PDA

Zobacz pełną wersję : new training [help]



Bull2
31-05-10, 18:24
Chce zmienic tening na silowni tak, zebym zrobil jak najwiecej i jak najbardziej pozytecznie w 2 dni w tygodniu. Wracam na SW i nie bede mial czasu tenowac 3 razy w tygodniu, zreszta za wakacje, to pozapierdalam sobie po nich konkretniej.


...No i poszukałem troche na necie rozwiazan i znalazlem takie opcje :

1.całe ciało na każdym treningu.

2.góra(pon)-dół(czw).

3.przód(pon)-tył(czw).

4.klatka, barki, tricepsy(pon)-nogi, plecy, bicepsy(czw).


Jako ze bede uzywał duzo nog na SW, a mam słabe kolana i czuje gdy są przemeczone i chcialbym zaznaczyc, ze nogi w treningu moga zejsc na drugi plan, ale to nie oznacza, ze nie nastawiam sie, zeby ich nie robic.


pon czwartek sobota niedziela no i moze ewentualnie sroda. Te dni mam do dyspozycji na silowni.


Która z tych opcji wg. Was bylaby dla mnie najlepsza ? Co do moich predyspozycji na silowni, to moge napisac, ze lubie zapierdalac i ciezkosc treningu to nic.

thx

Grzybi
31-05-10, 19:09
to cwicz rano i wieczorem:P co ty na to?
uważam żze opcja 4 jest ok

blood in blood out
31-05-10, 19:29
a ja stawiałbym na opcje nr 1
(przynajmniej trenujesz dana partię mięśni 2x w tygodniu)
w poniedziałek robiłbym trening cięzszy ( ćwiczenia złożone, duzy ciężar, duża intensywnośc) a we czwartek trening lżejszy

Bull2
31-05-10, 19:42
to by bylo wtedy cos w stylu obwodowki chyba ?

blood in blood out
31-05-10, 19:51
był dobry plan FBW hardworkout,a ale coś nie mogę go załadować :)

-albo robisz obwodówkę
- albo ćwiczysz do końca jedą partie i przechodzisz do nastepnej ( czyli robisz np 2 ćwiczenia po 3 serie)

Grzybi
31-05-10, 19:52
raczej obwodu bym nie robił

blood in blood out
31-05-10, 19:54
raczej obwodu bym nie robił
Dlaczego?

Grzybi
31-05-10, 20:01
no bo gdy zrobi 1 obw to na kolejnym juz bedzie kiepsko z sila i nie bedzie w stanie dobrze przywalic duzej parti

Bull2
31-05-10, 20:08
a ja stawiałbym na opcje nr 1
(przynajmniej trenujesz dana partię mięśni 2x w tygodniu)
w poniedziałek robiłbym trening cięzszy ( ćwiczenia złożone, duzy ciężar, duża intensywnośc) a we czwartek trening lżejszy


a jak to sie miewa z seriami i powtorzeniami ? to jest cos w stylu FBW , a ja sie tym nie inrteresowalem nigdy

blood in blood out
31-05-10, 20:09
no bo gdy zrobi 1 obw to na kolejnym juz bedzie kiepsko z sila i nie bedzie w stanie dobrze przywalic duzej parti
:) ale wymyśliłeś

a ja mówie tak - jesli zrobi sumiennie jedna serie na dużą partie to nie ma sznas aby dobrze przywalić w kolejnej serii bo odpocznie zaledwie 2-3 minuty:)- i tam możemy sie przekomarzać

Bull2
31-05-10, 20:31
PON :

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- wyciskanie wąsko 2s lub 3 , nie wiem , wy moze wiecie
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s po ile ?? maxowac chyba? albo machnąć 50 w paru seriach
Nogi:
- Uginanie nóg w leżeniu 4s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

CZW:

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie wzdluz tulowia 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s <------- co zamiast tego ?
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s


W PON ZAPIERDALAM, W CZW SREDNIO. Jak bede czul za bardzo nogi to przytne je troche. Ogolnie jak to ?

Grzybi
01-06-10, 16:27
a ja mówie tak - jesli zrobi sumiennie jedna serie na dużą partie to nie ma sznas aby dobrze przywalić w kolejnej serii bo odpocznie zaledwie 2-3 minuty:)- i tam możemy sie przekomarzać
no i sam mowisz ze nie bedzie potem w stanie przywalic

blood in blood out
02-06-10, 18:01
no i sam mowisz ze nie bedzie potem w stanie przywalic

nie skumałes - to była ironia

Bull2
02-06-10, 18:01
panowie moze mniej spiny a wiecej na temat :] ? dzienks

Grzybi
03-06-10, 09:54
ja dale utrzymuje to co napisalem i odradzam obieg

znieczulica
03-06-10, 17:36
Wybrał bym opcję4 tylko zamień barki z nogami, bo plecy i nogi to chyba najbardziej męczące są (bardziej niż klatka, przynajmniej dla mnie) więc oba w jeden trening to nie bardzo.