PDA

Zobacz pełną wersję : Pora aerobów



opalinho
31-05-10, 21:16
Dziś byłem walnąć sesję aerobową po pierwszym posiłku,czy skutecznie będzie się palił fecik robiąc o tej porze aeroby.Dokładnie tak to w przeciągu dnia wyglądało.
9.00 - platki z maslanką i slonecznikiem,odzywka bialkowa
11.00 - 40 minut bieznii,20 min przed przyjąłem bcaa
koło 12.00 - pieczywo razowe z mięskiem,ogórkiem,3 jajka
14.45 - ryz,piers z kury,warzywa
16.00 - trening siłowy,1h
17 - carbo+bcaa
17.45 - pieczywo razowe,papryka,ogórek,odzywka bialkowa,maslo orzechowe
20.45 - pucha tunczyka z papryką,pomidorem,fasolą czerwoną,cebulą,oliwa z oliwek
przed snem jeszcze twaróg z oliwą

Nie jestem mocno zalany, trochę na brzuchu się zebrało.Planuję na razie takie aeroby robić w pon i piatek,natomiast w srode basen(45min od godz.20.00)Tej bieżnii dorzucę jeszcze 5-10 min.Dadzą coś te sesje aerobowe czy raczej za mało tego.

Patriot
01-06-10, 11:45
lepiej aeroby robić po treningu siłowym, bcaa wtedy bierzesz przed aerobami jakieś 20min i odrazu po.
No i na moje oko za dużo tej odżywki białkowej (chociaż pewnie wiele osób powie, że 2x dziennie to nie dużo), bierz odżywkę jak nie masz jak zjeść innego posiłku czy do uzupełnienia, a na śniadanie to raczej masz czas ;)
to samo 17.45 nie da się tej odżywki zastąpić naturalnym żarciem? które jest skuteczniejsze i lepsze :) ja tam po treningu wole ryż biały z cycką i warzywami, zamiast chemii

opalinho
01-06-10, 11:52
Aeroby nie dam rady po siłowym bo sprawa wygląda tak,że siłowy mam w siłce piwnicznej i nie mamy tam żadnego rowerka itp.Natomiast na tą bieżnię chodzę na miejscowy osir,z uwagi na fakt że pogoda kulawa i park obok ktorego mieszkam non toper zalany.Tak to zawsze chodzilem na czczo biegać z rana i nie bylo problemu.Pytam czy w porze o jakiej napisałem w poście wyżej, czyli 2h po sniadaniu równiez skutecznie bezie palił się fecik?
Co do tej odżywki to po treningu czasem zamiennie jem ten z odzywką lub ten z 20.45.Wiadomo,że żarcie jest lepsze ale czasem jest wygodniej shake jebnąć.

wojtas fc
01-06-10, 11:58
opalinho (http://www.e-gym.pl/member.php?15735-opalinho) też biegam po 1 posiłku czasami biegam po 4 co to za różnica rób te aeroby kiedy ci pasują i teoretyków traktuj z przymrużeniem oka

D3
01-06-10, 12:04
Nie wiem jaka jest idealna pora aerobów, ale napiszę jaka jest dla mnie idealna i co na mniej najlepiej (przynajmniej na razie) działa.

Robię 3x w tygodniu po 2 sesje aerobów: po pierwszym posiłku o 6 rano, jogging 30minut, potem późnym popołudniem 17-18 rowerek 40-60minut (wtedy jestem jakoś po 5 posiłku).
Dodatkowo po siłowni robię 25-30minut na steperku 3xweek.
Tłuszcz leci w masakrycznym tempie i widzę, że takie 2 sesje aerobów dobrze mi dają w kość, bo i pierwszy raz mięśnie brzucha ujrzały światło dzienne z czego jestem bardzo zadowolony :)

Wszystko zależy od tego ile jesteś w stanie czasu na to poświęcić. Z mojej strony polecam spróbować takie 2 sesje dziennie, bo w moim przypadku przerosło to najśmielsze oczekiwania. Pomysł z dwoma sesja aerobów akurat sobie zapożyczyłem od amerykańskiego kulturysty Jeff'a Willet'a.

Osobiście jestem zwolennikiem robienia aerobów/ćwiczeń siłowych o STAŁYCH porach.

opalinho
01-06-10, 12:24
Nie wiem jaka jest idealna pora aerobów, ale napiszę jaka jest dla mnie idealna i co na mniej najlepiej (przynajmniej na razie) działa.

Robię 3x w tygodniu po 2 sesje aerobów: po pierwszym posiłku o 6 rano, jogging 30minut, potem późnym popołudniem 17-18 rowerek 40-60minut (wtedy jestem jakoś po 5 posiłku).
Dodatkowo po siłowni robię 25-30minut na steperku 3xweek.
Tłuszcz leci w masakrycznym tempie i widzę, że takie 2 sesje aerobów dobrze mi dają w kość, bo i pierwszy raz mięśnie brzucha ujrzały światło dzienne z czego jestem bardzo zadowolony :)

Wszystko zależy od tego ile jesteś w stanie czasu na to poświęcić. Z mojej strony polecam spróbować takie 2 sesje dziennie, bo w moim przypadku przerosło to najśmielsze oczekiwania. Pomysł z dwoma sesja aerobów akurat sobie zapożyczyłem od amerykańskiego kulturysty Jeff'a Willet'a.

Osobiście jestem zwolennikiem robienia aerobów/ćwiczeń siłowych o STAŁYCH porach.

