PDA

Zobacz pełną wersję : Plan treningowy dla osoby niepełnosprawnej.



luktom
29-05-10, 11:25
Witam, na początek chciał bym się przywitam ponieważ jestem nowy na tym forum. Moim problemem jest ułożenie Rocznego Planu Treningowego Dla Osoby Niepełnosprawnej, nie istotne jest jaką ta osoba ma niepełnosprawność, po prostu ma być ułożony plan treningu roczny. Szukałem już i w necie i książkach ale nic nie znalazłem, dlatego prosił bym o szybką pomoc ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc. A i jak bym pomylił dział to proszę go umieścić tam gdzie trzeba :) ponieważ jeszcze nie znam na tyle dobrze forum :).

burn
29-05-10, 11:54
nie istotne jest jaką ta osoba ma niepełnosprawność, po prostu ma być ułożony plan treningu roczny.
Jest bardzo istotne kolego.

Grzybi
29-05-10, 18:11
tak bez zadnego info to my nie mozemy pomóc

luktom
29-05-10, 18:39
Możemy założyć że plan ten może być ułożony dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim luz też bez jednej kończyny dolnej. Panowie pomóżcie bo to ważne dla mnie a wy jesteście jedyną nadzieją.

Hermann
30-05-10, 18:59
Kolego zrozum że nikt nie weżmie na siebie odpowiedzialności za dalszy stan zdrowia osoby o której piszesz nie mając podstawowej wiedzy na jej temat. Po pierwsze zasadą tego forum jest że zainteresowany czyta odpowiednie działy, układa sobie diete i trening a nastepnie przedstawia do skorygowania i specjaliści wtedy udzielaja różnych rad i wskazówek. Po drugie zakłada sie że osoba prosząca o pomoc jest zdrowa i nie ma przeciwskazań do wykonywania cięzkich ćwiczeń siłowych. W Twoim przypadku jest nieco inaczej. Nie wiem czy sprawa dotyczy Ciebie czy kogoś bliskiego ale musisz napisać czy niepełnosprawnośc wynikła z przyczyn natury mechanicznej np wypadek, czy spowodowana jest przewlekła choroba typu zapalenie opon mózgowych, zapalenie rdzenia kręgowego, zespołem stopy cukrzycowej czy tysiacem innych chorób. Jeżeli Ty czy ten ktoś bliski stracił noge an skutek wypadku, możesz przykładem Jaśka Meli który bez nogi zdobył biegun bez żadnych ograniczeń ćwiczyć , w zależności od sprzetu który posiadasz ułożyć trening na podstawie działu TRENING i dać do korekcji. Natomiast jeśli w gre wchodzi przewlekła choroba to gadaj śmiało o co chodzi postaramy sie coś wykombinowac abys mógł sie rozwijać i nie zaszkodzić sobie. Odnosze wrazenie że jesteś skrępowany i spięty ale jak poczytasz forum zrozumiesz że anonimowość ośmiela i chłopaki mówia tu o swoich róznych problemach od wiszącego Wacka kiedys to ja, hehe poprzez różne osobiste problemy jak częste bąki nieprzyjemne zapachy i inne tego typu sprawy.

luktom
30-05-10, 20:19
Ok ze wszystkim się zgadzam ale mi ten Plan treningu jest potrzebny do szkoły jako tzw praca domowa. TEMAT dokładny jaki mam podany - Roczny Cykl treningowy dla osob niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich (np w grze rugby) z nie dowładnością dwu kończynową .Ten plan treningowy ma skladac sie z 3-ech okresow-przygotowawczy,startowy,przejsciowy. Panowie pomożecie mi w tym zadaniu bo nie wiem jak się od tego zabrać, a podkreślam to jest do szkoły jak praca domowa.Z góry bardzo dziekuje.

szycha77
30-05-10, 20:41
Mamy za ciebie odwalić pracę domową? Frajerów szukasz? Sam se ułóż.

Grzybi
30-05-10, 23:26
haha a co to jest pomoc szkolna?!

Patriot
02-06-10, 14:51
do jakiej to szkoły ?;p i na jakim profilu/kierunku się uczysz?;p