
Wielkie dzięki ;)

Lordunio
17-06-10, 23:28
Ok to ile tych węgli o niskim IG na KMC poleciacie szamać na noc?

Lordunio
27-06-10, 00:39
I znowu ja, bo nikt mi nie odpowiedział:
1. Na noc jemy tylko węgle, czy węgle i białko?
2. Ile na noc można zjeść węgli o niskim IG na KMC?
3. Na śniadanie samo białko, czy trochę węgli również i czy dodawać do tego posiłku tłuszcze?

mariokult
27-06-10, 10:36
siema Lordunio a więc:
1 na noc tylko węgle z tłuszczem
2 na noc połowę węgli z tego jakie masz zapotrzebowanie na jeden posiłek
3 na śniadanie przewaga białek nad węglami [ tutaj dajesz tą drugą połowę węgli ] Tłuszcz obowiązkowo

Lordunio
27-06-10, 14:32
siema Lordunio a więc:
1 na noc tylko węgle z tłuszczem
2 na noc połowę węgli z tego jakie masz zapotrzebowanie na jeden posiłek
3 na śniadanie przewaga białek nad węglami [ tutaj dajesz tą drugą połowę węgli ] Tłuszcz obowiązkowo

O właśnie, wielkie dzięki. ;)

DTX
06-07-10, 22:39
Na noc węgle złożone czy proste?

mariokult
06-07-10, 22:46
złożone

KowalX
07-07-10, 03:03
Obojętnie byle niskie IG i ŁG