Ćwiczenia siłowe wykonuję zawsze o stałej porze,natomiast te aeroby pasuje mi wykonywać po pierwszym posiłku.Po jakim czasie od sniadania wykonujesz tą pierwszą sesje aerobową?Ja specjalnie zalany nie jestem,chcę 3-4 razy w tygodniu zaliczyć takie sesyjki i zgubic nieco fetu.2-3 razy bieganie po pierwszym posilku + środowy basen z wieczora.

opalinho
01-06-10, 12:25
opalinho (http://www.e-gym.pl/member.php?15735-opalinho) też biegam po 1 posiłku czasami biegam po 4 co to za różnica rób te aeroby kiedy ci pasują i teoretyków traktuj z przymrużeniem oka

Rozumiem,że obojętne czy biegasz po 1 czy 4 posiłku to z postępów w gubieniu fetu jesteś zadowolony?

D3
01-06-10, 12:45
Ćwiczenia siłowe wykonuję zawsze o stałej porze,natomiast te aeroby pasuje mi wykonywać po pierwszym posiłku.Po jakim czasie od sniadania wykonujesz tą pierwszą sesje aerobową?Ja specjalnie zalany nie jestem,chcę 3-4 razy w tygodniu zaliczyć takie sesyjki i zgubic nieco fetu.2-3 razy bieganie po pierwszym posilku + środowy basen z wieczora.

Po siłowym treningu jeśli jesteś w stanie to np. przebiegnij się do domu i dopiero w domu walnij sobie odżywkę białkową albo zjedź posiłek. Po 1 posiłku odczekuję 1-1,5h i idę biegać jako, że do pracy mam na 9. Jeśli faktycznie chcesz się solidnie pociąć to 6-9 sesji aerobowych jest w sam raz :)

opalinho
01-06-10, 12:52
Po siłowym treningu jeśli jesteś w stanie to np. przebiegnij się do domu i dopiero w domu walnij sobie odżywkę białkową albo zjedź posiłek. Po 1 posiłku odczekuję 1-1,5h i idę biegać jako, że do pracy mam na 9. Jeśli faktycznie chcesz się solidnie pociąć to 6-9 sesji aerobowych jest w sam raz :)

Akurat z tej naszej piwnicznej siłki to mam jakieś 5-7 minut do chaty więc za duzo tego biegu by nie było,hehe.9 sesji w tygodniu to byłoby chyba dość dużo,jak dla mnie przynajmniej.Na scenie żadnej nie planuję stanąć tylko w miarę uwydatnic mięśnie brzucha,bo tam głównie mam fat.Na biku jest żyłka,nawet przez barki coś przebiega więc jak juz wspominałem zalany zbytnio nie jestem. Mówisz 1- 1,5 h po sniadaniu - własnie tak będę też robił 1,5 nawet do 2h po 1 posilku bieznia i potem zaraz posiłek(jajka+ryz lub razowiec oraz warzywka).Co tydzien 5 min bede sie staral dolozyc.

Dawidhardcore
01-06-10, 14:25
Akurat z tej naszej piwnicznej siłki to mam jakieś 5-7 minut do chaty więc za duzo tego biegu by nie było,hehe.9 sesji w tygodniu to byłoby chyba dość dużo,jak dla mnie przynajmniej.Na scenie żadnej nie planuję stanąć tylko w miarę uwydatnic mięśnie brzucha,bo tam głównie mam fat.Na biku jest żyłka,nawet przez barki coś przebiega więc jak juz wspominałem zalany zbytnio nie jestem. Mówisz 1- 1,5 h po sniadaniu - własnie tak będę też robił 1,5 nawet do 2h po 1 posilku bieznia i potem zaraz posiłek(jajka+ryz lub razowiec oraz warzywka).Co tydzien 5 min bede sie staral dolozyc.
to ja bd duzo to zacznij od 4 i dokladaj co jakis czas kolejne,ale wiadomo lepiej wiecej niz mniej

D3
01-06-10, 14:42
9 sesji w tygodniu to byłoby chyba dość dużo,jak dla mnie przynajmniej.Na scenie żadnej nie planuję stanąć tylko w miarę uwydatnic mięśnie brzucha,bo tam głównie mam fat.

Tłuszczu nie da się palić miejscowo, organizm będzie sięgał po zapasy tłuszczu proporcjonalnie (pomimo faktu, że tłuszcz nie jest rozmieszczony proporcjonalnie na ciele). Jeśli faktycznie chcesz się dobrze dociąć to 6-9 sesji Ci w tym pomoże :)

opalinho
01-06-10, 15:08
Tłuszczu nie da się palić miejscowo, organizm będzie sięgał po zapasy tłuszczu proporcjonalnie (pomimo faktu, że tłuszcz nie jest rozmieszczony proporcjonalnie na ciele). Jeśli faktycznie chcesz się dobrze dociąć to 6-9 sesji Ci w tym pomoże :)

Wiem wiem Kolego,liczę sie z tym ,że z innych partii tez trochę obwodu poleci.Dzienx za rady,pozdro.

Grzybi
01-06-10, 16:16
aero nie maja wiekszego znaczenia o porze rób jak ci wygodniej.
a z tluszczykiem zawsze troszke obw spada:P

Muskuł1
05-06-10, 21:27
Areo najlepiej robć rano przed śniadaniem

KowalX
05-06-10, 22:40
Rano,po treningu lub wieczorem czyli ogólnie wtedy gdy mamy niższy poziom glikogenu,